Skocz do zawartości

Wanny z hydromasażem


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
witam, a ja mam pytanko odnosnie dezynfekcji dlugo nieuzywanej wanny, kupilam mieszkanie w ktorym stoi sobie wanna sanplastu z systemem aqua classic, no i niestety pomimo wielokrotnego czyszczenia preparatem HG nadal wylatuja z niej jakies straszne rzeczy (to wyglada jak kamien ale jest w postaci takich elastycznych płatow, ochyda)
nie wiem co zrobic, wanna stala nieuzywana przez ponad rok, mniej wiecej raz na miesiac urzadzam jej seans czyszczenia: wrzatek plus 150 ml HG, a potem 3, 4 plukania, ale to nic nie daje...
boje sie wykapac, tym bardziej ze jestem w ciazy i nie chcialabym sie nabawic jakiegos paskudztwa ;-(

drugie pytanko, gdzie mozna kupic wyloty dysz (sa zrobione z niklowanego plastiku i niestety sreberko troche pozlazilo w niektorych miejscach)

bede bardzo wdzieczna za odpowiedz, bo jak na razie wanna stanowi w lazience luksusowy i nieprzydatny mebel
Link do komentarza
Królowo złota – „dyze-cośtam” jak sama nazwa wskazuje, niszczy „zaległe drobneustroje” i grzyby.
Ta wanna potrzebuje oczyszczenia instalacji „natryskowej” – sądząc po „objawach”.
Wezwij fachowca, niech rozkręci, przedmucha, wymieni, itp.

Ps. Po takich zabiegach, te straszne rzeczy już nie zarażają.
Link do komentarza
Cytat

witam, a ja mam pytanko odnosnie dezynfekcji dlugo nieuzywanej wanny, kupilam mieszkanie w ktorym stoi sobie wanna sanplastu z systemem aqua classic, no i niestety pomimo wielokrotnego czyszczenia preparatem HG nadal wylatuja z niej jakies straszne rzeczy (to wyglada jak kamien ale jest w postaci takich elastycznych płatow, ochyda)
nie wiem co zrobic, wanna stala nieuzywana przez ponad rok, mniej wiecej raz na miesiac urzadzam jej seans czyszczenia: wrzatek plus 150 ml HG, a potem 3, 4 plukania, ale to nic nie daje...
boje sie wykapac, tym bardziej ze jestem w ciazy i nie chcialabym sie nabawic jakiegos paskudztwa ;-(

drugie pytanko, gdzie mozna kupic wyloty dysz (sa zrobione z niklowanego plastiku i niestety sreberko troche pozlazilo w niektorych miejscach)

bede bardzo wdzieczna za odpowiedz, bo jak na razie wanna stanowi w lazience luksusowy i nieprzydatny mebel


Jeżeli długo nieużywana to znaczy że na pewno posiada Pani prysznic dla dobra dziecka nie radzę kąpać się w tym wynalazku .
Najbardziej korzystna jest mycie w wodzie bieżącej, spełniającej wszystkie warunki oczyszczania, a zatem mycie pod kranem lub kąpiel pod natryskiem. Kąpiel w wannie lub miednicy również służy oczyszczaniu, jednak po zakończeniu należy dodatkowo ciało spłukać czystą wodą, aby usunąć z niej resztki mydła, złuszczonego naskórka, wszelkie drobnoustroje i ewentualne inne zanieczyszczenia. Najlepsza do mycia jest woda podgrzana, ale kończąc kąpiel powinno się spłukać skórę strumieniem wody chłodnej.
Kąpiąc się w zwykłej wannie lub z hydromasażem dochodzi do usuwania zanieczyszczeń skóry pochodzących z naturalnych wydzielin, np. potu i łoju skórnego, a też złuszczającego się zrogowaciałego naskórka usuwa się również zanieczyszczenia pochodzące z zewnątrz, takie jak kurz, pył, resztki organiczne i nieorganiczne osiadające podczas wykonywania pracy zawodowej, a także inne zanieczyszczenia, na jakie naraża nas środowisko, w którym przebywamy.To wszystko przynośmy z zewnątrz do własnego domu .
Zwykłą wannę można umyć bo mamy dostęp do całej komory kąpielowej ale samo płukanie nie przynosi efektu wannę trzeba przetrzeć i nieraz szorować bo cześć osadu przylepia się do ścianek wanny .Wannę z hydromasażem można tylko przepłukać wymyślono dezynfekcję ,która daje złudzenie czyszczenia żeby oszukać klienta-użytkownika ,utrzymanie takiej wanny w czystości jest praktycznie niemożliwe !

Pakując mocną chemię w ten wynalazek mamy jeszcze dodatkową atrakcję ,która będzie wnikać przez skórę w czasie kąpieli .


Są dwie opcje :
1.Sprzedać ,oddać ,wyrzucić .
2. Pozostawić niech sobie stoi a jak goście przyjdą to można zawsze pozakazywać że się ma wannę z hydromasażem w swojej łazience . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

witam, a ja mam pytanko odnosnie dezynfekcji dlugo nieuzywanej wanny, kupilam mieszkanie w ktorym stoi sobie wanna sanplastu z systemem aqua classic, no i niestety pomimo wielokrotnego czyszczenia preparatem HG nadal wylatuja z niej jakies straszne rzeczy (to wyglada jak kamien ale jest w postaci takich elastycznych płatow, ochyda)
nie wiem co zrobic, wanna stala nieuzywana przez ponad rok, mniej wiecej raz na miesiac urzadzam jej seans czyszczenia: wrzatek plus 150 ml HG, a potem 3, 4 plukania, ale to nic nie daje...
boje sie wykapac, tym bardziej ze jestem w ciazy i nie chcialabym sie nabawic jakiegos paskudztwa ;-(

drugie pytanko, gdzie mozna kupic wyloty dysz (sa zrobione z niklowanego plastiku i niestety sreberko troche pozlazilo w niektorych miejscach)

bede bardzo wdzieczna za odpowiedz, bo jak na razie wanna stanowi w lazience luksusowy i nieprzydatny mebel


Witam serdecznie,
w przypadku, który Pani opisuje dezynfekcja to zbyt mało. Niewiadomo jak wcześniesi użytkownicy dbali o wannę i system hydromasażu. Z Pani opisu wynika, że wanna jest bardzo zabrudzona zarówno złogami po środkach myjących połączonych z kamieniem wapiennym. Zanieczyszczenia te mogły gromadzić się przez dłuższy czas. Sama dezynfekcja środkami wspomnianej przez Panią firmy może być niewystarczająca. Płyn dezynfekuje tylko układ hydromasażu natomiast nie usuwa kamienia i wszystkich innych zanieczyszczeń które w nim zostały związane. Najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z serwisantem terenowym, który na miejscu oceni stan wanny i doradzi najlepsze rozwiązanie. Domowe sposoby usunięcia takich zanieczyszczeń opierają się na wodzie z dużą ilością octu (ok. 2-3 litrów na wannę) włączenie systemu na 10 min i pozostawienie takiego roztworu na 12 godzin. Biorąc pod uwagę Pani stan (SERDECZNIE GRATULUJĘ) sugeruję opuszczenie mieszkania na czas płukania systemu. Ocet ma bardzo intensywny zapach i może drażniąco wpływać na Pani organizm. Następnie przepłukanie całego systemy czystą wodą. Wodny roztwór octu doskonale rozpuszcza kamień wapienny i zawarte w nim zanieczyszczenia. Jeżeli chodzi o rozety na dyszach to można je zamówić jako części zamienne u naszych serwisantów (można to zrobić w trakcie zgłoszenia serwisowego). PRZYPOMINAM Korzystanie z wanny z hydromasażem podczas ciąży powinno być skonsultowane z lekarzem prowadzącym ciąże! Jestem przekonany, że wanna będzie Pani i Rodzinie służyć długie lata.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Zatem lepiej mieć prawdziwe jacuzzi? Sporo kosztuje :(



wanna z hydromasażem to pomyłka, namiastka, ale się nie sprawdza, mam wielu znajomych i przyjaciół, którzy nie posłuchali i teraz albo nie korzystają i im zalega w łazienkach, albo zwyczajnie chcą się pozbyć.

minibasen z hydro, to już inna rozmowa, nie jest to wanna, zatem obowiązkowa toaleta przed icon_smile.gif)

to fakt, te dobre, czyli jedyne, jakie są naprawdę godne uwagi kosztują od 25k aż do ok 90k, a to sporo, ale przy tej klasie urządzeń nie mówi się o cenach

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Jeszcze ktoś gotów się obrazić icon_smile.gif

To namiastka luksusu i sposób na relaks, a że ktoś ma a nie korzysta to już sprawa indywidualna. Na miejsce w sanatorium trzeba czekać prawie rok, a tutaj biegiem do łazienki lub łaźni i jużicon_smile.gif



bravo! dokładnie "namiastka" icon_smile.gif)) jeśli już bawić się w relaks i hydroterapię na poziomie, to polecam takie cudo:
http://www.basenyspa.pl/minibaseny,,conten...seny,cameo.html no i filmik mają też fajny, tylko jakość słaba
Mnie się takie osobiście podoba bardzo, nawet widziałem na żywo na targach no i love very much tą zabawkę (chyba nawet dokładnie ten model, ale nie na 100%icon_smile.gif)

Zdrowotnie mnie też dopadła konieczność, ale zwykła wanna łazienkowa z dyszami, to z doświadczenia raczej odradzam, bo efektów nie daje właściwie żadnych i tylko śmierdzi, poza tym tyle wody, ile idzie na "zdrową" kąpiel z masażem, to po kilku latach ... hmm, sami wiecie. Przyjaciele twierdzą, że woleliby te środki zainwestować w coś porządnego i w sumie się z nimi trudno nie zgodzić. tak to widzę

pozdrawiam Edytowano przez hbf (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

bravo! dokładnie "namiastka" icon_smile.gif)) jeśli już bawić się w relaks i hydroterapię na poziomie, to polecam takie cudo:
http://www.basenyspa.pl/minibaseny,,conten...seny,cameo.html no i filmik mają też fajny, tylko jakość słaba
Mnie się takie osobiście podoba bardzo, nawet widziałem na żywo na targach no i love very much tą zabawkę (chyba nawet dokładnie ten model, ale nie na 100%icon_smile.gif)

Zdrowotnie mnie też dopadła konieczność, ale zwykła wanna łazienkowa z dyszami, to z doświadczenia raczej odradzam, bo efektów nie daje właściwie żadnych i tylko śmierdzi, poza tym tyle wody, ile idzie na "zdrową" kąpiel z masażem, to po kilku latach ... hmm, sami wiecie. Przyjaciele twierdzą, że woleliby te środki zainwestować w coś porządnego i w sumie się z nimi trudno nie zgodzić. tak to widzę

pozdrawiam




Podlinkowana oferta jest mi znajoma z racji tego, że to nasz reklamodawca. Nie mniej jednak "jeśli już bawić się w relaks i hydroterapię na poziomie", proszę wspomnieć o kosztach.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 1 rok temu...
ilość dysz nie jest najważniejsza. Ważniejsze jest ich prawidłowe rozmieszczenie - zeby masowaly wszystkie czesci ciala - plecy, kark, nogi, stopy, krzyż itd.
Wystarczą nawet 3?4 dysze. A nawet tansze wanny mają ich standardowo przynajmniej 6. Najdroższe mają koło 30 dysz.

Wannę (jej wielkość, ksztalt) trzeba dobierać na miarę pomieszczenia - do jego kształtu, rozplanowania sprzętu itd. Edytowano przez MarcinBartoszewski (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wanny z hydromasażem produkowane są z akrylu, dzięki temu mają rozmaite wymiary i kształty, które można dopasować do prawie każdej łazienki. Jednak ze względu na system wentylacyjny, powinna ona mieć przynajmniej 5 m².

Mamy kilka wariantów wanien z hydromasażem: prostokątne, asymetryczne, owalne, narożne. Te większe mogą być również dwuosobowe. W zależności od wielkości i głębokości wanny, mają pojemność od 150 do 450 l.

Wyboru systemu hydromasażu (liczba dysz, opcje masażu, wyposażenie dodatkowe) należy dokonać indywidualnie - zgodnie z upodobaniami i możliwościami finansowymi. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na liczbę i rozmieszczenie dysz. Im jest ich więcej, tym lepiej (aczkolwiek wystarczy nawet kilka). Dysze mogą być nieruchome lub wirujące. Te drugie służą do głębokiego masowania ciała strumieniem śrubowym (doskonałe do masowania karku). Niektóre dysze można zamykać, co umożliwia punktowe ustawienie masażu.
Link do komentarza
Cytat

https://forum.budujemydom.pl/dezynfekcja-ozonowa-t8978.html

np. tutaj na tym forum było na ten temat


Informacja ta jest bardzo niepelna.Ja 20% stezenia ozonu sobie nie moge w zaden sposob wyobrazic.Z jednej strony kolega pisze"gaz trujacy" z innej "stosowany do uzdatniania wody w basenach dla niemowlat" kompletnie nie poruszajac zagadnienia neutralizacji i rozpadu czasteczek trojatomowych. Przyznam ze oczekiwalem znacznie wiecej konkretow.

Pozdrawiam.Stefan.
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
1 godzinę temu, BOB12 napisał:

ja mam wannę z hydromasażem i powiem wam, że faktycznie czasami ten zapach jest powalający. Zwłaszcza jak jest pochmurny dzień to niczym nie mogę się go pozbyć. Maskara

A czasami dezynfekcję robisz?

Link do komentarza
  • 3 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...