Skocz do zawartości

zabezpieczenie wokol domu


Recommended Posts

Witam! powiem tak. mamy wybudowany dom troszke na uboczu. z jednej strony mamy sasiadow z drugiej szczere pola. mielismy wlamanie juz do domu wlasnie od strony pol... i zastanawiam sie w jaki sposob mozna zabezpieczyc teren wokol domu???szczegolnie od strony poludniowej... czy moze zrobic jakies wysokie ogrodzenie? prosze o rade! icon_confused.gif
Link do komentarza
Mój syn poradził zasieki, fosa, mur 3 metrowy i stado Dobermanów.
Ale poważnie, dobre rolety, szyby, system alarmowy z powiadomieniem agencji a jak brak to sąsiadów i własnym. Wysokie ogrodzenie też chyba będzie skuteczne, ale niezasłaniające posesji. Można zastosować kamery przemysłowe prawdziwe albo atrapy podobno też odstraszają.
Pozdrawiam, nigdy więcej obcych w domu.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
HEJ
Powiem tak - jak narazie mamy zamontowane okna antywlamaniowe, mamy miec alarm - dobrze rozbudowany, w przyszlosci plot (nie wiem czy nie zabezpieczony jakims alarmen), psa ... a czy to uchroni od kradziezy? nie wiadomo - na zlodzieja nie ma mocnych - ale na amatora zlodzieja tak. no my jestesmy dopiero w trakcie budowy - wiec moze jakies zabezpieczenia jeszcze zamontujemy. a moze cos waznego pominelam? jakas podpowiedź?
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Zabezpieczenie terenu budowy przed złodziejami wykonałem z cienkiego drutu Ø 0,3 mm pętlę wokół budowy na wysokości 0,3 – 0,5 m. przerwanie pętli uruchamia przekaźnik, który z kolei uruchamia dialer telefoniczny informujący mnie, że na budowie mam „nieproszonych gości”. Koszt ok. 400 zł (działa skutecznie).
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

Witam! powiem tak. mamy wybudowany dom troszke na uboczu. z jednej strony mamy sasiadow z drugiej szczere pola. mielismy wlamanie juz do domu wlasnie od strony pol... i zastanawiam sie w jaki sposob mozna zabezpieczyc teren wokol domu???szczegolnie od strony poludniowej... czy moze zrobic jakies wysokie ogrodzenie? prosze o rade! icon_confused.gif




Wysokie ogrodzenie jest możliwe ale prawo przewiduje dwa wyjścia: w przypadku ogrodzeń do 2,2 możemy się grodzić jak chcemy, bez pozwolenia ani zgody sąsiadów, nie możemy jednak wieszać na ogrodzeniu kolców, chaczyków ani zadnych zabezpieczeń, które mogłyby zranić przechodnia. Ogrodzenia powyżej 2,2 mogą miec takie zabezpieczenia ale potrzebujemy zgody. Prosze zobaczy ogrodzenie Pantanet Protect, jest bardzo dobre i łatwe w montażu, Jeśli zostawi pani za tym ogrodzeniem odpowiednie pole widzenia z domu złodziej 2 razy pomyśli zanim zrobi cokolwiek.

Pozdrawiam

Archimedes
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ja znam przypadek z pewnej podwarszawskiej miejscowości - gdzie mimo monitoringu , alrmu i psów okradali dom kilkakrotnie - zanim przyjechał patrol firmy ochroniarskiej, a trwa to około 5 minut. Jeżeli złodziej się uprze na nasz dom to nic nie pomoże . A na amatorów to i pies wystarczy ewentualnie jakieś straszaki.
Ważne jest również czy znamy swoich sąsiadów a oni znają nas. To bardzo pomaga - pomoc sasiedzka.
Moi sąsiedzi dzwonili do nas kilka razy z pytaniem dlaczego w naszym domu świeci się światło skoro nas w nim nie ma... itp...
Link do komentarza
Masz rację: najważniejsze to mieć dobre układy z sąsiadami. Niedawno w tv widziałem program "Łapać złodzieja", nawet ciekawy. Nawróceni złodzieje pokazują jak łatwo można samemu zabezpieczyć dom. Wiadomo, że jeżeli złodziej się uprze, to nic go nie powstrzyma, ale amatorów łatwo odstraszyć. Wystarczy, że tylko w minimalnym stopniu zajmiemy się ochrona.
Link do komentarza
Cytat

No to napisz nam tu co ci nawróceni złodzieje mówili o zabezpieczeniu domu - jak skutecznie samemu zabezpieczyć - podziel się informacjami...



Warto zainwestować w solidne drzwi, które odstraszą amattorów. Zaslony w oknach też są bardzo ważne, żeby nie kusić zlodziei i nie pokazywać im co trzymamy w domu. Wyskie ogrodzenie, a kolo ogrodzenia najlepiej klujące rośliny.... Takie rzeczy niby oczywiste, ale czesto o nich zapominamy
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Warto zainwestować w solidne drzwi, które odstraszą amattorów. Zaslony w oknach też są bardzo ważne, żeby nie kusić zlodziei i nie pokazywać im co trzymamy w domu. Wyskie ogrodzenie, a kolo ogrodzenia najlepiej klujące rośliny.... Takie rzeczy niby oczywiste, ale czesto o nich zapominamy



Wszystko zależy również od wielkości działki. Jak ktoś sobie postawił duży dom na mini działce to już rośliny mu się nie zmieszczą.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
ale nie mogą....
dobrymi roślinami na złodziei będą berberysy wszelkiego rodzaju - bardzo kują. Ja mam kilka odmian (niestety nie przy ogrodzeniu). Jedne rosną wysoko a inne rozkładają się na boki na wys. około 50cm. Te wysokie sa czerwone a niskie zielone. Wyglądają przepięknie - no i mogą odstraszyć intruza. Mogą być też róże....
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

To ja wolę róże. Berberysy są jakieś takie... one mają trujące owoce chyba.


Ale berberysy mają ozdobne liście i nadają się do dekoracyjnych kolorowych kompozycji w naszym ogrodzie - no i nie wymagają pilelęgnacji tak jak róże. Liście sgubią dopiero gdy mróz je zmrozi. A róże kwitną krótko. Co nie znaczy że nie lubię róż.
Link do komentarza
Cytat

Warto zainwestować w solidne drzwi, które odstraszą amattorów. Zaslony w oknach też są bardzo ważne, żeby nie kusić zlodziei i nie pokazywać im co trzymamy w domu. Wyskie ogrodzenie, a kolo ogrodzenia najlepiej klujące rośliny.... Takie rzeczy niby oczywiste, ale czesto o nich zapominamy



Warto też zainwestować w oświetlenie na zewnątrz domu po zmroku. Włamywacze zazwyczaj starają się nie rzucać w oczy i dobre oświetlenie może ich skutecznie odstraszyć.Wewnątrz mieszkania można umieścić czujniki kontaktowe lub wstrząsowe. Montuje się je pod meblami i dywanami. Detektory kontaktowe lub wstrząsowe reagują na dotyk i wstrząs, np. kroki człowieka, burzenie ściany.
Link do komentarza
Cytat

Cze.Elektryczny pastuch zamaskowany w żywopłocie i sprzężony z nim magnetofon z nagraniem,,gigant łap złodzieja"tudzież w tle grożne wrrrr,hau,hau.Pełną gwarancją braku pijaczków ,meneli i drobnych złodziei na posesji. icon_biggrin.gif


Jakieś dziecko się może do pastucha dotknąć i potem grzywnę mi wlepią. To jest rozwiązanie na odludne domy. Bez sąsiadów.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Cze.Elektryczny pastuch zamaskowany w żywopłocie i sprzężony z nim magnetofon z nagraniem,,gigant łap złodzieja"tudzież w tle grożne wrrrr,hau,hau.Pełną gwarancją braku pijaczków ,meneli i drobnych złodziei na posesji. icon_biggrin.gif



Chyba żartujesz? ;(
Link do komentarza
Cytat

Cze.Elektryczny pastuch zamaskowany w żywopłocie i sprzężony z nim magnetofon z nagraniem,,gigant łap złodzieja"tudzież w tle grożne wrrrr,hau,hau.Pełną gwarancją braku pijaczków ,meneli i drobnych złodziei na posesji. icon_biggrin.gif



Do mnie też nie trafia ten pomysł. Zwłaszcza rżężący magnetofon icon_biggrin.gif hałasu narobi ale czy odstraszy? Wątpię.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
http://sklep.delta.poznan.pl/videodomofon-...c107_p3662.html taki gadżet zawsze może się przydać jak nie masz okien wychodzących na drzwi. kupowałam w tym sklepie swoje zabezpieczenia i wiem, że sprzedawca zawsze chętnie doradzi telefonicznie lub mailowo najlepsze dla ciebie rozwiązania

a w twoim przypadku tak jak napisałaś alarm chyba najlepszy-zrobi trochę hałasu i wystraszy przynajmniej takiego młodocianego amatorskiego złodzieja
Link do komentarza
Cytat

http://sklep.delta.poznan.pl/videodomofon-...c107_p3662.html taki gadżet zawsze może się przydać jak nie masz okien wychodzących na drzwi. kupowałam w tym sklepie swoje zabezpieczenia i wiem, że sprzedawca zawsze chętnie doradzi telefonicznie lub mailowo najlepsze dla ciebie rozwiązania

a w twoim przypadku tak jak napisałaś alarm chyba najlepszy-zrobi trochę hałasu i wystraszy przynajmniej takiego młodocianego amatorskiego złodzieja



fajny gadżet... tez o takim myslalem...
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 6 miesiące temu...
Z tego co wiem, to zakładanie i monitorowanie systemów alarmowych w domkach jednorodzinnych to też jedna z usług firm ochroniarskich. Oni chronią nawet mieszkania w bloku icon_smile.gif Wiem, bo akurat Juwentus zakładał mi monitoring w mieszkaniu, bo może to śmieszne, ale chciałem mieć psa na oku kiedy jestem w pracy icon_razz.gif To szczeniak, a jak to szczeniaki wszystko niszczą. Poprzedni obgryzł mi nogi od stołu i krzeseł, wygryzł 40 cm dziurę w wykładzinie, zdarł tapetę w kuchni i przegryzł kabel od PS2 ;-( nad czym chyba najbardziej ubolewałem! Teraz siedzę w pracy i mam go na oku icon_wink.gif Firmę mam niedaleko, więc w razie czego będę interweniował. Dobrą robotę wykonali technicy!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie w dzisiejszych czasach mieszkać w domku jednorodzinnym bez systemu alarmowego i jakiś dodatkowych zabezpieczeń. Większość dnia spędzamy w pracy, popołudniami też się zawsze gdzieś jedzie a dom stoi pusty na osiedlu gdzie wszyscy dopiero się budują. Tylko czekać kiedy zjawią się złodzieje :/ Dobry system alarmowy połączony z monitoringiem powinien się spisać icon_smile.gif A ten podgląd przez sieć o którym piszesz chyba mnie skusił he he icon_razz.gif
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

(...) A ten podgląd przez sieć o którym piszesz chyba mnie skusił he he :P



Biniu,

ale pamiętaj, że to chodzi o podgląd domu, a nie współmałżonka icon_biggrin.gif
Co do tematu, podstawowym zabezpieczeniem jest alarm oraz drzwi i okna antywłamaniowe. To już stanowi jakieś komplikacje dla złodziei. Pies? Jak najbardziej. Monitoring firmy interwencyjnej oraz system CCTV to dodatkowe możliwości ochrony. Przy systemie wizyjnym należy pamiętać o umieszczeniu sprzętu nagrywającego nie w salonie koło DVD jak to niektórzy czynią. Oprócz ochrony wewnątrz domu, zaleca się również poszerzenie strefy ochrony stosując tzw. ochronę obwodową tzn. własnie stosowanie drzwi i okien antywł., czujników magnetycznych (kontaktronów), czujniki wibracyjne oraz aktywne bariery podczerwieni montując je na elewacji budynku w pobliżu okien lub drzwi (tarasowych). Powszechnie używane są również rolety zewnętrzne, swoją drogą stanowią przeszkodę dla włamywacza (przynajmniej czasową). Dobrą inwestycją jest sprzężenie Systemu Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN) z instalacją inteligentną budynku.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
ZESTAW idealny: monitoring + alarm + pies.
Kabel sensoryczny też jest niegłupim pomysłem. Jednak myślę, że najskuteczniejszy będzie monitoring. Alarm można obejść, psa postraszyć... a kamerka Ci nagra wszystko, zarejestruje twarze, powiadomi na komórkę. Zapewne w takim miejscu jak mieszkasz da się z łatwością rozpoznać i znaleźć wśród mieszkańców tych konkretnych złodziei. Na pewno musisz się rozejrzeć co i jak należy kupić. Zestaw oczywiście kamery+rejestrator i ewentualnie okablowanie.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Moim zdaniem wysokie ogrodzenie nic nie da niestety może to nas uchronić przed przysłowiowymi pijaczkami a w przypadku poważnego zagrożenia nie zadziała. Warto pomyslec o alarmie odstraszająco/powiadamiającym właściciela oraz o monitoringu. Takie połączenie bedzie odstraszało włamywacza w razie włamania po wykryciu danej osoby załączy sie alarm głosowy, dodatkowo dostaniemy wiadomość sms w razie wystąpienia niebezpieczeństwa. Monitorin dodatkowo bedzie odstraszał a co najważniejsze bedziemy mieli cały czas mozliwość śledzenia co dzieje sie na naszym terenie oczywiscie jesli monitoring będzie podłączony do internetu.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Firma Betafence posiada w swojej ofercie panele ogrodzeniowe Securifor, które mogą mieć wysokość nawet 6 m. Ich ważną zaletą jest: duża sztywność i wytrzymałość, grube druty (które trudno jest przeciąć), małe oczka (po których nie da się wspinać). Jeśli postawisz je na podmurówce, to będzie problem, żeby podkopać ogrodzenie. W górnej części panele można uzupełnić dodatkowo drutem kolczastym lub żyletkowym.

Panele są wytrzymałe, a jednocześnie przezierne. Umożliwiają monitoring. Występują w wersji płaskiej lub z przegięciami (Securifor 3D).



Inną opcją mogą być zgrzewane siatki Fortinet, na których również można zamontować drut kolczasty na tyłach działki.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...