Skocz do zawartości

Co lepsze do izloacji fundamentów?


Foryk

Recommended Posts

Przecież piszę dość jasno i wyjaśniam po co jest izolacja termiczna ( by oddzielić to co grzejemy od tego co nie grzejemy, oraz by marginalizować rolę ogrzewania) po co jest izolacja wodna... Nie po to by wody nie wpuścić, a po to by izolacja termiczna była sucha! Bo woda też jest z wewnątrz.
A tu jest kilka osób, które nie chcę tego zrozumieć i (jak to w erystyce... przechodzą "na piszącego" - i przyznam, że jest im to równie obcy temat jak fizyka.
Link do komentarza
Ja zastosowałem u siebie podwójną warstwę papy na ławy fundamentowe całość fundamentów zaizolowana dysterbitem a na część piwniczną położony mam Hydrostyr 200 Genderki. Podłoga piwnicy zaizolowana ( Wylewka, papa, mapelastik, styropian, folia, docelowa wylewka + płytki) a i tak po roztopach wdarła mi się woda no i w tym tyg zaczynamy kopać opaskę 1 metr od budynku na wysokości ław fundamentowych icon_sad.gif

Życie...
Link do komentarza
Cytat

Ja zastosowałem u siebie podwójną warstwę papy na ławy fundamentowe całość fundamentów zaizolowana dysterbitem a na część piwniczną położony mam Hydrostyr 200 Genderki. Podłoga piwnicy zaizolowana ( Wylewka, papa, mapelastik, styropian, folia, docelowa wylewka + płytki) a i tak po roztopach wdarła mi się woda no i w tym tyg zaczynamy kopać opaskę 1 metr od budynku na wysokości ław fundamentowych icon_sad.gif

Życie...




no to użyłeś zbyt wiele rodzajów materiałów i nie koniecznie do takich zastosowań przeznaczonych - bywa
Link do komentarza
cholewcia, zrobiłeś na gotowo wszystko nie testując sezonów?
odważny jesteś, no, no
ja myslę że jak zrobisz ten drenaż (skoro robisz i w koszty wchodzisz) to ja bym dodatkowo walnął kilka metrów od budynku studnię dość głęboką - zagłębioną znacznie poniżej ławy - dla pewności i bepieczeństwa że będzie spokój w piwnicy
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Ja zastosowałem u siebie podwójną warstwę papy na ławy fundamentowe całość fundamentów zaizolowana dysterbitem a na część piwniczną położony mam Hydrostyr 200 Genderki. Podłoga piwnicy zaizolowana ( Wylewka, papa, mapelastik, styropian, folia, docelowa wylewka + płytki) a i tak po roztopach wdarła mi się woda no i w tym tyg zaczynamy kopać opaskę 1 metr od budynku na wysokości ław fundamentowych icon_sad.gif


Przerąbane!!! Żadnej nadziei icon_sad.gif Woda wszystko pokona?
Link do komentarza
Cytat

cholewcia, zrobiłeś na gotowo wszystko nie testując sezonów?
odważny jesteś, no, no
ja myslę że jak zrobisz ten drenaż (skoro robisz i w koszty wchodzisz) to ja bym dodatkowo walnął kilka metrów od budynku studnię dość głęboką - zagłębioną znacznie poniżej ławy - dla pewności i bepieczeństwa że będzie spokój w piwnicy


Wydaje mi się, że dobry pomysł.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...