Skocz do zawartości

Przyłącza woda,gaz,prąd


Patras

Recommended Posts

Zamierzam kupić działkę, dojazd do niej jest drogą wewnętrzną (prywatną) wydzieloną notarialnie. Do ulicy gdzie są media jest 70m. że względu na charakter drogi będę musiał podciągnąć gaz, prąd i wodę na własny koszt ewent. na spółkę z sąsiadem. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc aby mniej więcej określić jakie koszta będę musiał ponieść przy 70 m? icon_confused.gif I jeszcze jedno pytanie przedemną mieszczą się jeszcze dwie działki na takich samych warunkach dojazdowych. Czy w przypadku gdyby sąsiad znajdujący się przedemną podciągnął sobie wszystkie te przyłącza wcześniej czy ja mogę już ciągnąć dalej od niego czy muszę ciągnąć osobne nitki od drogi głównej ?
Link do komentarza
Witam!

2 lata temu ciągnąłem prąd do własnej działki. Odległość miałem jakieś 200 m. Sprawa wyglądała tak, że obok mnie sąsiad był takiej samej sytuacji . Poradzono nam żeby wystąpić wspólnie o przyłączenie bo w takim przypadku linię energetyczną do skrzynki przy płocie wykonała Energetyka na swój koszt a my zapłaciliśmy za skrzynkę przyłączeniową i dalej do budynków na działkach. Gdybym sam się starał o przyłączenie to za całość musiałbym zapłacić ze swojej kieszeni.
Nie wiem czy się coś od tego czasu nie zmieniło w tej kwestii. Musisz się dowiedzieć.

Kolejne działki za nami są w lepszej sytuacji bo mogą sie podłączyć od naszego ostatniego słupa i zmniejsza się im odległość przyłącza.

Co do gazu i wody to myślę że lepiej wspólnie planować przyłącza bo w grę wchodzi średnica rury jaką popłynie woda czy gaz.

Zazwyczaj przyłacza są projektowane do obsłużenia jednego budynku. Czy można podpiąć dwa budynki - to też jest uzależnione od ciśnienia w rurach.
Link do komentarza
Dziękuję serdeczne za odpowiedż jest bardzo cenna, dużo mnie nakierunkowała. Nie miałem pojęcia o czymś takim. Wogule na dzień dzisiejszy jestem jeszcze laikiem w tych sprawach dlatego kazda informacja na ten temat jest dla mnie ważna bo pozwala mi zminimalizować koszty przyłączy. Jeżeli ktoś będzie mi jeszcze w stanie udzielić jakiś wkazówek to bedę wdzięczny. Pozdrawiam i dziękuje.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Sposób realizacji przyłączy w opisanej sytuacji najlepiej uzgodnić z lokalnymi dystrybutorami mediów, gdyż w różnych rejonach sprawy te mogą być regulowane nieco inaczej. Z reguły możliwe są przynajmniej dwa warianty.
1. Przeprowadzenie indywidualnych przyłączy od istniejącej sieci na własny koszt, przy czym umowa określa jaka część instalacji należy do właściciela, a jaka do dostawcy mediów.
2. Budowa wspólnie z sąsiadami odgałęzień sieci i przekazanie ich do eksploatacji odpowiednim zakładom dostarczającym prąd, gaz, wodę. Od tego odgałęzienia wykonywane są indywidualne przyłącza na koszt właścicieli.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...