Skocz do zawartości

co można bez pozwolenia na budowę


Recommended Posts

Witam,
Mam działkę z wydanymi warunkami zabudowy. Plan był taki, że miałem tego lata zacząć budowę. Wyszło inaczej a mianowicie skończyłem załatwianie na warunkach zabudowy pozwalającymi na budowę domu jednorodzinnego z garażem itd..

Wiem, że nie dam rady załatwić pozwolenia na budowę i zacząć ją przed zimą dlatego chcę przygotować działkę do nowego sezonu i tu mam kilka pytać. Mając tylko warunki zabudowy (pozytywne) czy mogę:
1. ogrodzić działkę płotem
2. postawić szopkę 15 metrów kwadratowych na cele budowy
3. wyciąć drzewo rosnące na linii płotu i w odległości 5 m od planowanego domu (oczywiście pozyskaniu pozwolenia)

Jeśli tak co muszę wcześniej załatwić, jakieś pozwolenia, zgłoszenia prac czy coś innego?

info o działce: działka rolna, grunty IVb i V, warunki zabudowy na domek jednorodzinny, garaż 40mkw, jest dostęp do pełnych mediów.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
2 lata temu dostałam w spadku chatkę drewnianą na wsi. Bez wody, bez energii elektycznej. chałupka "zapadła się' co nie co, więc trzeba zrobić nowy fundament. Dach wymaga wymiany-pomyślałam sobie, że może by trochę go podwyższyć i zaadaptować strych. Czy te prace mogę wykonać bez pozwolenia na budowę? A co z energią elektryczną? Słup stoi na działce, wzdłuż działki biegnie wodociąg. Pani w gminie wygłosiła mi taką zamotkę, że teraz nie wiem od czego zacząć
Link do komentarza
Cytat

2 lata temu dostałam w spadku chatkę drewnianą na wsi. Bez wody, bez energii elektycznej. chałupka "zapadła się' co nie co, więc trzeba zrobić nowy fundament. Dach wymaga wymiany-pomyślałam sobie, że może by trochę go podwyższyć i zaadaptować strych. Czy te prace mogę wykonać bez pozwolenia na budowę? A co z energią elektryczną? Słup stoi na działce, wzdłuż działki biegnie wodociąg. Pani w gminie wygłosiła mi taką zamotkę, że teraz nie wiem od czego zacząć


Prace zmieniające konstrukcje budynku niesty wymagają zgłoszenia do starostwa powiatowego. A przebudowa więźby dachowej i podwyższenie ścian kwalifikują się jak najbardziej do zgłoszenia.
Link do komentarza
Nie do zgłoszenia a do pozwolenia na budowę. Wszelkie zmiany konstrukcji (podniesienie ścanek kolankowych, ruszanie fundamentu) a przedze wszytskim adaptacja poddasza (zmiana sposobu użytkowania) wymagają projektu i pozwolenia na budowę. Jeżeli nie ma MPZP to będą jeszcze potrzebne warunki zabudowy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...