Skocz do zawartości

Wilgoć na Płytkach w łazience...Pomocy


Recommended Posts

Witam.
Mam problem dotyczący przesiąkania/zbierania się wilgoci przez posadzkę.
Po ostatnim oberwaniu chmury na zaznaczonych miejscach zaczęły się pojawiać wilgotne miejsca na płytkach ceramicznych.
Na projekcie wilgotne miejsca znajdujące się na fundamencie zaznaczone są na czerwono, na niebiesko miejsca na płytkim fundamencie.
W łazience ( 2m2) wilgoć pokazała się na progu drzwi i na płytkach między podłogą a ścianą praktycznie w całej łazience.
Pierwsza myśl była taka, że nieostała położona izolacja na pion fundamentu, czyli papa. Lecz wykonawca zastrzega, że była położona. Być może jest to spowodowane złą wentylacją ,ale kratka wentylacyjna w łazience( pod sufitem ) i na korytarzu jest.
Dom stoi od trzech lat, ściany wymurowane z cegły dziurawki 25 cm grubości. Ponad fundament wystawiłem trzy segmenty bloczków, wszystko posmarowane lepikiem, od zewnątrz ocieplone styropianem gr. 6 cm. Od wewnątrz nieocieplone. Na górę tak jak pisałem papa, przy wylewaniu posadzki folia.
Nie mam pojęcia, czego może być to powodem, prosiłbym was o jakieś sugestie, co do przyczyny lub o rady, do kogo się zgłosić z tym problemem.
Pozdrawiam

http://img171.imageshack.us/i/ssa40387kopia.jpg/

http://img222.imageshack.us/i/ssa40377kopia.jpg/

http://img134.imageshack.us/i/fundamenti.jpg/
Link do komentarza
to nic innego jak mostek termiczny na fundamentach ,poprostu fundament i posadzka w tym miesjcu ma około 12st a przy wilgotnosci powietrza 80-90% nastapiła kondensacja dlatego ze temp 12st jest ponizej punktu rosy i tyle ,choc dziwie sie bo jesli na całej posadce jest styropian to i na fundamencie tez powinien byc tez rozłozony ,albo było tak ze fundament wystawał ponad tzw beton slepak i styropian sie nie zmiecił i poszedł beton na beton i tyle ,przynajmniej tak to wyglada
Link do komentarza
Cytat

,albo było tak ze fundament wystawał ponad tzw beton slepak i styropian sie nie zmiecił i poszedł beton na beton i tyle ,przynajmniej tak to wyglada



popieram , niższa temp. z racji stykania się bezpośrednio wylewki z w/w fundamentami , brak styro bo brakło miejsca (źle zaplanowane poziomy poszczególnych warstw) i "zonk" --- to tak jak w przypadku nieizolowanych rur z wodą - na chłodnych rurach skrapla ci się para wodna ( jak to mówią pocą się rury)
janekluki popraw mnie jeśli porównanie jest błędne , ale jeśli dobrze odczytałem twego posta to mówimy o tym samym icon_smile.gif
Link do komentarza
Miejsca występowania zawilgocenia - zwłaszcza po intensywnych opadach wskazują na brak izolacji poziomej ścian fundamentowych. W opisie nie ma informacji czy podłoga jest ocieplona i jak wysoko wyniesiona ponad poziom gruntu.. Prawdopodobne mogą też być przecieki z instalacji wodnej i kanalizacyjnej jeśli rury prowadzone są pod podłogą.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...