Skocz do zawartości

Kupno i remont starego domu


Recommended Posts

cześć
Chciałem się poradzić kogoś w sprawie kupna domu
Znalazłem pół bliźniaka do kupienia w niedalekiej odległości od centrum mojego miasta(250000 mieszkańców)
Właściciel chce za dom 120000 zł ale dom jest do kapitalnego remontu
Mam zamiar dobudować z boku domu jeszcze dwa pokoje gdyż w tej chwili układ pomieszczeń wygląda tak ze na parterze jest kuchnia,łazienka i jeden pokój a na piętrze 2 pokoje
Dom jest podpiwniczony i wszystkie instalacje są sprawne ale chciałbym wszystko wymienić na nowe
Jak oglądałem dom to nie zauważyłem nigdzie śladów wilgoci ani pleśni obecnie nikt tam od 3 lat nie mieszka więc jest wszystko zaniedbane
Nie goni mnie czas i remont mogę przeprowadzać powoli gdyż posiadam 2 mieszkanie w którym obecnie mieszkam
Poradźcie czy opłaca się ten zakup czy lepiej dać sobie z tym spokój i szukać domu w dobrym stanie

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

cześć
Chciałem się poradzić kogoś w sprawie kupna domu
Znalazłem pół bliźniaka do kupienia w niedalekiej odległości od centrum mojego miasta(250000 mieszkańców)
Właściciel chce za dom 120000 zł ale dom jest do kapitalnego remontu
Mam zamiar dobudować z boku domu jeszcze dwa pokoje gdyż w tej chwili układ pomieszczeń wygląda tak ze na parterze jest kuchnia,łazienka i jeden pokój a na piętrze 2 pokoje
Dom jest podpiwniczony i wszystkie instalacje są sprawne ale chciałbym wszystko wymienić na nowe
Jak oglądałem dom to nie zauważyłem nigdzie śladów wilgoci ani pleśni obecnie nikt tam od 3 lat nie mieszka więc jest wszystko zaniedbane
Nie goni mnie czas i remont mogę przeprowadzać powoli gdyż posiadam 2 mieszkanie w którym obecnie mieszkam
Poradźcie czy opłaca się ten zakup czy lepiej dać sobie z tym spokój i szukać domu w dobrym stanie


Dom "w dobrym stanie" też z reguły wymaga remontu lub przebudowy. Moim zdaniem - jeżeli masz gdzie mieszkać i możesz sobie pozwolić na dłubaninę , chata pozwala ci na inwencję twórczą , bierz do total remontu. Im więcej jest do zrobienia , tym mniejszy ból przy rozwalaniu czegoś za co zapłaciłeś.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...