Skocz do zawartości

Kominek w salonie i nie tylko


KAROI

Recommended Posts

  • 6 miesiące temu...
Super, bardzo mi się podobają. Kominek stanowi nieodzowny komponent aranżacji wnętrza. I tak jak zostało napisane - to nie tylko element ogrzewania, ale też element dekoracyjny. Ja przy budowie kominka w swoim salonie postawiłam na ozdobne kafle kominkowe, świetny efekt i w zasadzie natknęłam się na taką formę dekoracji kominka przypadkowo, przeglądając projekty kominków w Internecie. Może komuś również taki pomysł na aranżację wpadnie w oko: http://www.kafel-kar.com.pl
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

rzeczywiście wyszukana:) Płaszcz wodny to to, dzieki czemu można ogrzać cały dom kominkiem, tak? Bo ja się w tym temacie nie orientuję. Chcę mieć kominek i tyle, z płaszczem czy bez:)

an-bud - też ciekawa propozycja.



99% dostępnych palenisk z płaszczem wodnym to buble z wiecznie osmoloną szybą. Pozbawiamy się też "awaryjnego" systemu ogrzewania np; przy braku prądu icon_wink.gif bardziej awaryjny system, droższy. Edytowano przez an-bud (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Przepraszam może się myle, ale przecież te szybki się myje normalnie(są jakieś specjalne preparaty) i chyba aż tak źle to nie wygląda.



w normalnym palenisku tak zabrudzonej szyby nie uświadczysz, bo od wysokiej temperatury to co na szybie dopaliłoby się samo. Woda schładza palenisko, przez co proces spalania drzewa jest niepełny.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Witam,

budujemy z mężem dom. Mąż zajmuje się budową a ja planuję wystrój. Kominek dla mnie to sprawa bardzo ważna, a w salonie najważniejsza icon_razz.gif Bardzo mi się podoba taki kominek. Na górze planuję drewnianą belkę i nad belką jeszcze ok 30cm cegły. Bez tych kamieni z boku. Co o tym myślicie? A i zapomniała bym "pod spodem" koniecznie otwór na drewno;-)

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 lata temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kominki z wkładem obudowuje sie na różne sposoby (zależnie od upodobań). Mogą przypominać klasyczny piec (stosująć cegłę, kamień czy kafle). Jako wykończenie można też użyć nowoczesnej okładziny, np. z betonu, albo tak obudować wkład, żeby wtapiał się w płaszczyznę ściany. W tym celu używa się ognioodpornych płyt gipsowo-kartonowych, mocowanych do stelaża. W sprzedaży są równiez gotowe obudowy, w różnym stylu.

Wygląd kominka zależy też od rodzaju wkładu. Oryginalnie wyglądają modele przeszklone na przestrzał czy narożne. Szyby niektórych wkładów są bezramowe, zakrzywione w łuk albo pryzmatyczne (tafle ustawione pod różnym kątem).

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Odświeżam temat, bo zastanawiam się nad kominkiem w salonie, bo niedługo planujemy remont. Widziałam, że są różne rozwiązania wkłady, wolnostojące, biokominki. Chodzi mi o funkcję dekoracyjną, przede wszystkim, ale nie ukrywam, że dodatkowe źródło ciepła też ma swój urok. Doradzicie jakieś rozwiązania dla laika w temacie?

Link do komentarza
7 minut temu, Elfir napisał:

Nie czepiam się, tylko ustalam czy wogóle mozna rozważać klasyczny kominek.

 

ja nie mam urazu do biokominków, kominków elektrycznych czy gazowych.

Ale czy na Forum mamy takie kwestie (dla nas) oczywiste ustalać ? - a może i tak - po jest to Forum.

A idąc dalej, trzeba Pani zapytać czy ma sprawną wentylację dla bio  kominka , a o gazowym nie wspomnę  -  nieprawdaż ?

 

Pozdr

Wojciech

 

 

Link do komentarza
16 minut temu, Elfir napisał:

Pytający jest laikiem. Kominka wcześniej nie miał. Więc uważam, że nalezy ustalać, bo ludzie maja czasem dośc romantyczne wyobrazenia.

W wielu obszarach jestem specjalistą a w wielu laikiem, ale mam wrodzone parcie do wiedzy i zanim zapodam cokolwiek na fachowym forum to staram  się podstawowe "laickie" wątpliwości rozwiać (wszak internet jest już dziś wszech obecny )  co by się nie ośmieszać przed tysiącami ludźmi , którzy takie Forum czytają  

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...