Skocz do zawartości

Monitor/telewizor a matryca


Recommended Posts

Czy ktoś może przystępnie wyjaśnić czym różnią się poszczególne rodzaje matryc w monitorach i telewizorach (TN i IPS i pozostałe)? Mam kilka wątpliwości, bo dane producentów nie bardzo zgadzają mi się z subiektywnymi wrażeniami - szczególnie kąty widzenia, szybkość reakcji i odwzorowanie kolorów.
Link do komentarza
Faktycznie producenci podają chyba kąty widzenia dla sytuacji "gdy jeszcze coś widać", a z czasem reakcji nie jest lepiej, bo nie opisuje zmiany koloru pomiędzy czernią a bielą a jedynie międy szarością a bielą. Obejrzyj monitor w sklepie, bo szczególnie marni producenci bardzo zawyżają dane katalogowe.
Ni i pytanie do czego ma służyć monitor?
Link do komentarza
Dla mnie to głównie monitor do obróbki i prezentacji zdjęć. Ale amatorskiej. Tyle, że zależy mi na dobrym (wiernym) odwzorowaniu kolorów. Telewizja i filmy to raczej okazyjnie. Tyle, że drugiego zwykłego telewizora nie planuję, więc żeby nie było jakiejś tragedii i smużenia obrazu. Cały czas walczę po prostu ze sobą czy warto wymieniać stary CRT 21 cali na LCD podobnych rozmiarów - ze starego w zasadzie jestem zadowolony, a nowy lepszej jakości to spory koszt.
Link do komentarza
Po tym wszystkim chyba na razie daruję sobie wymianę sprzętu - w sumie na niego nie narzekam. A po wymianie miejsca też mi wiele nie przybędzie icon_sad.gif Do tego przeczytałem, że ponoć można w niedługim czasie liczyć na duże monitory w technologi OLED. Nawet jeśli teraz będą drogie, to ceny innych typów i tak spadną, więc może warto się wstrzymać?
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Cytat

Czy ktoś z was może polecić jakiś sensowny tekst o matrycach z podświetleniem LED? Ostatnio jest tego sprzętu coraz więcej w sklepach, więc porządna informacja by się przydała.



Duże wrażenie robi w dowolnym markecie rtv zobaczyć dwa telewizory obok siebie zwykły LCD i z podświetleniem led. Róznicę widać "gołym okiem"
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...