Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Jan_13

Płyty pochłaniające zapachy?

Recommended Posts

Podobno KNAUF oferuje płyty GK, które montuje się jako sufity podwieszane. Są nasączone jakimś preparatem, czy też katalizatorem (?), który powoduje, że zapachy są pochłaniane przez długie lata. Czy ktoś o tym słyszał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałem, a nawet widziałem w gotowej kuchni. Właściciel zachwalał. Ale nie wiem, czy to akurat Knauf. Szukałem na ich stronie... Nic nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K761 Cleaneo Akustik Chyba chodzi o tę płytę. Kłopoty ze znalezieniem biorą się stąd, że nie jest ona przeznaczona wyłącznie do kuchni (ale może być). A poza tym nazwa jest myląca icon_sad.gif Informacje poniżej zaczerpnąłem ze strony http://www.knauf.pl/cms_media/karty_produk...Akustik_opt.pdf

Płytki Cleaneo Akustik są stosowane głównie jako okładziny systemów sufitowych w celu poprawy akustyki pomieszczeń oraz tłumienia hałasu i/lub w celu indywidualnego wystroju pomieszczeń.
Dzięki zdolności oczyszczania powietrza nadają się ponadto idealnie do wnętrz w celu poprawy klimatu i redukcji poziomu zanieczyszczeń atmosfery.
Po przeprowadzeniu szerokiego zakresu badań w warunkach silnie zanieczyszczonego powietrza (referencyjna mieszanina gazów zawierająca 22 występujące w pomieszczeniach lotne związki organiczne) w Instytucie Fizyki Budowli im. Fraunhofera w Holzkirchen koło Monachium udowodniono, że dzięki zastosowaniu Cleaneo Akustik stężenie licznych związków lotnych w atmosferze pomieszczeń zostało znacznie obniżone, co zapewniło poprawę jakości powietrza i podniesienie komfortu użytkowania. Szczególnie obniżył się np. poziom zawartości lotnych związków, jak alkohole, aldehydy, ketony i estry (typowe wyziewy ze środków czystości i konserwacyjnych).
Dzięki Cleaneo Akustik w odczuwalnym stopniu ograniczono również przykre zapachy. Tę właści-wość Cleaneo Akustik potwierdzono badaniami organoleptycznymi z użyciem cuchnących gazów fekalnych lub zapachu nieświeżych ryb. Także pomiary stężenia substancji szkodliwych w istniejącej palarni przed ułożeniem i po ułożeniu okładzin Cleaneo Akustik dowiodły korzystnego oddziaływania tych płyt na jakość powietrza
Szczególnie korzystne jest stosowanie Cleaneo Akustik w:
- szkołach, przedszkolach,
- szpitalach, domach opieki,
- hotelach, gastronomii,
- pomieszczeniach biurowych,
- innych pomieszczeniach użytku publicznego
(urzędach, sklepach, bankach itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko dlaczego one nazywają się Cleaneo Akustik? Dlaczego producent nie podkreśla tej ważnej cechy (pochłaniania zapachów) w nazwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Podobno KNAUF oferuje płyty GK, które montuje się jako sufity podwieszane. Są nasączone jakimś preparatem, czy też katalizatorem (?), który powoduje, że zapachy są pochłaniane przez długie lata. Czy ktoś o tym słyszał?
Zapach "pochłoniony" nie nie znika - on tam jest.

Może to jakieś neutralizatory nieprzyjemnego/niepożądanego zapachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też o tym nie słyszała. Brzmi ciekawie i bardzo zachęcająco, ale zastanawiam się czy aby takiej płyty co jakiś czas nie trzeba wymieniać, bo skoro pochłania nieprzyjemny zapach, top znaczy, że musi się on gdzieś tam gromadzić. W sumie na pewno w wielu domach byłoby to hitem, szczególnie tam, gdzie łączy się salon z kuchnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Chciałbym również polecić  https://dywania.pl/wykladziny-slask/171-591-wykladzina-dywanowa-domowa-uliczki-2-wzory-4m-dywany-i-dywaniki.html   https://dywania.pl/strona-glowna/172-599-4-kolory-wytrzymala-wykladzina-dywanowa-color-poliamid-obietkowa-klasyfikacja-23.html   https://dywania.pl/strona-glowna/179-628-kroliczek-dywan-dzieciecy-avanos-kids-jakosc-kroliczek-niebieski-3d-dywanik-przyjemny.html  
  • Skoro tak twierdzisz, to wymień, korzystając ze swego wykształcenia, konkretne dowody na ten "zły sen architekta". Nie typu nie podoba mi się, tylko konkretne, czyli ścisłe! Ładnie to znaczy jak? - konkretnie. Rozumiem, że podasz uniwersalną definicję, jak ma wyglądać dom, żeby podobał się wszystkim - przynajmniej tym wykształconym ( no może oprócz tego, który jest autorem tego projektu).  większe ambicje? - czyli jakie? przez kogo zweryfikowane? przez ciebie? A jakie masz kompetencje do tego, by jednym przyznawać, a innym odmawiać ambicje artystyczne? Zostawiła Redakcja ten post, kasując inne. Widać użycie "buroka" bardziej razi, niż imputowanie starszym ludziom "trumiennego gustu". Widać, demo, lepiej trafiasz we wrazliwość - ale nie moją.   Ale pytanko - demo - czekasz na inwestora emeryta z bardziej "ambitnymi projektami"? To mowa trawa. Co to znaczy bardziej "ambitny projekt"? Konkretnie. Jakie masz kwalifikacje, by rozsądzać, co jest bardziej ambitne w architekturze, ferując przy tym tak radykalny osąd czyjegoś działania?  I w końcu - czy dom dla emeryta, ale również dla kogokolwiek -  który spełnia jego osobiste potrzeby w zakresie zamieszkania - musi spełniać jakieś inne ambitne cele? Wg mnie może, ale nie musi. Ale to jest prawo wyłącznie inwestora. Tym bardziej, że te ambitne cele będą  prawie zawsze subiektywne. I czynienie zarzutu z tego jest głupotą i próbą narzucania komuś swojego ego.   Dość egzotyczny twój  pogląd , demo,  szczególnie wspołcześnie, gdy o wartości staroci wie nawet menel, że otaczanie się nowoczesnymi meblami ma świadczyć o jakichś ambicjach, natomiast historyzmy i starocie o braku ich, a nawet o "trumiennym guście" czy kompleksie - no to to jest dla mnie brak horyzontów, brak kultury, brak tolerancji, brak smaku - w końcu brak zdrowego rozsądku. 
  • żaden problem...z mojego punktu widzenia to nawet lepiej - mogę puszczać nawet w nocy, bo od 22-6 mam prąd po 0,24zł (G12w) A Tauron i tak rozlicza, że to co wyprodukowane w drogiej taryfie to musisz wykorzystać w drogiej, a to co wyprodukowane w taniej musisz odebrać w taniej. Więc dla mnie korzystniej tę klimę puścić w nocy, w tanim prądzie
  • A jaki to program w Warszawie był na 30%?    Ps. z tymi pomiarami dachów bez wizji lokalnej to się słyszy wielokrotnie. Wizja lokalna to podstawa! No i warto również wymagać pomiarów końcowych, kamera termowizyjna to też pomoc w diagnozowaniu uszkodzeń, a szanujące się firmy powinny takie usługi oferować  
  • Mam Botament DM92, którym smarowalem ściany piwnicy ale wydaje mi się to drogie rozwiązanie gdybym stosował na całość podłogi. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...