Skocz do zawartości

Farby paroprzepuszczalne


lame

Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Jakie rodzaje farb wewnętrznych są paroprzepuszczalne?



paro przepuszczalne ale w którą stronę??

Dobra farba do wewnątrz powinna wypuszczać wilgoć ze ściany a nie wpuszczać do środka. Takie farby są i nie są one na żywicach silikonowych tylko na szlachetnych i najtrwalszych żywicach akrylowych.

Pozdrawiam Adam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Szkoda, że w dalszym ciągu go nie ma icon_sad.gif



Jestem icon_smile.gif

Konkretnej nazwy nie podam bo musiał bym tu sporo wymieniać.
Znacie mnie z miłości do amerykańskich produktów więc to bardzo duża podpowiedź.
Warto zwrócić uwagę, że najwięcej ogólnie pary znajduje się w kuchni oraz łazience, dlatego też te farby będą zupełnie inaczej reagować na takie warunki pomijając już, że one zawierają substancje antygrzybiczne antypleśniowe antyporostowe itp.
No i tak jak pisałem wcześniej paro przepuszczalność może działać w 2 strony!


Ogólnie jak dla mnie to jest kolejny chwyt marketingowy z tą paro przepuszczalnością. Cecha która już dawnooooo temu była w zagranicznych farbach u nas nagle nowość!!! tak jak z tymi zmywaniami szorowaniami czy oddychającymi ścianami itp.

Hehe taki przykład mi się nasuną icon_smile.gif na zachodzie klimatyzację w samochodach to już mieli 60 latach icon_smile.gif

Pozdrawiam
Adam
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

A jakie farby do wnętrz są paro nie przepuszczalne?




Dobre pytanie icon_smile.gif tak jak wcześniej pisałem, wymysły typu: Paro przepuszczalność , nano technologia , farby zapachowe , anty alergiczne itp. to przede wszystkim chwyty marketingowe.

Może warto zrobić sobie test?
Pomalować farbą obojętnie jaką na folii, najlepiej tak żeby potem stworzyć z tego coś do czego będzie można wlać trochę wody i poczekać czy zacznie przechodzić? Po jakim czasie żywica zacznie puszczać?

Nano technologia też dobry temat który słyszymy od ok 3 czy 4 lat. A za oceanem mieli już ponad 10 lat temu icon_smile.gif

Farby zapachowe, totalna pomyłka! Może będzie też benzyna zapachowa, a może szambo zapachowe? Chwyt dobry tylko po co to w ogóle?

Farby anty alergiczne! tzn. że co? będą zwalczać alergeny ? Nie po prostu nie mają części z nich, ale których?
Możemy zrobić powłokę "anty alergiczną" polegającą na tym, że będzie bardzo gładka powierzchnia, na której nie będzie się osadzał kurz, a poprzez zastosowanie dobrej farby, nie będzie kredowania żywicy (czyli pyłu). Ciekawe ile osób się zastanawiało dlaczego tak często musi odkurzać mieszkanie bo jest dużo kurzu/pyłu ? Tak to też zasługa bardzo słabej farby która niestety z wiekiem,wilgocią itp. ulega procesom starzenia i zaczyna się kredować.

Odpowiadając na pytanie czy są farby paro nie przepuszczalne ? Są np. farby stosowane do basenów. Ale są też wynalazki takie jak guma w płynie.


Takie moje przemyślenia.

Pozdrawiam
Adam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...