Skocz do zawartości

Silikaty


Gość

Recommended Posts

Gość Redakcja__
Z bloczków silikatowych można stawiać ściany fundamentowe pod warunkiem, że użyty materiał ma klasę wytrzymałości conajmniej 20. Ściany należy murować na pełne spoiny, co dzięki równej powierzchni bloczków pozwoli na bezpośrednie naniesienie nałożenie izolacji przeciwwodnej. W przypadku użycia bloczków łączonych na pióro i wpust konieczne będzie zatarcie powierzchni ściany zaprawą cementową w celu wypełnienia spoin pionowych.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Będzie zimno, zimno zimno w domu ! Lepszy BK tez biały a cieplejszy !!!!


Linda napisałby: "co Ty wiesz o ... budowaniu..."
Bez obrazy ale każdy materiał ma swoich zwolenników i przeciwników więć co się tyczy, który materiał jest lepszy, cieplejszy, zdrowszy, cichszy, twardszy można w nieskończoność dyskutować. Ja bardzo dużo rozpisałem się na temat silikatów w wątku podanym 2 posty wyżej. Co się zaś tyczy BK to na początku też byłem na niego zdecydowany ale jak poznałem go dogłębniej to zrezygnowałem.
Link do komentarza
No właśnie, a co ty wiesz o budowaniu? Poczytaj RT2000 czy R2000 czasy domów nie izolowanych już się skonczyły. Izolacja musi być sucha, bez mostków i gruba. Jak dasz przyzwoitą izolację to nie ma znaczenia czy jest to BK POROTERM SILKA JOPEK GRANIT czy YTONG. Chcesz o tym podyskutować to 022 5591081
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Cytat

Będzie zimno, zimno zimno w domu ! Lepszy BK tez biały a cieplejszy !!!!


Silka jest materiałem kontrukcyjnych z dobrą dzwiekochłonnością.
BK ........................................ przenoszącym dzwieki.
Oba materiąły wymagają docieplenia.

Ja wybrałbym silkę.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
To znakomity materiał, który nie może być nieocieplany. Jeśli z założenia przyjmie siętaki wariant, to chyba najlorzystniejsze rozwiązanie. Tyla że można taniej . Sikikat z Luduni, też można kleić, za to dużo taniej.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

To znakomity materiał, który nie może być nieocieplany. Jeśli z założenia przyjmie siętaki wariant, to chyba najlorzystniejsze rozwiązanie. Tyla że można taniej . Sikikat z Luduni, też można kleić, za to dużo taniej.


Silikat to silikat - rózne firmy robią go z różną dokładnościa i ceną. Własciwości te same.
A Silka to nazwa handlowa jednej z firm icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...