Skocz do zawartości

Pompy Ciepla w Malopolsce


Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Jestem na etapie budowy domu i rozwazam instalacje grzewcza w oparciu o pompe ciepla z kolektorem pionowym. Poszukuje solidnych firm dzialajacych na terenie Malopolski zajmujacych sie takimi instalacjami. Bardzo prosilbym o porade w tej kwestii. Czy macie moze jakies rekomendacje nie drogich a solidnych firm.

Pozdrawiam

Krzysztof
Link do komentarza
Witam panie Krzysztofie,

Jestem z zawodu projektantem, z wykształcenia energetykiem, a z zamiłowania pasjonatką alternatywnych rozwiązań pozyskiwania ciepła.
W związku z powyższym często post-uję na forach wymieniając się z ludźmi informacjami - ja zbieram od użytkowników praktyczne wskazówki, a sama dzielę się swoją wiedzą techniczną.

Ponieważ dopiero "rozważa" Pan oparcie instalacji grzewczej o pompę ciepła, chętnie namówię Pana do tego rozwiązania.
Może ma Pan jakieś pytania lub wątpliwości które mogłabym rozwiać?

Jeśli chodzi o firmy instalatorskie z doświadczeniem, to niestety nie znam w Małopolsce żadnej firmy, którą mogłabym Panu z czystym sumieniem polecić. Jednakże wiele firm wykonuje takie instalacje nawet w znacznej odległości od swojej siedziby. Dobrze znam rynek instalacyjny Górnego Śląska, więc mogłabym Panu polecić "miejscową" firmę.

Pozdrawiam
jolkajolka

PS: Jeśli chodzi o firmę Viessmann o której pisała pan Jan, to jest to niemiecki producent renomowanych kotłów i pomp ciepła. Urządzenia te w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku są dość drogie, ale ich użytkownicy (z tego co czytałam) są zadowoleni. Tyle, że firma ta nie prowadzi sprzedaży detalicznej, tym zajmuję się salony firmowe. Viessmann nie posiada też własnej sieci instalatorów, tych trzeba poszukiwać na własna rękę.
Link do komentarza
Dziekuje za wiadomosc oraz za chec udzielenia informacji na temat pomp ciepla. Pytan na pewno bede mial duzo. Teraz przegladam oferty firm na rynku. Widze ze gama oferowanych pomp ciepla jest olbrzymia. Nie wiem, ktore z ofereownych pomp ciepla sa godne uwagi. Kazda firma instalacyjna oferuje pompy innego producenta. To istny gaszcz.

Pewnie to jest tak jak w przypadku samochodow, ze mzona kupic Fiata albo BMW pytanie tylko jaki jest ranking jezeli chodzi o producentow pomp ciepla? Intersesuja mnie pompy pod katem kolektora pionowego lub/i gruntowego poziomego.

Pozdrawiam

Krzysztof




Cytat

Witam panie Krzysztofie,

Jestem z zawodu projektantem, z wykształcenia energetykiem, a z zamiłowania pasjonatką alternatywnych rozwiązań pozyskiwania ciepła.
W związku z powyższym często post-uję na forach wymieniając się z ludźmi informacjami - ja zbieram od użytkowników praktyczne wskazówki, a sama dzielę się swoją wiedzą techniczną.

Ponieważ dopiero "rozważa" Pan oparcie instalacji grzewczej o pompę ciepła, chętnie namówię Pana do tego rozwiązania.
Może ma Pan jakieś pytania lub wątpliwości które mogłabym rozwiać?

Jeśli chodzi o firmy instalatorskie z doświadczeniem, to niestety nie znam w Małopolsce żadnej firmy, którą mogłabym Panu z czystym sumieniem polecić. Jednakże wiele firm wykonuje takie instalacje nawet w znacznej odległości od swojej siedziby. Dobrze znam rynek instalacyjny Górnego Śląska, więc mogłabym Panu polecić "miejscową" firmę.

Pozdrawiam
jolkajolka

PS: Jeśli chodzi o firmę Viessmann o której pisała pan Jan, to jest to niemiecki producent renomowanych kotłów i pomp ciepła. Urządzenia te w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku są dość drogie, ale ich użytkownicy (z tego co czytałam) są zadowoleni. Tyle, że firma ta nie prowadzi sprzedaży detalicznej, tym zajmuję się salony firmowe. Viessmann nie posiada też własnej sieci instalatorów, tych trzeba poszukiwać na własna rękę.


Link do komentarza
Witam jeśli chodzi o BMW to napewno pompy marki IVT do takich należą nie wiem jak cenową odnoszą się do innych firm ale jakościowo są bardzo dobre. Marka jest na rynku skandynawskim od 40 lat także ich doświadczenie jest ogromne. Szczerze polecam www.sunenergy.pl jeśli chodzi o wykonawcę w Małopolsce można znaleźć tam w partnerach firmę Arcon z Chrzanowa znam ich i wiem że wykonali sporo instalacji opartch o pompy ciepła na terenie małopolski.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam Wszystkich,

Jestem na etapie budowy domu i rozwazam instalacje grzewcza w oparciu o pompe ciepla z kolektorem pionowym. Poszukuje solidnych firm dzialajacych na terenie Malopolski zajmujacych sie takimi instalacjami. Bardzo prosilbym o porade w tej kwestii. Czy macie moze jakies rekomendacje nie drogich a solidnych firm.

Pozdrawiam

Krzysztof



A czy zastanawiał się Pan nad analizą opłacalności wykonania pompy ciepła? Każda pompa ciepła zachowuje się inaczej w różnych warunkach, chętnie pomogę zrealizować Panu taką analizę, które rozwiązanie, na podstawie zaawansowanych symulacji, w Pana konkretnym budynku przyniesie największe korzyści. Absolutnie nie polecam wróżenia, że jakaś dana firma robi dobrze więc trzeba z jej usług skorzystać. Każdy dom to swoistego rodzaju prototyp. Zapraszam do kontaktu i rozmowy.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Zapewne jest niełatwo wybrac firmę instalacyjną. Jeśli mam Ci doradzic to szukaj kogoś w pobliżu, gdyż serwisy różnie działaja, a najczęściej ograniczają się do uruchomienia urządzenia. W całym układzie nie jest jednak najważniiejsza pompa ciepła, bo ona będzie pracowac bezawaryjnie długie lata jeśli instalacja zostanie poprawnie wykonana. Viessmann akurat nie cieszy się dobrą renomą jeśli chodzi o pompy ciepła i nie produkuje urządzeń w Niemczech icon_smile.gif icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...