Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Płyty pochłaniające zapachy?


Recommended Posts

Podobno KNAUF oferuje płyty GK, które montuje się jako sufity podwieszane. Są nasączone jakimś preparatem, czy też katalizatorem (?), który powoduje, że zapachy są pochłaniane przez długie lata. Czy ktoś o tym słyszał?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K761 Cleaneo Akustik Chyba chodzi o tę płytę. Kłopoty ze znalezieniem biorą się stąd, że nie jest ona przeznaczona wyłącznie do kuchni (ale może być). A poza tym nazwa jest myląca icon_sad.gif Informacje poniżej zaczerpnąłem ze strony http://www.knauf.pl/cms_media/karty_produk...Akustik_opt.pdf

Płytki Cleaneo Akustik są stosowane głównie jako okładziny systemów sufitowych w celu poprawy akustyki pomieszczeń oraz tłumienia hałasu i/lub w celu indywidualnego wystroju pomieszczeń.
Dzięki zdolności oczyszczania powietrza nadają się ponadto idealnie do wnętrz w celu poprawy klimatu i redukcji poziomu zanieczyszczeń atmosfery.
Po przeprowadzeniu szerokiego zakresu badań w warunkach silnie zanieczyszczonego powietrza (referencyjna mieszanina gazów zawierająca 22 występujące w pomieszczeniach lotne związki organiczne) w Instytucie Fizyki Budowli im. Fraunhofera w Holzkirchen koło Monachium udowodniono, że dzięki zastosowaniu Cleaneo Akustik stężenie licznych związków lotnych w atmosferze pomieszczeń zostało znacznie obniżone, co zapewniło poprawę jakości powietrza i podniesienie komfortu użytkowania. Szczególnie obniżył się np. poziom zawartości lotnych związków, jak alkohole, aldehydy, ketony i estry (typowe wyziewy ze środków czystości i konserwacyjnych).
Dzięki Cleaneo Akustik w odczuwalnym stopniu ograniczono również przykre zapachy. Tę właści-wość Cleaneo Akustik potwierdzono badaniami organoleptycznymi z użyciem cuchnących gazów fekalnych lub zapachu nieświeżych ryb. Także pomiary stężenia substancji szkodliwych w istniejącej palarni przed ułożeniem i po ułożeniu okładzin Cleaneo Akustik dowiodły korzystnego oddziaływania tych płyt na jakość powietrza
Szczególnie korzystne jest stosowanie Cleaneo Akustik w:
- szkołach, przedszkolach,
- szpitalach, domach opieki,
- hotelach, gastronomii,
- pomieszczeniach biurowych,
- innych pomieszczeniach użytku publicznego
(urzędach, sklepach, bankach itp.)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 rok temu...
Cytat

Podobno KNAUF oferuje płyty GK, które montuje się jako sufity podwieszane. Są nasączone jakimś preparatem, czy też katalizatorem (?), który powoduje, że zapachy są pochłaniane przez długie lata. Czy ktoś o tym słyszał?
Zapach "pochłoniony" nie nie znika - on tam jest.

Może to jakieś neutralizatory nieprzyjemnego/niepożądanego zapachu
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też o tym nie słyszała. Brzmi ciekawie i bardzo zachęcająco, ale zastanawiam się czy aby takiej płyty co jakiś czas nie trzeba wymieniać, bo skoro pochłania nieprzyjemny zapach, top znaczy, że musi się on gdzieś tam gromadzić. W sumie na pewno w wielu domach byłoby to hitem, szczególnie tam, gdzie łączy się salon z kuchnią.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Największym problemem jest chyba grubość wylewki, obecnie ma ok. 4cm, a wylewając 3cm ponad rury, bo mówimy o podłogówce wodnej + 14mm rura, to już wychodzi 44mm, a gdzie izolacja od spodu? Brak. Nie wiem też, czy ogrzewanie podłogowe można wogóle kłaść bezpośrednio na stropie. Inna sprawa, że to dom z lat 70 ze stropem żerańskim i nie wiem, czy robiąc płynna wylewkę nie obciążę go zbyt mocno. Nie wiem też czy strop jest krzywy, czy tylko obecna wylewka na nim jest taka niedoskonała. Zakładam możliwe oba scenariusze. Dlatego biorę pod uwagę suchy jastrych, bo 25mm mają dwie płyty Knaufa i zostaje miejsce na ogrzewanie podłogowe, np. Purmo TS14R, który ma tylko 17mm, albo Sander System Renovation, który ma 18mm. W obu przypadkach podłoga na gotowo wynosi 42-43mm. Jeżeli w takiej grubości da się zrobić podłogówkę i wylać płynną wylewkę, która aż nadto nie obciąży stropu to jestem za. Poza tym, nie we wszystkich pomieszczeniach planuję podłogówkę i tam mógłbym dać 2cm płyty, aby choć troche oddzielić wylewkę od stropu i go z jednej strony (w niewielkim jednak stopniu) ocieplić, a z drugiej wygłuszyć.   Dom to kostka z lat 70, dwa piętra, w całości podpiwniczony. Jeżeli potrzeba więcej detali, to proszę napisać jakie informacje są niezbędne.
  • Potrzeba więcej informacji o tym budynku, żeby coś sensownie doradzić. Tak pozostaje zbyt wiele niejasnych spraw. Na przykład, skoro strop wymaga wyrównania, plan zakłada ułożenie na nim ogrzewania podłogowego i problemem nie jest wytrzymałość stropu, to zastanawiałbym się nad sensem układania suchego jastrychu zamiast wylewki.  Przede wszystkim jaki to ma być rodzaj ogrzewania podłogowego - wodne czy elektryczne? Wodne w połączeniu z suchym jastrychem wymaga ukrycia rur, a w związku z tym zastosowania płyt systemowych z wyfrezowaymi zagłębieniami na rury. Takie płyty są dość drogie, lecz pełnią równocześnie rolę izolacji cieplnej. W tym momencie bym się przede wszystkim zastanowił czy łączna grubość warstw takiej podłogi, po uwzględnieniu konieczności jej wyrównania, będzie w istotny sposób mniejsza niż grubość wylewki? Tym bardziej, że niektóre tego rodzaju mieszanki umożliwiają ułożenie cienkiej warstwy ok. 3 cm ponad rurami. A wylewką można od razu zniwelować różnice w wysokości stropu. I jeszcze jedno - jeżeli pomieszczenia po obu stronach stropu są ogrzewane do tej samej temperatury, to pod pewnymi warunkami można zrezygnować z układania izolacji cieplnej.
  • ... w temacie, można użyć styropianu podłoga/dach na fasadę, natomiast jest to nie ekonomiczne jak już było to wspomniane wcześniej. W odwrotnej sytuacji, fasade równiez można położyć na podłogę, natomiast trzeba wylać nieco grubiej betonem. Informacje uzyskane od jednej z firm budowlanych.      Pozdrawiam  
  • Gość Wiesław
   Dzień Dobry, Podpisałem umowę na dostarczanie energii z Innogy, która zleciła podwykonawcy realizacje projektu przyłącza. Podwykonawca, chce ode mnie Plan Zagospodarowania Terenu (Działki). Takiego planu nie mam i czy muszę go zrobić? Nie mam wybranego jeszcze projektu domu, czyli nie mam zgody na budowę, a teren na którym jest działka nie jest objęty miejscowy planem zagospodarowania przestrzennego. Pozdrawiam
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...