Skocz do zawartości

Czy mrówki atakują styropian?


Recommended Posts

Nie jest to zjawisko częste, ale rzeczywiście spotkałem się z opisem takiego przypadku.

Jeżeli chcą Państwo podjąć dodatkowe środki ostrożności proponuję, po wykonaniu warstwy zbrojącej zabezpieczyć listwę cokołową od spodu poprzez zaciągnięcie uszczelniającym szlamem elastycznym (np StoFlexyl).

Najlepiej jednak zwrócić się bezpośrednio do producenta systemu ociepleniowego, który Państwo stosujecie, aby zaproponował swoje, sprawdzone rozwiązanie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Chciałby również przestrzec tych co planują ocieplać ściany styropianem. icon_sad.gif Mrówki atakują styropian to mało powiedziane. Robią w nim jedno wielkie mrowisko. U mnie najwięcej korytarzy zrobiły pod samą siatką z klejem i siatka prawie sama odpada. Na zdjęciu widać pojedyńcze fragmenty kleju gdzie jeszcze siatka się trzymała. Styropian wygląda jak ser z bardzo wielką ilością dziur. Styropian ten wyciąłem po 12 latach z fundamentu gdzie zatarty klejem i siatką częściowo był zasypany ziemią.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

A czy istnieje jakiś skuteczny sposób zwalczenia takiej inwazji?


próbowaliście substralu na mrówki to taki niebieskie granulki, które rozsypuje się w miejscach ścieżek, lub przebywania mrówek. Mróweczki znoszą go do gniazda, a tam się nim raczą i po mrówkach.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

próbowaliście substralu na mrówki to taki niebieskie granulki, które rozsypuje się w miejscach ścieżek, lub przebywania mrówek. Mróweczki znoszą go do gniazda, a tam się nim raczą i po mrówkach.
Pozdrawiam


Cholerka! Za radą aci użyłem tego co poniżej. Chyba trochę pomogło. Mniej tego tałataństwa się zrobiło icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...