Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Ewa&Marek

Czy mrówki atakują styropian?

Recommended Posts

W ogrodzie mam niesamowite ilości mrówek. Czy to prawda, że mogą się zagnieździć w styropianie? Czy należy podjąć jakieś środki ostrożności podczas zakładania styropianu?

Nie jest to zjawisko częste, ale rzeczywiście spotkałem się z opisem takiego przypadku.

Jeżeli chcą Państwo podjąć dodatkowe środki ostrożności proponuję, po wykonaniu warstwy zbrojącej zabezpieczyć listwę cokołową od spodu poprzez zaciągnięcie uszczelniającym szlamem elastycznym (np StoFlexyl).

Najlepiej jednak zwrócić się bezpośrednio do producenta systemu ociepleniowego, który Państwo stosujecie, aby zaproponował swoje, sprawdzone rozwiązanie.

Może zjawisko nie jest częste, ale... Pod wpływem powyższych postów sprawdziłem ocieplenie na domku gospodarczym. MASAKRA. Mrówki urządziły sobie w ociepleniu mrowisko!!!

Chciałby również przestrzec tych co planują ocieplać ściany styropianem. icon_sad.gif Mrówki atakują styropian to mało powiedziane. Robią w nim jedno wielkie mrowisko. U mnie najwięcej korytarzy zrobiły pod samą siatką z klejem i siatka prawie sama odpada. Na zdjęciu widać pojedyńcze fragmenty kleju gdzie jeszcze siatka się trzymała. Styropian wygląda jak ser z bardzo wielką ilością dziur. Styropian ten wyciąłem po 12 latach z fundamentu gdzie zatarty klejem i siatką częściowo był zasypany ziemią.

DSC01446.jpg

Cytat

A czy istnieje jakiś skuteczny sposób zwalczenia takiej inwazji?

... oto jest pytanie icon_mrgreen.gif

Cytat

A czy istnieje jakiś skuteczny sposób zwalczenia takiej inwazji?

próbowaliście substralu na mrówki to taki niebieskie granulki, które rozsypuje się w miejscach ścieżek, lub przebywania mrówek. Mróweczki znoszą go do gniazda, a tam się nim raczą i po mrówkach.
Pozdrawiam

Cytat

próbowaliście substralu na mrówki to taki niebieskie granulki, które rozsypuje się w miejscach ścieżek, lub przebywania mrówek. Mróweczki znoszą go do gniazda, a tam się nim raczą i po mrówkach.
Pozdrawiam

Cholerka! Za radą aci użyłem tego co poniżej. Chyba trochę pomogło. Mniej tego tałataństwa się zrobiło icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Cytat

Cholerka! Za radą aci użyłem tego co poniżej. Chyba trochę pomogło. Mniej tego tałataństwa się zrobiło icon_smile.gif

Stosuj do skutku tzn, aż nie znikną całkiem, a potem przyglądaj się miejscom wokół domu, bo w dalszych częściach ogrodu mrówki bywają pożyteczne.
Pozdrawiam

Cytat

Stosuj do skutku tzn, aż nie znikną całkiem, a potem przyglądaj się miejscom wokół domu, bo w dalszych częściach ogrodu mrówki bywają pożyteczne.
Pozdrawiam

Dzięki wielkie! I pozdrowienia icon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Akurat zejście z cen to jest za co najmniej 5 a wydaje mi się że i 10 lat. Dlatego że owszem ceny nowinek spadają, ale koszt PV to nie tylko sprzęt ale i przede wsztskim koszty osobowe instalatorów, pracowników hurtowni itp. A to pójdzie od nowego roku do góry już to się dzieje, Dodatkowo popyt wzroscie na PV z powodu wzrostu cen pradu w 2020 roku bedzie polowanie na monterów PV dosłowne.
    • Cześć. Przymierzam się do kupna lasera do prac przy np. wykańczaniu domu. Głównie do pracy wewnątrz, ale dobrze aby miał opcje współpracy z czujnikiem laserowym do pracy na zewnątrz (niwelacja). Laser powinien mieć linie poziomą 360 stopni, pionowa może być 90. Nie musi byc w zestawie statywu i innych bajerów, statyw mam od aparatu, ewentualnie jakiś uchwyt. Cena - ok 500 zł. Ewentualnie tańszy bez lasera 360..   Znalazłem coś takiego jak Nivel System CL1D: https://www.isprzet.pl/pl/produkt/multilaser-krzyzowy-nivel-system-cl1d.html?gclid=Cj0KCQjwoqDtBRD-ARIsAL4pviAWNR9LUfwB67PrmURgqWyK9bbECTzIOED_ahVbNnyVOEz6EY0PsmgaAgmjEALw_wcB Dobre parametry, i dokładność duża na poziomie +/- 1 mm / 5 m. Czy ktos ma coś takiego? Co możecie polecić?  
    • Do rolet musi być dostęp, zatem oklejenie kasety  "na sztywno " uniemożliwi ewentualne naprawy .
    • Zawsze coś i widać, że inicjatywa Samorządów jest. Skoro już zaczęliśmy mówić o czystej energii, trzeba Obywatelom udowodnić, że to nie są tylko słowa. Uważam, ze w TV powinno być więcej spotów reklamowych. Obecnie każdy musi odbyć spacer do Urzędu Miasta/Gminy/Powiatu etc. Na szczęście z upływem czasu poczta pantoflowa będzie jeszcze lepszym źródłem informacji niż obecnie.  Na dachach jest więcej PV i sąsiad sąsiadowi na ulicy opowie, że dzięki temu co widać na dachu, "zimą prawie nic za prąd nie płacił a mróz trzymał prawie miesiąc " O cenach prądu nie wspominałem - kto je zna, jest już milionerem . Natomiast konkurencja w firmach monterskich i sprzedawcach PV jest duża. Poza tym masowa produkcja i nasycony rynek zbytu wymusi zejście z cen. Ustawa może się jeszcze w ciągu 10 lat zmienić 2 lub 3 razy i wtedy za wyprodukowaną energię dostaniemy talony, za które kupimy paliwo na stacji benzynowej Zamiast zwrotu 80% nadprodukcji. To by był dopiero szał
    • Gość Marcin Ś
      Tryb antyzamarzaniowy... jak to się ma do ogrzewania domu jak bardzo spada wydajność samej pompy, rozumiem że załącza się grzałka elektryczna?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...