Skocz do zawartości

dla fanów czekolady...


Recommended Posts

Brownie
2 tabliczki (200 g) gorzkiej czekolady
1 kostka (200 g) masła
100 g mąki
300 g cukru
6 jaj
50 g łuskanych włoskich orzechów
Nad garnkiem z gotującą się na małym ogniu wodą rozpuścić w misce masło z pokruszoną czekoladą, dokładnie rozmieszać. Jaja ubić mikserem, stopniowo dodawać cukier i mąkę. Do masy jajecznej wmiksować przestudzoną czekoladę i wymieszać z pokruszonymi orzechami. Blachę wyłożyć pergaminem i wlać ciasto. Wstawić do piekarnika rozgrzanego do 200 st. C, piec 18-20 minut.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Polecam ciasto "murzynek". Nie jest wprawdzie z czekolady, tylko z kakao, ale to przecież blisko icon_smile.gif

Przepis:
Składniki:

* 1 margaryna
* pół szklanki mleka lub wody
* mniej niż 2 szklanki cukru
* 4 łyżki kakao
* 4 jaja
* 2 szklanki mąki
* łyżka proszku do pieczenia
* aromat lub przyprawa do pierników

Margarynę, mleko, cukier, kakao podgrzać do całkowitego rozpuszczenia. Odlać pół szklanki na polewę. Po wystudzeniu dodać mąkę, proszek, żółtka i przyprawy. Wymieszać i dodać ubitą pianę z białek.

Przełożyć ciasto do foremki i upiec w średnio nagrzanym piekarniku. Polać polewą czekoladową.
Link do komentarza
Cytat

Czekolada to czekolada! Każda jest dobra icon_smile.gif
Do pasji doprowadza mnie tylko "czekolada biała". TO NIE JEST CZEKOLADA! I już!




a mi właśnie najbardziej pasuje Biała Czekolada icon_biggrin.gif jest taka... inna! a poza tym to uwielbial mleczną z nadzieniem pomarańczowym!! niestety ta którą się delektuję jest bardzo droga :/ ....
Link do komentarza
Cytat

No jak tej firmy to na pewno dobra i na pewno trochę kosztuje, ale myślę, że warto icon_smile.gif
Ja uwielbiam czekoladę nadziewaną nadzieniem miętowym mmmm.... pycha tak jak lody miętowo czekoladowe yumi icon_razz.gif




Ojjj warto warto! W ogóle wyroby tej firmy są smakowite... ale właśnie cena robi swoje. Dlatego kupuję raz na jakiś czas by się nimi delektować icon_smile.gif a co do mięty i czekolady jakoś chyba tego nigdy nie próbowałam... kto wie, może kiedyś się przekonam jak to smakuje icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...