Skocz do zawartości

Wanny z hydromasażem


Recommended Posts

Dezynfekcja jest konieczna!!! Inaczej najlepsze co może nas spotkać, to nieprzyjemny zapach wydobywający się z systemu wannowego, a w najgorszym... Nie ma co pisać, bo to nie forum medyczne. W każdym razie mogą być poważne kłopoty zdrowotne. TYLKO WŁAŚCIWA DEZYNFEKCJA GWARANTUJE, że wanna z hydromasażem będzie OK. A do tej dezynfekcji moim zdaniem najlepiej używać środków specjalistycznych. Większa pewność.
Link do komentarza
Wanna z hydromasażem wymaga szczególnej dbałości w kierunku utrzymania higieny.
Stan i możliwości utrzymania wanny z hydromasażem w czystości jest bezpośrednio uzależniony od zastosowanych w niej przez producenta rozwiązań technicznych oraz użytych materiałów. Szczególnie istotne kwestie w budowie wanny z hydromasażem mające największe przełożenie na problemy z jej higieną to:

1) karbowane orurowanie elastyczne powodujące pozostawanie wody i szlamu w lokalnych obwisach (zasyfonowaniach) oraz przywieranie zabrudzeń do porowatych ścianek rur.
2) układ powietrzny nagromadzający osady pokąpielowe bez możliwości ich skutecznego usunięcia, ze względu na brak wymuszonego przez pompę przepływu wody przez jego elementy.
3) nieskuteczny drenaż wody z instalacji hydromasażu, najczęściej przez zapychające się kanały drenażowe (średnica 3-5 mm) oraz bezodpływowy montaż urządzeń (pomp).

Zastosowanie środków do dezynfekcji wanien z hydromasażem, powszechnie dostępnych na rynku, ma drugorzędne znaczenie.
Oczywiście każda wanna z hydromasażem wymaga okresowej dezynfekcji specjalnie do tego przeznaczonymi środkami, jednak na jej skuteczność i częstotliwość ma bezpośredni wpływ wspomniana powyżej budowa wanny z hydromasażem.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

A można prosić o informacje dotyczące owych środków dezynfekcyjnych?


Witam,
nie chcę być w tym miejscu posądzony o reklamę określonej marki takiego płynu dezynfekcyjnego, lecz jako użytkownik wanny z hydromasażem podzielę się empirycznym doświadczeniem. Najlepsze relacje ceny do jakości ma dość powszechnie dostępny w sieci hipermarketów (OBI , CASTORAMA) płyn dezynfekcyjny do wanien z hydromasażem firmy HG, opakowanie 1 litr można kupić za około 45 zł.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Wanna z hydromasażem wymaga okresowej dezynfekcji ... przynajmniej raz na 3-4 tygodnie stałego użytkowania. Do dezynfekcji najlepiej stosować ogólnodostępne na rynku środki specjalistyczne "do dezynfekcji wanien z
hydromasażem". Zadaniem tych środków jest usuwanie powstałych osadów w instalacji wanny oraz unicestwienie rozwijających się tam bakterii oraz pozostawienie wanny bezpiecznej, z punktu widzenia zastosowanego środka,
dla użytkownika wanny.
Co do skuteczności samego dezynfekowania to bardzo wiele zależy od budowy instalacji wanny, nie zaś jak powszechnie głoszona opinia od posiadania ... lub nie posiadania systemu dezynfekcji ..., ale o tym już kiedyś pisałem. Ważne jest, aby pozostawiając wannę na dłuższy czas bez użytkowania zdezynfekować ją przed i po tym okresie.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
A co powiecie o tej wannie ??? Oplacalo sie ja kupic czy w tej cenie mozna dostac cos lepszego ?

Wanna narożna z hydromosażem KASKADA FALLA COMPANY 150 x 150 cm cena 3890 PLN.


Cytat

* Materiał wykonania: akryl z kompozytem o grubości 4 mm
* Pojemność: 290 l
* System hydromasażu: wodny
* Ilość dysz: 10 dysz wodnych: 6 mikrodysz, 4 dysze zwykłe
* Moc pompy wodnej: 370 - 550 W
* Wyposażenie: 2 zagłówki, uchwyt, syfon, bateria, stelaż metalowy
* Wymiary: dł. 150 x szer. 150 x gł. 45 cm
* Waga: 48 kg
* Gwarancja: 25 lat na odbarwienia powłoki akrylowej
* Informacje dodatkowe: Do wanny można dokupić panel frontowy.


http://www.leroymerlin.pl/multimedia-stora...-43840160_d.jpg

Edytowano przez gooro33 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Jak dbać o dezynfekcję wanny z hydromasażem? Czy trzeba kupować jakieś specjalne preparaty? Jak ich używać?



Doradzamy naszym klientom, aby co najmniej raz w miesiącu wyczyścili system. W tym celu należy wykonać kilka prostych czynności:

Dezynfekcja ręczna
1. napełnić wannę wodą, ok 3 cm ponad poziom dysz,
2.dodać do wody odpowiedni środek dezynfekujący (dostępny w wiodących sklepach i hurtowniach branży sanitarnej) ok. 50-75 ml,
3.włączyć system na ok 5 min,
4.opróżnić wannę,
5.napełnić ją ponownie czystą wodą,
6.włączyć system hydromasażu na kolejne 2 min,
7.opróżnić wannę.

Dezynfekcja półautomatyczna
W większości naszych wanien dostępna jest tak opcja. Wówczas czyszczenie dysz i przewodów ogranicza się jedynie do uzupełniania płynu dezynfekującego w zbiorniku (poj. 1 l) oraz wciśnięciu właściwego przycisku na panelu sterowania. System automatycznie dozuje odpowiednią ilość płynu i samodzielnie steruje procesem dezynfekcji. Trzeba jednak pamiętać, aby po zakończeniu tego procesu dokładnie wypłukać letnią wodą zarówno samą wannę, jak i system przewodów.

Częstotliwość zabiegu dezynfekcji zależy w dużym stopniu od częstotliwości zażywania kąpieli z hydromasażem. Regularna dezynfekcja wanny dokładnie oczyszcza system ze środków kosmetycznych, a tym samym niweluje zagrożenia ewentualnych awarii spowodowanych zanieczyszczeniami.

Czyszczenie wanny
Należy także pamiętać, że po każdorazowym użyciu wanna musi zostać wyczyszczona przy użyciu wody, miękkich ściereczek i delikatnych środków czyszczących. Nie należy stosować środków na bazie alkoholu i amoniaku, gdyż mogą one spowodować trwałe zniszczenie powierzchni wanny. Aby usunąć osad wapienny wystarczy przetrzeć powierzchnię miękką ściereczką nasączoną rozgrzanym octem, następnie spłukać dużą ilością wody.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Wanna z hydromasażem różni się od jacuzzi przede wszystkim wielkością, w większej wannie zmieści się około 2-3 osoby, w jacuzzi nawet 30, również cena jest inna icon_wink.gif
Jeśli chodzi o wanny z hydromasażem, to w niektórych zamontowane są prysznice w związku z tym również można się w nich myć.
W dzisiejszych czasach ten, kto ma pieniądze może pozwolić sobie na luksus również w domu.
Miło przyjść do domu i wiedzieć, że za chwile, zmęczone ciało zostanie poddane rozkoszom masaży wodnych.
Nie od dzisiaj wiemy, że masaże w każdej formie najlepiej rozluźniają i relaksują, nie tylko te hydro icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Utrzymanie takiej wanny w czystości jest praktycznie niemożliwe !



Mów za siebie.
Niektórzy myją się częściej niż raz w tygodniu i w związku z powyższym taka odmiana od prysznica jest bardzo przyjemna.
Po prostu wanna z hydromasażem nie służy do mycia się i należy się z tym pogodzić.
Oczywiście bez przesady - bo wystarczy się opłukać przed napuszczeniem wody do wanny - poczekać aż, zejdzie to do odpływu i wtedy zaczynasz z wodospadem...
Nie wpuszczaj też do wanny pierwszych lepszych z ulicy to nic złego się nie stanie.
No i oczywiście nie mówię tu o tych cudach z allegro made in china...
Dwie najważniejsze sprawy w tych urządzeniach to brak rurek karbowanych i grzałka w układzie.
Link do komentarza
 
Cytat

 
Niektórzy myją się częściej niż raz w tygodniu i w związku z powyższym taka odmiana od prysznica jest bardzo przyjemna.
Po prostu wanna z hydromasażem nie służy do mycia się i należy się z tym pogodzić. 



Bardzo dobrze Janku że myjesz się częściej niż raz w tygodniu.  icon_lol.gif

A da się wejść do wanny bez skóry żeby naskórek ,włosy nie odpadał-y podczas masażu ,nie wspomnę że trzeba by zrobić sobie lewatywę albo czopa jakiegoś dopasować do pewnego miejsca ,albo obserwować jak drobinki tego czegoś pomykają sobie w wannie .
Mamy tu do czynienia z dynamicznym przepływem wody ,powietrza .

Najbardziej higieniczna kąpiel to prysznic .
Link do komentarza
Cytat

A da się wejść do wanny bez skóry żeby naskórek ,włosy nie odpadał-y podczas masażu ,nie wspomnę że trzeba by zrobić sobie lewatywę albo czopa jakiegoś dopasować do pewnego miejsca ,albo obserwować jak drobinki tego czegoś pomykają sobie w wannie .
Mamy tu do czynienia z dynamicznym przepływem wody ,powietrza .
Najbardziej higieniczna kąpiel to prysznic .



A nie kąpiel w strumieniu górskim czy też pod wodospadem?

Jak z tym żyjesz, że masz to ciągle w sobie? Jak się czujesz dotykając klamek w miejscach publicznych?
Chłopie - wszystko co jest w gów.nie trafiło tam przez Twój układ pokarmowy. To, że będziesz się, ze śladowymi ilościami tego kąpał nie powinno Ci robić różnicy skoro parę godzin wcześniej miałeś to w ustach.
Ważne jest, żebyś się kąpał w swoim albo rodzinnym. Na sedesie też najpierw układasz papier we własnym domu?
Jeśli ktoś lubi bąbelki w wodzie to kąpiel w prywatnym zakątku przy świecach z lampką szampana w ręku i przy spokojnej muzyczce nie zostanie zastąpiona przez nic innego - a od kąpieli w publicznym 30 osobowym jacuzzi różni się znacznie.
Link do komentarza
Cytat

A nie kąpiel w strumieniu górskim czy też pod wodospadem?

Jak z tym żyjesz, że masz to ciągle w sobie? Jak się czujesz dotykając klamek w miejscach publicznych?
Chłopie - wszystko co jest w gów.nie trafiło tam przez Twój układ pokarmowy. To, że będziesz się, ze śladowymi ilościami tego kąpał nie powinno Ci robić różnicy skoro parę godzin wcześniej miałeś to w ustach.
Ważne jest, żebyś się kąpał w swoim albo rodzinnym. Na sedesie też najpierw układasz papier we własnym domu?
Jeśli ktoś lubi bąbelki w wodzie to kąpiel w prywatnym zakątku przy świecach z lampką szampana w ręku i przy spokojnej muzyczce nie zostanie zastąpiona przez nic innego - a od kąpieli w publicznym 30 osobowym jacuzzi różni się znacznie.



Ja nikomu nie odradzam podnoszę tylko  świadomość że te "skarby " odkładają się w rurach i zaczyna się luksus .
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Tak jak myślałem... ze strony producentów ciszaaaaaaaaaaaa...



Witam Wszystkich,
jeżeli chodzi o utrzymanie wanny w czystości to te informacje już publikowaliśmy 10. 09. 2010 r. natomiast samo korzystanie z wanny z hydromasażem powinno się odbywać z uwzględnieniem pewnych zasad. Przed wejściem do wanny z hydromasażem należy wziąć prysznic (tak jak przed wejściem do basenu czy sauny) aby spłukać kurz i drobne cząstki z ciała. Zgadzam się, z janekbo odnośnie opłukania się w wannie i dopiero napuszczeniu wody. Takie zabiegi pomagają utrzymać wannę w lepszym stanie. Utrzymanie wanny w czystości nie jest trudne, a tym bardziej niemożliwe tylko należy zmienić swoje nawyki. Wanna może być używana do normalnego użytkowania ale trzeba taką kąpiel traktować jak kąpiel z uruchomionym systemem hydromasażu. Jeżeli producent zaleca dezynfekować wannę co 5 kąpiel to wszystkie kąpiele się liczą. Świadomość użytkowników
(przyszłych użytkowników) o zasadach użytkowania wanien z systemami hydromasażu jest bardzo mała i stąd też wiele sceptycznych i kąśliwych uwag na ten temat. Gdyby wanny z hydromasażem były niemożliwe do utrzymania w czystości i sprawiały same kłopoty to nikt by ich nie produkował.
Pozdrawiam:
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja mam zwykła wanne a do niej wkładam taką matę z hydromasażem
3679459.jpg i nie mam żadnych problemów z utrzymaniem czystosci wanny. Po prosrtu wyciągam matę, czyszcze ją i wanne i jest wszystko ok. Poza tym polecam takie rozwiaznie bo jest tanie i funkcjonalne. Świetnie jest sie tak moczyc przez dluuugi czas, i leniuhchuje icon_smile.gif

Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja mam zwykła wanne a do niej wkładam taką matę z hydromasażem
3679459.jpg i nie mam żadnych problemów z utrzymaniem czystosci wanny. Po prosrtu wyciągam matę, czyszcze ją i wanne i jest wszystko ok. Poza tym polecam takie rozwiaznie bo jest tanie i funkcjonalne. Świetnie jest sie tak moczyc przez dluuugi czas, i leniuhchuje icon_smile.gif



Mam coś podobnego, na allegro za jakieś 200zł icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja mam zwykła wanne a do niej wkładam taką matę z hydromasażem
3679459.jpg i nie mam żadnych problemów z utrzymaniem czystosci wanny. Po prosrtu wyciągam matę, czyszcze ją i wanne i jest wszystko ok. Poza tym polecam takie rozwiaznie bo jest tanie i funkcjonalne. Świetnie jest sie tak moczyc przez dluuugi czas, i leniuhchuje icon_smile.gif


Pomysłowe ustrojstwo icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja mam zwykła wanne a do niej wkładam taką matę z hydromasażem
3679459.jpg i nie mam żadnych problemów z utrzymaniem czystosci wanny. Po prosrtu wyciągam matę, czyszcze ją i wanne i jest wszystko ok. Poza tym polecam takie rozwiaznie bo jest tanie i funkcjonalne. Świetnie jest sie tak moczyc przez dluuugi czas, i leniuhchuje icon_smile.gif



to COS naprawde masuje ??? icon_surprised.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja mam zwykła wanne a do niej wkładam taką matę z hydromasażem
3679459.jpg i nie mam żadnych problemów z utrzymaniem czystosci wanny. Po prosrtu wyciągam matę, czyszcze ją i wanne i jest wszystko ok. Poza tym polecam takie rozwiaznie bo jest tanie i funkcjonalne. Świetnie jest sie tak moczyc przez dluuugi czas, i leniuhchuje icon_smile.gif


To działa! Naprawdę działa!
Link do komentarza
Cytat

To działa! Naprawdę działa!



Jest to jednak "marna" namiastka wanny z hydromasażem, nie wspomnę o wannach sanatoryjnych, w których masaż do 30 minut to dopiero doznanie dla ciała.

A wracając do dezynfekcji, czy jak kto woli - utrzymania higieny, to raz na kilka kąpieli trzeba wannę przepłukać specjalnym płynem. Jeżeli używamy mydła do kąpieli z hydromasażem, to powinno się zabieg płukania instalacji robić każdorazowo.

Na temat stosowania mydła i środków do kąpieli w wannie z hydromasazem zdania sa podzielone.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...