Skocz do zawartości

Co lepsze do izloacji fundamentów?


Foryk

Recommended Posts

A wentylacja z odzyskiem ciepła - przecież to jest centralny system grzewczy tylko powietrzny
Otóż nie Szanowny Panie Animus - wentylacja to nie jest ogrzewanie
nie wolno pozwolić żeby fundament przemarza
Nie ma takich potrzeb , przepisów i co tam jeszcze. Grzanie fundamentu i gruntu pod domem to wyrzucanie kWh.
Oczytał się Pan zachodnio-europejskich broszurek
Wszystko o czym piszę uzasadniam fizyką to Pan powtarza frazesy bez uzasadnienia
- izolacja od wewnątrz nie na sensu
-fundament musi być grzany
-solary to oszczędność...itd itd.
Link do komentarza
Cytat

Zdumiewające jest to że ten człowiek nie słucha ,nie mysli ,nie potrafi przeanalizowac najprostrzych rzeczy ,przeliczyć i mimo konstruktywnej krytyki na kilku forach nadal z uporem maniaka próbuje kijem Wisłe zawrócic i twierdzi ze w szyscy w tym temacie sa niedouczeni ,ale jak sie patrzy na fora na wypociny Pana TB to na 100 wypowiedzi moze jedna znajdzie sie zgodna z prawdą ktorej nie da sie zanegować ,żastanawia mnie tez jak mozna być taki człowiekiem i tak bezczelnie wciksać ludziom kit ze umyja sie kilku litrach wody ze metrowa sciana jest ok i tym podobne sprawy ,mam jedynie nadzieje że potencjali innwestorzy poczytają wiecej zanim gdzies trafią na Pana TB i z rozsadkiem ,wiedzą i obowiazującymi przepisami bedą budowac i wykańczac swoje domy czego im życzę


Zapewniam Pana, że jak nauczy się Pan liczyć - policzy bilans, jak zdobędzie Pan wiedzę dlaczego ogrzewanie sprzed 20 lat dziś to zupełna historia to nie powie Pan dobrego słowa o centralnym. A dopóki zacofanie i zupełny brak podstawowej wiedzy to tylko takie niemerytoryczne trucie . Zapraszam naprawdę warto się uczyć i iść z postępem.
Link do komentarza
Cytat

Zapewniam Pana, że jak nauczy się Pan liczyć - policzy bilans, jak zdobędzie Pan wiedzę dlaczego ogrzewanie sprzed 20 lat dziś to zupełna historia to nie powie Pan dobrego słowa o centralnym. A dopóki zacofanie i zupełny brak podstawowej wiedzy to tylko takie niemerytoryczne trucie . Zapraszam naprawdę warto się uczyć i iść z postępem.



A Pan to niby idzie z postępem i propaguje najnowsze osiągnięcia w tym zakresie.
Przecież wpierw było niecentralne; ognisko, kominek, piec – to tak dla przypomnienia.

Tak oto narodził się T.B. 2 i pisze i będzie pisał tak: icon_biggrin.gif

„Zacofanie i zupełny brak podstawowej wiedzy” powoduje, że wszyscy zapominają o tym, że to nie dom potrzebuje ogrzewania tylko człowiek. I to nie ogrzewania, tylko zapewnienia komfortu termicznego. Mamy XXI wiek, a Pan, Panie T.B nadal tkwi w średniowieczu propagując ogrzewanie poszczególnych pomieszczeń.
Nowoczesna technologia i potrzeby oszczędzania energii wymuszają dostarczenie energii cieplnej tam gdzie ona jest potrzebna – czyli bezpośrednio do człowieka.
Nowoczesny dom, to taki w którym nie ogrzewa się pomieszczeń, tylko nosi odzież ogrzewaną elektrycznie, siedzi się na fotelach i śpi na łóżkach ogrzewanych elektrycznie z czujnikami nacisku i bardzo precyzyjnym sterowaniem temperatury rzędu setnych stopnia.
Niestety lobby wytwórców ociepleń i izolacji termicznej, oraz osoby z nimi związane propagują 0,5m warstwy na każdej przegrodzie, skutecznie blokuje tego typu rozwiązania.

Również archaiczne jest grzanie CWU termami o ograniczonej pojemności i stratami energii dla podtrzymania temperatury w zasobniku. Pozorne oszczędności wynikają z małej ilości dostępnej CWU, a to z kolei może zaskutkować spadkiem higieny użytkowników, oraz ich rozstrojem nerwowym.
A przecież wystarczy zastosować elektroniczne przepływowe ogrzewacze CWU i wszystkie te problemy zostaną rozwiązane.

Należy iść z postępem Panie T.B, a nie bazować na swojej niedoskonałej wiedzy i podszeptach koncernów produkujących wełnę izolacyjną.


T.B. 2
Link do komentarza
Cytat

Zapewniam Pana, że jak nauczy się Pan liczyć - policzy bilans, jak zdobędzie Pan wiedzę dlaczego ogrzewanie sprzed 20 lat dziś to zupełna historia to nie powie Pan dobrego słowa o centralnym. A dopóki zacofanie i zupełny brak podstawowej wiedzy to tylko takie niemerytoryczne trucie . Zapraszam naprawdę warto się uczyć i iść z postępem.



Tak długo jak Pan nie zrozumie podstaw fizyki i nie przyjmie podstawowych zależności do obliczeń, tak długo będzie Pan błądził w średniowieczu lub też w epoce kamienia łupanego. Skoro do podgrzania 100l wody od temperatury 8-50 stopni potrzebne jest ok. 6,5 kW mocy, to nigdy w życiu nikt nie zrozumie na jakiej podstawie Pan na podgrzanie takiej ilości wody zużyje 2 kW mocy. Chyba, że ta Pana wełna jest jakaś radioaktywna i wypromieniuje te pozostałe 4 kW. Może zdradzi Pan technologię, jak podgrzać 60m3 wody do temperatu 55 stopni na zalecanych Pana 900 kW. Jeśli Pan to udowodni, to inwestuję wszystkie środki w Pana i możemy to opatentować.
Link do komentarza
T. Brzęczkowski "AS" Budownictwa icon_biggrin.gif

Cytat

Otóż nie Szanowny Panie Animus - wentylacja to nie jest ogrzewanie



Zwykła wentylacja tak ale Pan proponuje ->centralną wentylację z odzyskiem ciepła a ta ma rekuperator nowe słowo, które słychać coraz częściej na wielu budowach, budzi zdziwienie lub zaciekawienie a to po prostu wymiennik ,który odzyskuje ciepło (ogrzewa powietrze) podobny jak w centralnym ogrzewaniu .to czemu Pan pisze :
Cytat

Wywalić z projektu trzeba wszelkie centralne systemy ogrzewania



Nie wolno pozwolić żeby fundament przemarzał a tu odpowiedź speca :
Cytat

Nie ma takich potrzeb , przepisów i co tam jeszcze. Grzanie fundamentu i gruntu pod domem to wyrzucanie kWh.



Zaizolowanie fundamentów oraz ścian fundamentowych przed przemarzaniem to u Pana grzanie
a tu trochę przepisów ,których nie ma icon_smile.gif

Polska Norma pkt 2.2, PN-81/B-03020.Głębokość posadowienia powinna spełniać warunki:
- Zagłębienia podstawy fundamentu w stosunku do powierzchni przyległego terenu nie
powinno być mniejsza niż 0,5m, projektowanie <0,5m wymaga uzasadnienia,
- W gruntach wysadzinowych głębokość posadowienia nie powinna być mniejsza od
umownej głębokości przemarzania dla danej części kraju; głębokość przemarzania mierzy
się od poziomu projektowanego terenu lub posadzki piwnic w nieogrzewanych budynkach;
grunty wysadzinowe- 10% cząstek o średnicy zastępczej >0,02mm, grunty organiczne,
- Posadowienie poniżej poziomu piezometrycznego wód gruntowych składowa pionowa
ciśnienia spływowego j ≤ 0,5(ρST-ρw)g; wymaganie to obowiązuje w okresie wykonywania
robót fundamentowych;
- Należy stosować odpowiednie środki zabezpieczające w gruntach pęczniejących, w
warunkach sprzyjających wysychaniu, nawilgoceniu, zamarzaniu gruntów spoistych,

Cytat

Wszystko o czym piszę uzasadniam fizyką to Pan powtarza frazesy bez uzasadnienia
- izolacja od wewnątrz nie na sensu
-fundament musi być grzany
-solary to oszczędność...itd itd.



Obkładanie od wewnątrz ścian fundamentowych styropianem to jest dopiero chore .

Wszystko co Pan pisze uzasadnia nie fizyką ja bym nazwał że Fiksacją .

Jeszcze raz proszę o powściągliwość nie popadanie w skrajności i głębsze przemyślenia swoich opinii .
Przez prostowanie bzdetów nie mam czasu dla innych icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

T. Brzęczkowski "AS" Budownictwa icon_biggrin.gif



Zwykła wentylacja tak ale Pan proponuje ->centralną wentylację z odzyskiem ciepła a ta ma rekuperator nowe słowo, które słychać coraz częściej na wielu budowach, budzi zdziwienie lub zaciekawienie a to po prostu wymiennik ,który odzyskuje ciepło (ogrzewa powietrze) podobny jak w centralnym ogrzewaniu .to czemu Pan pisze :

Nie wolno pozwolić żeby fundament przemarzał a tu odpowiedź speca :


Zaizolowanie fundamentów oraz ścian fundamentowych przed przemarzaniem to u Pana grzanie
a tu trochę przepisów ,których nie ma icon_smile.gif

Polska Norma pkt 2.2, PN-81/B-03020.Głębokość posadowienia powinna spełniać warunki:
- Zagłębienia podstawy fundamentu w stosunku do powierzchni przyległego terenu nie
powinno być mniejsza niż 0,5m, projektowanie <0,5m wymaga uzasadnienia,
- W gruntach wysadzinowych głębokość posadowienia nie powinna być mniejsza od
umownej głębokości przemarzania dla danej części kraju; głębokość przemarzania mierzy
się od poziomu projektowanego terenu lub posadzki piwnic w nieogrzewanych budynkach;
grunty wysadzinowe- 10% cząstek o średnicy zastępczej >0,02mm, grunty organiczne,
- Posadowienie poniżej poziomu piezometrycznego wód gruntowych składowa pionowa
ciśnienia spływowego j ≤ 0,5(ρST-ρw)g; wymaganie to obowiązuje w okresie wykonywania
robót fundamentowych;
- Należy stosować odpowiednie środki zabezpieczające w gruntach pęczniejących, w
warunkach sprzyjających wysychaniu, nawilgoceniu, zamarzaniu gruntów spoistych,



Obkładanie od wewnątrz ścian fundamentowych styropianem to jest dopiero chore .

Wszystko co Pan pisze uzasadnia nie fizyką ja bym nazwał że Fiksacją .

Jeszcze raz proszę o powściągliwość nie popadanie w skrajności i głębsze przemyślenia swoich opinii .
Przez prostowanie bzdetów nie mam czasu dla innych icon_sad.gif



Pan kompletnie nie rozumie fizyki dobrze, ze nie zajmuje się Pan budownictwem.
-wentylacje z odzyskiem ciepła - montujemy w Polsce od 90' W prasie budowlano instalacyjnej też od tamtego czasy się pisze ( wcześniejszych siłą rzeczy nie ma w necie) np.http://www.instalator.pl/archi/mi12(16)/72.html
http://www.instalator.pl/archi/mi12(16)/73.html http://www.instalator.pl/archi/mi12(16)/74.html
Podobnie o izolacjach od środka (czyt. dom w Nadarzynie)

Fundamentów się nie ogrzewa mają mieć temperaturę gruntu. Tak jest w Skandynawii czy u nas np. w domach szkieletowych. Paroizolacja jest od środka w ścianie , nie ma w niej więc wody ... fundament jest suchy.

Jeszce raz Panu tłumaczę, że ściana z siliki stojąca na fundamencie - przy sterowalnych - czas i temperatura - systemach ogrzewanie jest wyłącznie odbiornikiem ciepła. Umieszczanie izolacji termicznej za tak dużym odbiornikiem ciepła to skrajna nieodpowiedzialność. Takie domy zużywają ponad 120kWh/m2 rocznie (na wszystko)
Link do komentarza
Cytat

Pan kompletnie nie rozumie fizyki dobrze, ze nie zajmuje się Pan budownictwem.
-wentylacje z odzyskiem ciepła - montujemy w Polsce od 90' W prasie budowlano instalacyjnej też od tamtego czasy się pisze ( wcześniejszych siłą rzeczy nie ma w necie) np.http://www.instalator.pl/archi/mi12(16)/72.html
http://www.instalator.pl/archi/mi12(16)/73.html http://www.instalator.pl/archi/mi12(16)/74.html
Podobnie o izolacjach od środka (czyt. dom w Nadarzynie)

Fundamentów się nie ogrzewa mają mieć temperaturę gruntu. Tak jest w Skandynawii czy u nas np. w domach szkieletowych. Paroizolacja jest od środka w ścianie , nie ma w niej więc wody ... fundament jest suchy.

Jeszce raz Panu tłumaczę, że ściana z siliki stojąca na fundamencie - przy sterowalnych - czas i temperatura - systemach ogrzewanie jest wyłącznie odbiornikiem ciepła. Umieszczanie izolacji termicznej za tak dużym odbiornikiem ciepła to skrajna nieodpowiedzialność. Takie domy zużywają ponad 120kWh/m2 rocznie (na wszystko)


Pan to potrafi bzdur napisać czsami zacvhodze w łowe jak tak mozna?
Wie Pan co niech pan sobie wybuduje dom na palach wtedy nie bedzie problemu wilgoci choc i tak go nie ma w dzisiejszym budownictwie
Link do komentarza
Miga się Pan od odpowiedzi zadałem pytanie pierszy JAK PAN CHCE ZAGRZAĆ 60M3 WODY DO TEMP 55ST NA 900KW MOCY?
jak odpowie Pan na to pytanie to mozemy ruszac z nastepnym pytaniem ,oczywiscie pomijamy grzanie pompą ciepła bo dobra pompą na idealnych parametrach dolnego zródła jest to mzozliwe ale Pan chce ogrzewac bezposrednio prądem ,prosze o udokumentowanie tych 900kW i takiej ilosci wody
Link do komentarza
Cytat

Pan coś chce rozmydlić temat. Dlaczego mam grzać 60m3 wody? Nie mam basenu. Gdybym miał basen odkryty - użyłbym solrarów.
Podobnie nie chcę grzać 30m3 fundamentów i jeszcze więcej m3 gruntu pod domem.


dlaczego dlatego że takie jest srednie min dla rodziny 3 osobowej ,i chce poznac tajnik podgrzania 60m3 wody tymi 900kilowatami ?
licze że uzyskam odpowiedz chyba że to nie mozliwe ??????
ale nie sądze skoro Pan tak sie upiera we wszytkich postach
hmm a może jest tu jakiś chłit martetingowy ... pozwaający sie kąpać w wanie z mazarzem w 10l wody?
albo pod prysznicem w 3litrach ?
proszę sie ustosunkować bo widze że zaczyna Pan sie migac od odpowiedzi
Link do komentarza
Ależ Szanowny Panie!!!! Zgadzam się z Panem w 100 % i zawsze się zgadzałem. Na wszystkich forach piszę, że im mniej potrzeba ciepła tym bardziej opłaca się stosować droższe jego źródła! Pisałem też, że pompy ciepła, solary czy gaz nie nadają się do domów energooszczędnych! Drogie centralne systemy mają sens tylko przy dużym zużyciu .To działa w dwie strony- ogrzewanie elektryczne nie ma sensu w domach energochłonnych. Jeżeli Pan chce grzać 60m3 wody, jeżeli Pan pragnie ogrzewać fundamenty, mury...
Jeżeli Pan musi mieć dom energochłonny - zdecydowanie polecam solary, pompy ciepła! Do takich właśnie celów je stworzono!
Gdzie się pan ze mną nie zgadza? Ja mam założone podliczniki na termy, (nie mam wanny tylko prysznic) i moje zużycie wynosi 220-250kWh/na osobę rocznie.!
Link do komentarza
Cytat

dlaczego dlatego że takie jest srednie min dla rodziny 3 osobowej ,i chce poznac tajnik podgrzania 60m3 wody tymi 900kilowatami ?

Rozumiem, że chodzi nie o moc 900kW (nie słyszałem, żeby jakakolwiek 3-osobowa rodzina miała taką moc do dysopozycji), tylko o energię elektryczną 900kWh/rok do podgrzania 60m3 ciepłej wody od temperatury 5-10 st. C do temperatury 55st. C.
U mnie wychodzi to nawet mniej niż 900kWh/rok, ale po pierwsze nie zużywam aż tak dużo ciepłej wody, a po drugie, do podgrzewania wykorzystuję pompę ciepła i kolektory słoneczne.
Link do komentarza
czyli co wychodzi powoli że o komforcie mozna zapomniec i nie da sie taką iloscia energi podgrzac takiej ilosci wody?
i potwierdza sie że tez że jest to zwiazane scisle z oszczednoscią a nie z efektywnym wykorzystaniem energi ,czyli reasumując wracajac do [poprzedniej epoki powiedxmy z okresu miedzywojennego zaleca Pan zagrzac kociołejk 20l wody najlepiej gdzies na ognisku i w tym wykąpać 3 osoby ?
Napewno zaimponuje Pan babcince która ma 600zl renty i te 10-17l jej wystrczy na dzień żeby życ i jeszcze mieć co do gara włozyć i dla takich ludzi jak pan swoje oferty robi i realizuje to ok ,ale my ludzie w sile wieku mamy trioche inne potrzeby i inne piorytety niz myslenie czy dzis wykąpie sie w 10l czy 200l wody ,Ja zdecydowanie jestem zwolennikiem tego drugiego i podobnie mysli wiekszocs kazdy wg swoich potrzeb ,ale te 50l to jakies zrowe min żeby funkconować ,wiec reasumujac odpowiem na pytanie
NIE DA SIE ZAGRZAĆ 60M3 WODY ZUZYWAJAC DO TEGO 900KW !!!!!!!!!!!!! a aby na 900kW miec ciepła wode to trzeba mnys sie na sekundy albo mic jakąs manie oszczedzania ,a chyba nie jest to to po co żyjemy ,Jesli sie Pan z tym zgodzi to mozemy przejsc do nastepnego zagadnienia
Link do komentarza
Cytat

Powtórzę jeszcze raz kWh, a nie kW. To naprawdę spora różnica.


akurat w takim przedstawianiu wartości zadna ,bo chodzi nam o efekt koncowy a nie jednostke czasu czy robimy to w 10min czy pół roku chodzi o moc wydzielona na elementach grzejnych w tym przypadku chodzi o grzałki elektryczne ,a skoro rozmawiamy o mocy to KW ,a to że musimy zuzyc 900kWh to jest w tym wątku fakt pomijalny acz kolwiek w sytuacji napietych nerwów spowodowanych ... moze drobne przekłamanie się wkradło ,
Link do komentarza
Cytat

akurat w takim przedstawianiu wartości zadna ,bo chodzi nam o efekt koncowy a nie jednostke czasu czy robimy to w 10min czy pół roku chodzi o moc wydzielona na elementach grzejnych w tym przypadku chodzi o grzałki elektryczne ,a skoro rozmawiamy o mocy to KW ,a to że musimy zuzyc 900kWh to jest w tym wątku fakt pomijalny acz kolwiek w sytuacji napietych nerwów spowodowanych ... moze drobne przekłamanie się wkradło ,

Rozumiem nerwy, ale moc, to energia w jednostce czasu. Wydzielona z elementów grzejnych jest energia. Moc 900kW nic nie mówi o ilości energii, dopóki nie określimy jak długo urządzenie grzewcze z taką mocą działa.
Link do komentarza
Cytat

Bardzo dobra propozycja, wracam do głównego pytania.
Ja jestem za papą. Termozgrzewalną papą. A Wy?


Bez sensu to napisałam. To przecież zależy jakiego typu jest ta izolacja, bo jesli ciężkiego (a to zalezy od poziomu i cisnienia wody gruntowej) to bedzie za słaba.
Taka papa to jest dobra na niski poziom wód gruntowych (niższy niz posadowienie).
No i wychodzi na to, ze na kazde pytanie jest odpowiedź: "to zależy".
Link do komentarza
Cytat

Dom pod Wrocławiem (Lipińskich). nie jest sprzedawany - jako całośc podczas bardzo lekiej zimy 2007 zużył ponad 16 000 kWh (136m2) .



Cytat

Do tzw. pasywny Lipińskich pod Wrocławiem ( 136m2)w lekką zimę 2007 zużył na wszystko 16500 kWh z pompą ciepła Viessmanna i 4m2 solarów tej firmy!!! Droga inwestycja i droga eksploatacja, ale reklama robi swoje!




Proszę o podanie źródła tych informacji.
Zgodnie z certyfikatem nie powinien zużyć więcej jak 5440kWh.
Link do komentarza
Oczywiście.
W swych obliczeniach PH robi fajny wic, podaje zużycie na ogrzewanie 15kW/m2 a na inne cele 105... gdyby tak 10 telewizorów (2000W) w domu chodziło na okrągło to ogrzewanie mogłoby się w ogóle nie załączać
http://www.passivhausprojekte.de/projekte.php?detail=866

A tu już mniej, choć gorsza izolacja - ale bez mostków i paroizolacją
http://www.passivhausprojekte.de/projekte.php?detail=1359
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście.
W swych obliczeniach PH robi fajny wic, podaje zużycie na ogrzewanie 15kW/m2 a na inne cele 105... gdyby tak 10 telewizorów (2000W) w domu chodziło na okrągło to ogrzewanie mogłoby się w ogóle nie załączać
http://www.passivhausprojekte.de/projekte.php?detail=866

A tu już mniej, choć gorsza izolacja - ale bez mostków i paroizolacją
http://www.passivhausprojekte.de/projekte.php?detail=1359


Tu bardziej strawna wersja angielska :
http://www.passivhausprojekte.de/projekte....&detail=866
Proponuję jednak bazować na wystawionym certyfikacie :
http://www.ciepledomy.pl/upload_module/wys...ertyfikat-1.pdf
Jak Pan przetłumaczy :
Cytat

Der gesamte jährliche Primarenergiebedarf fur Heizung, Warmwasserbereitung, Lüftung und
Haushallsslrom zusammen beträgt bei Standard-Nutzung nicht mehr als
120 kWh pro m' Wohnfläche und Jahr

Czy nie jest tam przypadkiem mowa o energii pierwotnej?
Podawał Pan, że zużycie energii w Domu Pasywnym lipińskich w 2007 roku wyniosło 16500kWh.
Może Pan podać źródło tej informacji ?
Link do komentarza
Szanowny Panie T.B już po raz kolejny daje nam Pan pokaz własnej „radosnej twórczości interpretacyjnej” w oparciu o wklejane linki, których znaczenia chyba Pan nie rozumie.

Dowód – proszę bardzo:

Pisze Pan, w wielu miejscach, że dom Lipińskich zużył w 2007r, 16.500kWh energii na wszystko. Dzisiaj na dowód tych słów podał Pan link, który niby to potwierdza.

Otóż nie potwierdza, albowiem jest to tylko prognoza, oparta na arkuszu kalkulacyjnym (programie), PHPP który oblicza bilans energetyczny danego budynku - pomijając, że te 105kWh/m2, nie dotyczy energii doprowadzonej (końcowej) do budynku.

Oblicza dla nieistniejącego jeszcze domu
W brzmieniu oryginalnym:

Cytat

Wir hoffen, dass es das erste zertifizierte Passivhaus in Polen wird.
Baubeginn: Juni 2006



Co w tłumaczeniu wygląda tak:


Cytat

Mamy nadzieję, że będzie to pierwszy certyfikat domu pasywnego w Polsce.
Rozpoczęcie realizacji: czerwiec 2006



I jeszcze jedno.
Rację ma HenoK określenie "Primärenergiebedarf" dotyczy zapotrzebowania na energie pierwotną – w tym przypadku dla wszystkich celów w domu.

Bezpośrednio to przedkłada się tak, ze Pana domy (70kWh/m2 – na wszystko) zużywają około 210kWh/m2 energii pierwotnej – wg. PHPP

Ps. Biorąc pod uwagę, że wspomniany dom (Lipińskich) ma pompę ciepła i solary, i wyliczony Primärenergiebedarf w wys.105kWh/m2 energii pierwotnej, można przyjąć, że przedkłada się to na mniej więcej 40 – 50kWh/m2 energii końcowej - na wszystko.

Również, gdyby Pan doczytał, nie pisał by Pan bzdur, że ten drugi dom ma mniejsze zapotrzebowanie na energię pierwotną ze względu na izolację, paraizolację i brak mostków.
Tam zastosowano kocioł na drewno i ogrzewanie CO i CWU solarami – stąd niska wartość zużycia energii pierwotnej.
Link do komentarza
Nie Szanowny Panie. Niemcy nie mnożą razy trzy! Specjalnie podałem drugi dom gdzie "inne" było 60kWh

I jeszcze raz panu napiszę, Pan to sprawdzi zanim odpowie. Wszystkie domy budowane w Polsce przez ostatnich kilka lat, ocieplane od zewnątrz z centralnym ogrzewaniem zużywają ponad 120kWh/m2 rocznie - wie Pan dlaczego? Bo projektowali je i wykonywali niedouczeni ludzie! To szkodnictwo a nie budownictwo. Użytkownicy tych domów za 10 15 lat nie będą ich mogli z emerytury utrzymać
Link do komentarza
Cytat

Nie Szanowny Panie. Niemcy nie mnożą razy trzy! Specjalnie podałem drugi dom gdzie "inne" było 60kWh

I jeszcze raz panu napiszę, Pan to sprawdzi zanim odpowie.



Sprawdziłem jeszcze raz i czytam: „Primary energy requirement 65 kWh/(m2;a)” – i Pan tłumaczy to na „inne”? Gratuluję znajomości języka. icon_eek.gif
Normalnie, to tłumaczone jest „wymaga energii pierwotnej”

I jeszcze raz, to „inne” czyli normalnie tłumacząc energia pierwotna wynika ze sposobu ogrzewania tego domu i CWU (i to o zgrozo centralnego), czyli kocioł na drewno i solary + (zapewne) „premia” za używanie deszczówki.

Ma Pan racje Niemcy nie mnożą razy „trzy”. Ten mnożnik uwarunkowany jest z czego energie końcową „wytworzono”. Dla energii elektrycznej z węgla oscyluje wokół „3”. icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie muszę tłumaczyć ,………..



A może wpierw wypada sobie przetłumaczyć, a dopiero potem przywoływać.

Problemem jest to, że Pan powołuje się na coś, co nie istnieje w tym „dokumencie” i nie rozumie Pan czego ten „dokument” dotyczy.

Tam nic nie ma o „innych poza grzejnych” jak to Pan określił.
Tam jest jasno określone ile ten (taki) budynek wymaga energii pierwotnej.

I jak zwykle, nie mając argumentów na obronę swoich „przykładów” posuwa się Pan do inwektyw.

I dalej powraca pytanie – gdzie można znaleźć, te „zużyte” przez dom Lipińskich 16.500kWh w 2007r.

Link do komentarza
W imię prawdy, Szanowny Panie, w imię prawdy - a prawda jest nadrzędną nade wszystko.

Powiem tak.

Nawet najbardziej słuszna idea, traci na wartości jeśli w celu jej propagowania używa się; nietrafionych linków (zapewne licząc na to, że nikt nie sprawdzi), kłamstwa, danych z kapelusza, półprawd, obrażania swoich adwersarzy, itp.
Link do komentarza
Cytat

Odpuszczam kolejny raz tłumaczenie Panu. Nie spodziewałem się, że można funkcjonować z taką głową. Ile Pan jeszcze krzywd wyrządzi? W imię czego Pan tak szkodzi?


Pan STALE odpuszcza tłumaczenie.
Poza chaotycznym bełkotem okraszonym niemieckojęzycznymi linkami wyrwanymi z kontekstu i bez zrozumienia czego dotyczą, stara się Pan obrażać forumowiczów i zarzucać brak wiedzy fizycznej. Niestety Pański poziom rozumowania oraz wypowiedzi świadczy, niestety, o nieumiejetności logicznego myślenia, o znajomosci fizyki nie wspominając.
Moim zdaniem to mało zabawne zaśmiecanie forum i ciagnięcie watków bez wyjaśnienia czegokolwiek. Żenada. A może chodzi Panu o większa oglądalność? Czego to ludziska nie zrobią aby być widocznym.
Link do komentarza
Cytat

Odpuszczam kolejny raz tłumaczenie Panu. Nie spodziewałem się, że można funkcjonować z taką głową. Ile Pan jeszcze krzywd wyrządzi? W imię czego Pan tak szkodzi?

NIe musi Pan tłumaczyć. Wystarczy, że napisze Pan skąd Pan wziął te 16500kWh energii elektrycznej zużytej w 2007 r. przez dom pasywny w Smolcu.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
normalnie napiszę tego 100 posta w tym temacie
TB jak zwykle przyparty do muru przestał śledzić temat i jak to się mówi po angielsku wycofał się na z góry upatrzone pozycje aby w przyczajeniu poczekać na kolejny temat który będzie mógł zaśmiecić dokładnie tymi samymi słowami i tymi samymi linkami
i jak zwykle odbędzie się to na zasadzie kopiuj wklej bo inaczej chłop nie umie icon_smile.gif
pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...