Skocz do zawartości

Kiedy mogę się zameldować w nowo wybudowanym domu?


Recommended Posts

kupilem budynek mieszkalny od komornika mieszkam w nim juz dwa lata nic nie bylo budowane przeze mnie nie mam zadnych dokumentow o budowie i brak jakiegokolwiek kontaktu z bylym wlascicielem w KW tego budynku nie ma ! nie bylo odbioru a komornik zgodnie z operatem wycenial budynek mieszkalny jak mam sie zameldowac skoro tego budynku nie ma a ja nie bylem inwestorem i nie chce nim byc bo to dodatkowe klopoty? prosze o pomoc bo urzad nie bardzo wie jak mnie zameldowac.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 lata temu...
Skoro budynek sprzedawał komornik to prawdopodobnie po dobroci go nie pozyskał od inwestora. Inwestor nie ma obowiązku i podstawy prawnej przekazywania dokumentów potwierdzających zaawansowania budowy domu (mogą w ogóle nie istnieć, lub się zawieruszyć inwestorowi podczas wyprowadzki np. w kotłowni). Widziały gały co brały i czytały co podpisywały, podpisałeś umowę kupna jesteś właścicielem budowy, musisz zlecić wykonanie projektu budynku wraz z inwentaryzacją założyć nowy dziennik budowy, uzyskać przepisać pozwolenie na budowę (w UM mają kopię) i kontynuować budowę do odbioru technicznego. Komornik jako sprzedający może sprzedać fiata 126p jako luksusową limuzynę o ile znajdzie kupca.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Witam,

Należy znaleźć mądrego kierownika budowy, który przejmie obowiązki, złożyć wniosek o wydanie duplikatu dziennika z powodu zagubienia przez poprzedniego właściciela(bezpłatnie), do uzupełnienia przez kierownika budowy, trzeba złożyć wniosek najpierw o wydanie duplikatu pozwolenia na budowę, ale też o przeniesienie pozwolenia z tytułu kupna na ciebie. będziesz musiał zakończyć budowę tak jak każdy kto buduje dom, pomaga kier. budowy.jak zrobisz mapki po-wykonawcze to z taką mapą idziesz do gminy z wnioskiem o nadanie numeru domu, jak masz numer domu to się zameldujesz.i na koniec wniosek do sądu o wpis do KW i ujawnienie budynku koszt ok 50 zł. dużo urzędów ale da się zrobić. ja właśnie kończę sprzątać:)
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...