Skocz do zawartości

Osuszacz.czy warto kupic?


Recommended Posts

Mam starą chałupę na Mazurach. Większość roku stoi pusta. kiedy pojawaim się w wakacje, jest sraszna wilgoć. Remont nie wchodzi w rachubę. Zastanawiam się nad kupnem osuszacza powietrza. Czy ma ktoś doświadczenia z tym urządzeniem?
Link do komentarza
Cytat

Mam starą chałupę na Mazurach. Większość roku stoi pusta. kiedy pojawaim się w wakacje, jest sraszna wilgoć. Remont nie wchodzi w rachubę. Zastanawiam się nad kupnem osuszacza powietrza. Czy ma ktoś doświadczenia z tym urządzeniem?


jesli faktycznie wilgoc jest niedozniesienia to mozna zainwestowac w osuszacz ale najpierw mozna pomyslec o jakims prostym wentylatorku umiejscowionym na kominie i wyciagajacym powietrze z całego domu poprzez kratki w tym kominie a dostarczanie powietrza przez nieszczelnosci w oknach lub jakies inne rozczelnienie w scianie ,cyrkulacja powietrza sprawi ze wilkosc bedzie usuwana a mury tez będą odychac a nie tylko nasiąkac wodą ,bo jak znam zycie to tam grzane nie jest zeby zachowac naturalny mikroklimat w budynku
Link do komentarza
Cytat

jesli faktycznie wilgoc jest niedozniesienia to mozna zainwestowac w osuszacz ale najpierw mozna pomyslec o jakims prostym wentylatorku umiejscowionym na kominie i wyciagajacym powietrze z całego domu poprzez kratki w tym kominie a dostarczanie powietrza przez nieszczelnosci w oknach lub jakies inne rozczelnienie w scianie ,cyrkulacja powietrza sprawi ze wilkosc bedzie usuwana a mury tez będą odychac a nie tylko nasiąkac wodą ,bo jak znam zycie to tam grzane nie jest zeby zachowac naturalny mikroklimat w budynku



Chałupa jet na tyle stara,że lepiej nic nie ruszać. Chyba wolę wstawić osuszacz. Nie wiem jednak jak on działa. Ile czasu zajmie osuszenie pokoju 24m2 ? Czy jest głośny ? Czy jest trudny w obsludze?
Link do komentarza
cichy jak lodówka jedynie wentylator jak sie włącza to jest troche głosniej i tyle ,a osuszanie moze trwac kilka dni moze miesiac ale róznice poczujesz juz po pierwszym dniu pracy ,natomiast jesli fundamenty i mury ciągną wode to bedzie to tylko rozwiazanie dorazne i bedzie tak długo komfort jak bedzie pracował osuszacz a nie oszuszy sie nigdy
Link do komentarza
Cytat

Mam starą chałupę na Mazurach. Większość roku stoi pusta. kiedy pojawaim się w wakacje, jest sraszna wilgoć. Remont nie wchodzi w rachubę. Zastanawiam się nad kupnem osuszacza powietrza. Czy ma ktoś doświadczenia z tym urządzeniem?



Witam, nie wiem czy ten temat jeszcze Cię interesuje, ale chciałabym dodać swoje 5 groszy.
Nasza firma zajmuję się sprzedażą i wynajmem osuszaczy firmy Oasis.
Jeśli chcesz kupić takie urządzenie to trzeba liczyć się z kosztem pomiędzy 1500 a 1800 zł - za to będziesz miała urządzenie nie do zdarcia. Od lat 50-tych Oasis sprzedaje te urządzenia na całym świecie, największą popularnością cieszą się w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Urządzenie jest banalne w obsłudze (1-no pokrętło), działa na zasadzie mrożenia i skraplania powietrza do specjalnego zbiornika (9l) zamontowanego z tyłu lub można też podłączyć przewód i odprowadzić od razu do odpływu. Na dobę wyciąga z powietrza nawet do 35 litrów. Idealnie osusza ściany i generalnie pomieszczenia do 300 m3. Sprawdza się w wielu miejscach, zalanych biurach, piwnicach, biorą je piekarnie, puby, firmy budowlane etc.
Jeśli myślisz o kupnie to warto trochę zapłacić (a tego typu urządzenia w innych firmach kosztują około 3000 zł) - my mamy bezpośrednio od polskiego producenta stąd ta różnica w cenie. Zajmujemy się też wypożyczaniem takiego sprzętu, w razie jednorazowych problemów z wodą (koszt 43,00 zł za dobę). Jeśli chcesz porozmawiać i uzupełnić informację, czekam na kontakt. Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...