Skocz do zawartości

warunki przyłącza pytanie o wniosek


oscylot

Recommended Posts

Witam
Mam małe pytanie odnosnie zlozenia wniosku o wydanie warunków technicznych przyłączenia budynku do sieci energetycznej. W elektrowni powiedziano mi zebym zlozyl od razu 2 wnioski jeden na docelowy przylacz a drugi na przylacz na plac budowy, motywowali to tym ze przylacza docelowego nie moga zrobic dopuki nie bedzie instalacji w domu (domu jeszcze nie ma icon_biggrin.gif ), zapytalem wiec o koszty czy bede musial placic za przylacz najpierw na plac budowy a potem jeszcze raz za przylacz docelowy, odpowiedz brzmiala nie. Prosze napisac czy tez tak robiliscie, czy skladaliscie od razu 2 wnioski, jak wyglada to w praktyce czy postawia od razy docelowa skrzynke w granicy a rozroznienie przylaczy docelowego i tego do zasilania placu budowy bedzie tylko na papierze (umowa)??
Link do komentarza
Cytat

Witam,

ja mam podobny problem i dokładnie taką sama odpowiedź uzyskałem. Kłopot w tym, że ja nie chcę w tym roku zaczynać budowy domu, ale prąd na działce mi się przyda (choćby po to , by czajnik sobie tam podłączyć icon_wink.gif )

Ma ktoś doświadczenia w tej kwestii?



Ja tez nie chce zaczynac budowy w tym roku ale chcialbym zalatwic przez zime wszystkie potrzebne papiery do pozwolenia i moze na wiosne ruszyc, chcialbym zeby elektrownia postawila mi skrzynke w granicy dzialki i jak juz bede potrzebowal prad to podpisze umowe np. na dostawe energii do zasilania placu budowy ale chcialbym zeby to byla skzynka docelowa tzn taka zeby potem po zakonczeniu budowy nie trzeba bylo juz nic przerabiac i kombinowac widzialem ze takie skrzynki stoja przydzialkach nawet tam gdzie jeszcze nie ma domu.
Link do komentarza
Jeżeli jest możłiwośc podłączenia się do prądu u któregoś z sąsiadów, budowa przyłącza budowlanego jest nieopłacalna. Czasami nawet korzystanie z agregatu wychodzi ekonomiczniej niż przyłącze budowlane.

Ja zrezygnowałem z przyłącza tymczasowego - koszt ok. 8000 - jest troszkę za wysoki.

Wszystko zalezy od tego jaką kto ma sytuację.
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli jest możłiwośc podłączenia się do prądu u któregoś z sąsiadów, budowa przyłącza budowlanego jest nieopłacalna. Czasami nawet korzystanie z agregatu wychodzi ekonomiczniej niż przyłącze budowlane.

Ja zrezygnowałem z przyłącza tymczasowego - koszt ok. 8000 - jest troszkę za wysoki.

Wszystko zalezy od tego jaką kto ma sytuację.



Zlożylem dzis dwa wnioski zobaczymy za 2 tygodnie co elektrownia odpisze i w jakich kosztach się zamknę. Powiedziano mi ze bedzie mnie to kosztowalo ok 2507 zł wiec zobaczymy jak bede juz mial w reku warunki to sie podziele na forum.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam
Mam małe pytanie odnosnie zlozenia wniosku o wydanie warunków technicznych przyłączenia budynku do sieci energetycznej. W elektrowni powiedziano mi zebym zlozyl od razu 2 wnioski jeden na docelowy przylacz a drugi na przylacz na plac budowy, motywowali to tym ze przylacza docelowego nie moga zrobic dopuki nie bedzie instalacji w domu (domu jeszcze nie ma icon_biggrin.gif ), zapytalem wiec o koszty czy bede musial placic za przylacz najpierw na plac budowy a potem jeszcze raz za przylacz docelowy, odpowiedz brzmiala nie. Prosze napisac czy tez tak robiliscie, czy skladaliscie od razu 2 wnioski, jak wyglada to w praktyce czy postawia od razy docelowa skrzynke w granicy a rozroznienie przylaczy docelowego i tego do zasilania placu budowy bedzie tylko na papierze (umowa)??




Witam ja mam podobny problem dzis bede u energetyków i zobaczymy co powiedzą. szok z tym wszytskim icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja złożyłam wniosek na przyłącze stałe (docelowe) i nie było żadnego problemu w energetyce.



Podobnie ja. Dostałam informację, że musi być przynajmniej fundament aby otrzymać przyłącze docelowe. Energetyka wykonała rozbudowę sieci do mojej działki dł. 182m szybko i bez problemów.
To świadczy tylko o podejściu firm do potencjalnych klientów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...