Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Kiedy mogę się zameldować w nowo wybudowanym domu?

Recommended Posts

Gość tedi
kupilem budynek mieszkalny od komornika mieszkam w nim juz dwa lata nic nie bylo budowane przeze mnie nie mam zadnych dokumentow o budowie i brak jakiegokolwiek kontaktu z bylym wlascicielem w KW tego budynku nie ma ! nie bylo odbioru a komornik zgodnie z operatem wycenial budynek mieszkalny jak mam sie zameldowac skoro tego budynku nie ma a ja nie bylem inwestorem i nie chce nim byc bo to dodatkowe klopoty? prosze o pomoc bo urzad nie bardzo wie jak mnie zameldowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukaj inwestora i wyciągnij od niego dokumenty. BTW po co kupowałeś ten budynek skoro nie chcesz w niego inwestować, przecież to jakaś paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia
Czy w księdze wieczystej nie widnieje jedynie działka? Jesteśmy w takiej samej sytuacji a w miejscu w którym się budujemy nie ma nawet nazwy ulicy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość As
Skoro budynek sprzedawał komornik to prawdopodobnie po dobroci go nie pozyskał od inwestora. Inwestor nie ma obowiązku i podstawy prawnej przekazywania dokumentów potwierdzających zaawansowania budowy domu (mogą w ogóle nie istnieć, lub się zawieruszyć inwestorowi podczas wyprowadzki np. w kotłowni). Widziały gały co brały i czytały co podpisywały, podpisałeś umowę kupna jesteś właścicielem budowy, musisz zlecić wykonanie projektu budynku wraz z inwentaryzacją założyć nowy dziennik budowy, uzyskać przepisać pozwolenie na budowę (w UM mają kopię) i kontynuować budowę do odbioru technicznego. Komornik jako sprzedający może sprzedać fiata 126p jako luksusową limuzynę o ile znajdzie kupca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili można sie zameldować w istniejącym budynku, pod warunkiem, że nadany jest adres. A budynek zaczyna istnieć w urzędach od momentu odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elka
Witam,

Należy znaleźć mądrego kierownika budowy, który przejmie obowiązki, złożyć wniosek o wydanie duplikatu dziennika z powodu zagubienia przez poprzedniego właściciela(bezpłatnie), do uzupełnienia przez kierownika budowy, trzeba złożyć wniosek najpierw o wydanie duplikatu pozwolenia na budowę, ale też o przeniesienie pozwolenia z tytułu kupna na ciebie. będziesz musiał zakończyć budowę tak jak każdy kto buduje dom, pomaga kier. budowy.jak zrobisz mapki po-wykonawcze to z taką mapą idziesz do gminy z wnioskiem o nadanie numeru domu, jak masz numer domu to się zameldujesz.i na koniec wniosek do sądu o wpis do KW i ujawnienie budynku koszt ok 50 zł. dużo urzędów ale da się zrobić. ja właśnie kończę sprzątać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zameldowałam się w budowanym domu, 2 lata przed końcem inwestycji.

W trakcie budowy wystąpiłam do gminy o numer domu /nic mnie to nie kosztowało/
W dniu otrzymania numeru pojechałam do innej gminy się wymeldować i w tym samym dniu zameldowałam się w moim domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
Ja wybrałam miejscowość do budowania domu ale jeszcze zastanawiam się o jakiej wielkości działkę kupić aby móc wybudować sobie duży dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • a w którym punkcie przywołanej normy, bo jakoś nie widzę.   Ps. Dalej nie wiadomo jaka sprawność ma ta pompa przy - 21 (przyjmując, że przy - 22 pompa nie działa.
  • Dane podawane są zgodnie z normą EN14511 a ona mówi o max mrozie -20C,  Temperatura graniczna pracy dla Vitocala 100-S to - 22C przy takiej temperaturze zewnętrznej sprężarka się wyłącza a pracuje jedynie grzałka elektryczna (o ile klient ma taką zainstalowaną)
  • Rozplenica japońska będzie się rozrastać w coraz większą kępę, którą po czasie możesz podzielić. Ta ze zdjęcia wygląda bardzo zdechlakowato coś jakby, może ma za mało słońca ?. Wspomniana sosna dorasta w naszych warunkach do 20 m ale pewnie po 40 latach. Na razie martw się żeby ładnie rosła, a jak będzie trzeba obetniesz i będzie cacy.  U mnie stare sosny, takie z lasu, mają pewnie 30 lat i wysokość ok 7 m. U Ciebie widzę nawet pokrzywy z desek wyrastają; będzie dobrze.
  • Dzień dobry,   naszym zdaniem należałoby to skuć i wylać poprawnie odpowiedni jastrych spadkowy.   Przykładowo pokazujemy w załączonym przekroju, jak powinien wyglądać poprawnie wykonany taras w systemie Weber. https://www.netweber.pl/weber-technologia-deitermann/systemy/hydroizolacja-balkonow-i-tarasow.html   W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu.   Pozdrawiamy hydroizolacje-2018-06-ochrona-tarasu.pdf
  • Samą instalacją fotowoltaiczną i grzałkami się tego domu nie ogrzeje. Również z pompą ciepła zasilaną tylko bezpośrednio z instalacji PV to nierealne. Sensowne rozwiązanie to instalacja PV połączona z siecią energetyczną i bilansowe rozliczanie za energię. Wówczas nadmiar energii elektrycznej, którego w danym momencie nie mamy jak wykorzystać na miejscu oddajemy do sieci. Następnie 80% z niej mamy prawo odebrać z sieci bez dodatkowych kosztów, nawet po kilku miesiącach. Wymaga to podpisania odpowiedniej umowy z dostawcą energii, ale gdy moc instalacji nie przekracza mocy umownej przyłącza, mamy prawnie zagwarantowana możliwość przekazywania nadmiaru energii z fotowoltaiki do sieci. Potrzebny jest tylko możliwie długi okres bilansowego rozliczania (6-12 miesięcy0, najlepiej z przechodzeniem nadwyżki na kolejny okres rozliczeniowy. Wówczas w sezonie wiosenno-letnim wytwarzamy nadwyżkę i oddajemy ją do sieci. Zaś w sezonie grzewczym odbieramy ją i służy do zasilania pompy ciepła.
 • Popularne tematy

×