Skocz do zawartości

Rozplanowanie grzejników kanałowych


Recommended Posts

Cytat

Dobre pytanie, ostatnio znajomy "obudził" się z tym problemem już po wylaniu stropów (budynek podpiwniczony). A to chyba trzeba wcześniej zaplanować? Prawda?


Są wersje (Jaga), gdzie minimalna wysokość takiego grzejnika to 9 cm więc można próbować "zmieścić go " w warstwie wykończeniowej.
Z tego co widziałem, Regulus Duo ma 10 cm.
Link do komentarza
Grzejnik kanałowy łączy w sobie dwie istotne cechy użytkowe: funkcjonalność i estetykę. Funkcjonalność polega na tym że, nie zajmuje miejsca na ścianie, działa szybko i ekonomicznie (minimalna bezwładność cieplna np. w porównaniu do ogrzewania podłogowego). Jest łatwy w utrzymaniu czystości (podnoszony podest umożliwia szybkie i wygodne czyszczenie, odkurzenie).

Grzeje równomiernie rozprowadzając ciepło po pomieszczeniu. Liniowy element grzejny schowany w podłodze, pozwala na umieszczenie go w posadzce wzdłuż zewnętrznych ścian czyli tam gdzie są największe straty ciepła i to zarówno na parterze jak i na piętrze. Najkorzystniej jest umieścić go przed wyjściem np. na taras, ponadto wzdłuż każdego większego przeszklenia. Tak umieszczony grzejnik stworzy nie tylko kurtynę z ciepłego powietrza, lecz także zabezpieczy przeszklenie przed zaparowaniem. W domach mieszkalnych są to najczęstsze miejsca montażu grzejnika kanałowego.

Nader często stosuje się grzejniki kanałowe w salonach, w których grzejników ściennych nawet nie ma gdzie umieścić w ilości wystarczającej by salon ogrzać. Estetyczne podesty, dopasowane materiałowo i kolorystycznie do pomieszczenia są eleganckim a zarazem dyskretnym elementem wyposażenia. Ciekawą możliwość stwarza podest posezonowy stosowany w miejsce normalnego podestu gdy instalacja c.o. nie pracuje. To szczególne rozwiązanie zabezpiecza kanał grzewczy przed zabrudzeniem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...