Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
stopmaniac

Trójkątna działka

Recommended Posts

Witam wszystkich Foumowiczów,

zwracam się do Was z pytaniem, które juz jakiś czas temu było podnoszone, ale pozostało bez odpowiedzi, mianowicie chodzi o Wasze opinie, sugestie, doświadczenia z budowy domu na trójkątnej działce.

Niedawno udało mi się takową nabyć. Jest to trójkąt prostokątny 734 m2 o wymiarach 37x36x52 m, gdzie najdłuższy oraz najkrótszy bok leżą przy drodze.

Wiecie może czy jest w ogóle możliwe postawienie na niej domu. Działka wprawdzie dostała WZ, ale to nie znaczy, że będzie można tu przecież postawić wygodny w użytkowaniu budynek.

Sąsiednia działka jest również trójkątna, a całość składałaby się do 1400m2, co rowiązałoby problem z wielkoscią i niekomfortowym kształtem,ale włascicielka nie chce słyszeć o sprzedaży teraz, twierdząc,że za 2 lata dostanie za nią 3 razy więcej icon_sad.gif((

Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi

Witam ponownie,

jeszcze uzupełnieniu wątku chciałbym się zapytać doświadczonych Forumowiczów, czy ktoś wie na temat zasad ulokowania domu na takiej działce. Zakładają, że będzie to prostokat stojący rónolegle do jednej z granic działki, do pozostałych bedzie ustawiony ,,rogami". Czy w takim przypadku również obowiązuje minimalna odległość od granicy działki w takiej samej wartości jak ściana równiległa tzn 5m (bo przecież na którejś ze scian będzie okno) icon_sad.gif icon_confused.gif:

Z góry dziękuję za wsparcie icon_mrgreen.gif

masz juz jakis projekt na oku ?? warunki zabudowy okreslaja Ci linie nieprzekraczalna zabudowy i wiele innych waznych parametrów jakie musi spełniac budowany dom. Scioagnij sobie program sketchup narysuj tam swoja dzialke a na dzialce wyrysuj podstaawe domu jaki cie interesuje i bedziesz wiedzial czy sie zmiesci.

Przypominam, bo pytanie było zadane dawno, a odpowiedzi... jak to mawia Pan Zenek od kurczaków (Halama). A odpowiedzi ni chu chu icon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• https://pgedystrybucja.pl/Dla-Klienta/Procedury-przylaczeniowe/Procedura-przylaczania-Odbiorcow/Zasady-przylaczania-Odbiorcow-do-sieci-elektroenergetycznej/Zlozenie-wniosku-o-warunki-przylaczenia
    • Mr Tomo, chyba dawno tu nie zaglądałeś : ). Jak mistrzowie osadzili bramę, nie było tej wstawki, tylko dziura ohydna. Brama też mi się podoba, z osadzeniem gorzej. Zrobili ławę płytką, niecałe 60 cm. Irytuje mnie natomiast ta podkładka przymocowana  do ażuru  w dwóch miejscach. O to mi chodzi, nie o tę wstawkę. Decydując się na nią wiedziałam, że będzie dokręcona, nie dospawana, bo i jak.   Kolejny temat ocieplenie studni. Jak kiedyś pisałam planuję zrobić kołderkę ze styropianu ( Retro, bez jasieczka  ). Pokruszę styro, wpakuję do worka. Ktoś mi zasugerował, że powinnam ten styropian sklejać pianką montażową. Niby w celu zabezpieczenia przed wilgocią. Jest to dobry pomysł?   Męczy mnie też taras. Heniu onegdaj zwrócił uwagę na jego kolor i radził pomalować. To jedno, ale jest jeszcze coś. Tarasowiec przykręcał deski takimi cieniutkimi torksami. Skutek jest taki , że zaczęły łódkować. Zastanawiam się, czy odkręcenie ich i przykręcenie na nowo większymi grubalkami coś by dało, czy już nie ma to sensu? Na zdjęciach dalsze ciekawostki przyrodnicze. 
    • Gość Kornel
      Poważnie zastanawiam sie nad zamontowaniem zabezpieczenia do domu, niestety podczas wakacji mieliśmy niemiłą sytuację z włamywaczem, na szczęście sąsiad w porę go odstraszył. Co powiecie na inteligentne czujniki ruchu lub kamerami od Keemple. Czy ktoś z Was możę doradzić, czy w przypadku "kradzieży/ włamań" moze to skutecznie odstraszyć takiego jegomościa?
    • Tak, ale to jest raczej alternatywa do szufelki, niż węża chowanego w ścianie, niestety nie unikniemy konieczności schylania się w celu posprzątania. Podobne rozwiązanie to Vroom. http://www.aerovac.pl/product/vroom/ Są to raczej podręczne akcesoria, wykorzystują raczej delikatne węże. Cały dom ciężko byłoby tym posprzątać.  Czy sytem chowanego węża, np. Flexin, jest drogi ? Tak jest droższy niż standardowe gniazda, ale ponieważ można zastosować dużo mniej gniazd, bo racjonalne jest wykorzystanie dłuższych węży, to nie jest to już różnica zaporowa. W większości domów wystarczy 1 gniazdo na kondygnację. Natomiast wygoda użytkowania jest zauważalna. Warto rozważyć. Ciekawe są realizacje systemu węża chowanego w apartamentach, gdzie nie ma miejsca na przechowywanie węża giętkiego ani odkurzacza przenośnego. W takim przypadku schowanie wszystkiego w ścianie daje naprawdę zauważalne korzyści. Specjalny model jednostki centralnej może być zamontowany na balkonie lub nawet w ścianie.  http://www.aerovac.pl/product/wolly-2/  
  • Popularne tematy