Skocz do zawartości

Lakierowanie parkietu


Recommended Posts

Cytat

Czym najlepiej nakładać lakier do podłóg? Czy wałek to faktycznie dobra alternatywa dla pędzla? Chodzi mi przede wszystkim o to, by nie było widać smug lakieru od pociągnięć pędzla.



Ja wolę wałek o krótkim włosiu niż pędzel. Na podłodze dobrze się sprawdza, bo można dobrze rozprowadzić cienką warstwę na dużej powierzchni. Smug po rozprowadzaniu nie widać niezależnie od kierunku padania światła, bo wałkiem nie malujesz ciągle w jedną stronę.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Czym najlepiej nakładać lakier do podłóg? Czy wałek to faktycznie dobra alternatywa dla pędzla? Chodzi mi przede wszystkim o to, by nie było widać smug lakieru od pociągnięć pędzla.



Przede wszystkim zależy jaki masz lakier icon_smile.gif jaka jest jego rozlewność , na jakich żywicach jest oparty, ile ma substancji lotnych , no i czas schnięcia.

Do dobrych lakierów obojętnie czego nie użyjesz to się i tak ładnie rozpłynie i nie będziesz miał smug.

Jeszcze alternatywa do pędzla i wałka to PAD
Pozdrawiam Adam
Link do komentarza
Sądzę, że w pytaniu chodzi o to co wybrać, gdy producent dopuszcza obie metody nakładania. Moim zdaniem wałkiem łatwiej rozprowadza się lakier, tak by uzyskać cienką, równą warstwę. Szczególnie jak ktoś nie ma dużego doświadczenia w lakierowaniu to ważne.
A to, że wszystko i tak ostatecznie zależy od jakości lakieru, to święta prawda. Z zastrzeżeniem oczywiście, że z "trudniejszym" lakierem profesjonalista sobie poradzi, a amator już nie.
Link do komentarza
Dzięki za rady, mój wybór padł na wałek. Ale tematu nie uważam za zamknięty - przyda się mi na przyszłość i innym pewnie też.
Tak na marginesie, to widziałem kiedyś rozprowadzzanie lakieru specjalną szpachlą ale dla mnie to już wyższa szkoła jazdy i to zostawiam profesjonalistom.
Link do komentarza
Cytat

że tak sobie bezczelnie powtórzę icon_smile.gif



icon_smile.gif Tutaj możecie zobaczyć icon_smile.gif
http://woosterbrush.com/products.asp?id=205

kiedyś próbowały wejść do polski ale nie przyjeły sie z kilku powodów:
1) nie bylo za bardzo farb na te narzędzia
2) nie było równych powierzchni do malowania (lakierowania były ale tamte pady nie byly przystosowane do ostrych rozpuszczalników)
3) jak już były to kiepskiej jakości bardziej porównywalne do zabawek a nie do narzędzi

Takim urządzeniem jak mamy gładź to możemy tak ładnie rozprowadzić farbę i zrobić tak gładką powierzchnię że HEJ icon_smile.gif
Nie mówie juz o lakierowaniu , dobrać dobry lakier i naprawde efekt jest jak natrysk.

Pozdrawiam
Adam


Przejdzmy na malowanie XXI wieku!!!
Link do komentarza
Tak sobie myślę, skoro pojawił się już i natrysk - czy dałoby się malować pistoletem poziomą powierzchnię i czy są przystosowane do tego pistolety. Sam nigdy nie próbowałem i typowy pistolet nadaje się tylko do powierzczni pionowych lub lekko nachylonych. Może jednak ktoś robi pistolety do powierzchni poziomych? W sumie wystarczyłoby i w zwykłym tylko zakrzywić dyszę ku dołowi, by zbiornik pozostał w tej samej pozycji.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 11 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć,   chciałbym poradzić się w kwestii kanalizacji. Otóż mój problem wygląda tak, że pomiędzy domem a studzienką rewizyjną kanalizacji, którą mam na działce uda mi się maksymalnie uzyskać różnice wysokości 90 cm na 7 metrach odległości.  Daje to spadek rury na tym odcinku około 13%.    Reasumując, na domu spadek 2%, pomiędzy domem a studzienką (7 metrów) 13% i pomiędzy studzienką a główną nitką 4%   Ja wiem, że optymalny spadek to 2% natomiast interesuje mnie czy ktokolwiek był zmuszony użyć tak dużego spadku i u niego to funkcjonuje. Znalazłem kilka informacji, że dopuszczalny jest spadek 15%.   Pozdrawiam Mikołaj.
    • Dzień dobry,  W maju ubiegłego roku zamieszkałem w domu. Dziś zauważyłem około 30 do 50 cm nad oknami dachowymi takie dziwne plamy na membranie. Te plamy na te chwile są suche membrana uniosła się do góry tak jak kartka papieru która jest zmoczona i potem wyschnie. Dach pokryty blachodachówką panelową. Strych nie jest ocieplony. Pomiędzy parterem a strychem legary z drewna i 35 cm wełny mineralnej. Wokół dwóch kominów i we wszystkich innych newralgicznych miejscach takie coś nie występuje.  Macie Państwo pomysły co to i czy to może być groźne ? Podejrzewam że ma to coś wspólnego z wykraplaniem się wody, lub niepoprawną obróbką okien dachowych.  
    • Liczyć na "niezniszczalność" paneli winylowych mógł tylko ktoś, kto nigdy nie miał gramofonu i nie słuchał płyt. Winylowych przecież. Byle czym się przecież rysują, nie tylko szafirową (bardzo twardy materiał) igłą.   Natomiast zupełnie innym materiałem jest laminat. I swoją opinie napisałem znając ten materiał. Kiedyś kuchenne meble były wykończane laminatem. Można też było kupować płyty laminowane, bez podkładu. Czyli tę wierzchnią strukturę, z której niektórzy robili nawet boazerię. Kawałki takiej płyty mam do dzisiaj, przydają się w domowym warsztacie. Jeśli nie będziesz sypał piasku pod nogi, to niełatwo je zarysować na podłodze.     To oczywiste, bo ich powierzchnia wody nie przepuści nawet przez tydzień, ale diabeł leży w szczegółach, czyli krawędziach, jak wcześniej wspominałem. Niby są zabezpieczane, ale nigdy nie wiemy czy nie ma tam jakichś nieciągłości i/lub mikrouszkodzeń Lepiej więc nie przekonywać się, że jednak są.  A woda wejdzie w najmniejszą mikro dziurkę, ale wyjść nią później nie chce. Takie wychodzenie pod postacią pary trwa później miesiące i lata. 
    • Tak tak wodę zbierać od razu bo jak będzie stała to wiadomo że żaden panel nie wytrzyma. Ja się jednak decyduje na panele.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...