Skocz do zawartości

Budowa Drogi


Recommended Posts

K
Witam, razem z mężem mamy problem. Dostaliśmy w spadku niezabudowane pastwisko 13arów. Ziemia gdzie znajduje sie nasza dzialka zostala wraz z innymi działkami przekwalifikowana przez Starostwo na działki budowlane. Ale gdy zobaczyliśmy plany zagospodarowania przestrzennego, okazało sie, ze przez cala dlugosc naszej dzialki idzie droga. Dzialka sama w sobie jest mala, ale chcielismy na niej postawic z mężęm maly domek caloroczny drewniany. Droga calkowicie przekresla jakiekolwiek postawianie tam domku. Co my mozemy teraz zrobic, do kogo kierowac pisma w tej sprawie. Jakie sa prawdopodobne rozwiazania? Prosze o pomoc
Link do komentarza
Witam, plan obowiazuje, ale nie ma jescze daty rozpoczecia budowy drogi. Zastanawia mnie, czy w mozna zabrac komukowiek czyjaskolwiek wlasnosc tak sobie, bez zadnych konsekwencji. Jedyne co sa w stanie zaproponowac to wykup kawalka pod budowe drogi, a co zreszta? Na pozostalym terenie nie jestem w stanie nic zrobic. Dzialka jest w ksztalcie trojkatu prostokątnego, droga ma przebiegac wzdluz jego przekatnej. Czy mozna w jakikolwiek sposob zmusic Burmistrza, zeby zamienil nasza dzialka na jedna z zasobow Gminy?
Link do komentarza
Z opisu wynika, że w wyniku uchwalenia MPZP Państwa działka utraciła walory użytkowe, zatem gmina powinna działkę wykupić w całości lub zaproponować nieruchomość zastępczą. Niestety, wartość działki szacowana będzie jako gruntu rolnego mimo, że plan przeznaczył te tereny pod zabudowę. Natomiast w sprawie ewentualnej zabudowy części tej działki, należy zapoznać się z ustaleniami MPZP, który określa m. in. minimalną powierzchnię nieruchomości pod zabudowę, rodzaj budynku itd.
Link do komentarza
Dziekuje bardzo, ale chcialam na skroty, a sie nie da. Dzialke kupilismy dzieki babci meza, ktora miala prawo pierwokupu, jako, ze to kiedys byloczescia jej gruntu. Zaplacilismy za dzialkę, a pozniej babcia nam zapisala ją w testamencie. Babcia zmarla kilka lat temu, a my tą dzialką zaczelismy sie dopiero kilka miesiecy temu zajmowac, kiedy postanowilismy cos na niej postawic. Otworzylismy testament, musielismy zaplacic podatek od wzbogacenia sie od dzialki budowlanej wartej 25000zl, a nie od pastwiska wartego 1900zl. Stad moje dalsze pytanie, czy mogą od nas odkupic po cenie gruntu rolnego, a nie po cenie dzialki budowlanej? Juz teraz mielismy z tą dzialką wydatki w wysokosci 4500zl?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...