Skocz do zawartości

rosa na płytkach w łazience


Recommended Posts

Mam problem z płytkami w łazience, które zostały niedawno położone. Po miesiącu zaczeły pojawiać się krople rosy. W domu jeszcze nie mieszkamy. wiec z łazienki nikt nie korzysta. Czy powinnam się tym martwić czy to jest tylko efekt wysychania kleju ? jesteśmy zaniepokojeni.
Link do komentarza
jeśli dobrze odbieram to nowy dom - możne to jeszcze wilgoć oddawana przez mury nowo budowanego domu ? a jaka wentylacja ? grawitacyjna czy mechaniczna - bo jak mech. to może podkręcić dla szybszego osuszenia ścian -- jak graw. to pozostaje jedynie wypożyczenie osuszacza albo postawić klimatyzator i odprowadzić do pojemnika skropliny bo powinno ich być sporo jeśli wilgoć duża w pom. icon_smile.gif ( z takimi rozwiązaniami spotkałem się w necie )
Link do komentarza
Cytat

Czy mogę ufać rozwiązaniam, które ktoś znalazł w necie? Może odezwałby się jakiś fachowiec glazurnik ? Jak były same ściany to nie zaobserwowaliśmy tego zjawiska. Pozatym płytki są też w kuchni i tam rosy nie ma. Może to wina płytek?



Witam,

A co jest pod łązienką i czy masz w łazience dobrą izolację w podołodze. Nie wiem czy łazienka jest na parterze, za mało danych. Przeczytaj o punkcie rosy , może to Ciebie dotyczyć , ale nie jestem pewny, bo nie mam warunków brzegowych.

http://www.termomodernizacja.com.pl/others...?article_ID=197

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

Przy wysokiej wilgotności powietrza może występować efekt rosy na chłodniejszych elementach - np. płytkach podłogowych, gdzie występuje najniższa temperatura w pomieszczeniu. Wietrzenie i włączenie ogrzewania z pewnością zlikwiduje ten problem.



Mam nadzieję, że to tylko wysoka wilgotność i kiedy się wprowadzimy i zaczniemy ogrzewać będzie wszystko dobrze.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...