Skocz do zawartości

Cyrkulacja powietrza w pomieszczeniach...


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad kwestia wspomagania cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach poprzez cienkie kanaliki wentylacyjne w scianach.
Załóżmy ze w kuchni i łazience znajdują sie kratki wywiewne a w 3 pokojach kratki nawiewne. Doczytałem sie na forum iż należy leciutko podciąć drzwi w pokojach a w kuchni i łazience zastosować kratki wentylacyjne w dolnej części drzwi. Mam tak wszystko zrobione ale zauważyłem że jak są pozamykane wszystkie drzwi (a tak niestety u mnie sie zdarza często to "wymiana" powietrza praktycznie ustaje (widać to po zaparowanych oknach i kafelkach w łazience) a jak uchylę wszystkie drzwi to cała wilgoć znika.

Czy takie kanaliki w scianach pomogą coś i jeśli tak to w jakim położeniu (przy podłodze albo suficie) , jakiej średnicy i ile???

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Z Pana pytania wynika, ze te ?leciutkie podcięcia? w drzwiach w Pana domu są zbyt małe i dlatego nie zachodzi cyrkulacja powietrza.

Według normy wentylacyjnej pokoje mieszkalne powinny mieć szczelinę o powierzchni 80 cm2, a łazienki i kuchnie otwór o powierzchni 200 cm2.

Może to być kratka wentylacyjna w drzwiach, ale musi mieć minimalną powierzchnię czynną jak powyżej.

Może zatem wystarczy poprawić otwory w drzwiach.

Nie wiem, czy kanaliki w ścianach będą atrakcyjnie wyglądać. Dodatkowo wszystkie dźwięki z jednego pomieszczenia będą dobrze słyszane w tym sąsiednim.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...