Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Jarek02

Lakierowanie parkietu

Recommended Posts

Czym najlepiej nakładać lakier do podłóg? Czy wałek to faktycznie dobra alternatywa dla pędzla? Chodzi mi przede wszystkim o to, by nie było widać smug lakieru od pociągnięć pędzla.

Cytat

Czym najlepiej nakładać lakier do podłóg? Czy wałek to faktycznie dobra alternatywa dla pędzla? Chodzi mi przede wszystkim o to, by nie było widać smug lakieru od pociągnięć pędzla.

Ja wolę wałek o krótkim włosiu niż pędzel. Na podłodze dobrze się sprawdza, bo można dobrze rozprowadzić cienką warstwę na dużej powierzchni. Smug po rozprowadzaniu nie widać niezależnie od kierunku padania światła, bo wałkiem nie malujesz ciągle w jedną stronę.

Cytat

Przede wszystkim zależy jaki masz lakier icon_smile.gif jaka jest jego rozlewność , na jakich żywicach jest oparty, ile ma substancji lotnych , no i czas schnięcia.

Do dobrych lakierów obojętnie czego nie użyjesz to się i tak ładnie rozpłynie i nie będziesz miał smug.

Jeszcze alternatywa do pędzla i wałka to PAD
Pozdrawiam Adam

Sądzę, że w pytaniu chodzi o to co wybrać, gdy producent dopuszcza obie metody nakładania. Moim zdaniem wałkiem łatwiej rozprowadza się lakier, tak by uzyskać cienką, równą warstwę. Szczególnie jak ktoś nie ma dużego doświadczenia w lakierowaniu to ważne.
A to, że wszystko i tak ostatecznie zależy od jakości lakieru, to święta prawda. Z zastrzeżeniem oczywiście, że z "trudniejszym" lakierem profesjonalista sobie poradzi, a amator już nie.

Dzięki za rady, mój wybór padł na wałek. Ale tematu nie uważam za zamknięty - przyda się mi na przyszłość i innym pewnie też.
Tak na marginesie, to widziałem kiedyś rozprowadzzanie lakieru specjalną szpachlą ale dla mnie to już wyższa szkoła jazdy i to zostawiam profesjonalistom.

Cytat

że tak sobie bezczelnie powtórzę icon_smile.gif

icon_smile.gif Tutaj możecie zobaczyć icon_smile.gif
http://woosterbrush.com/products.asp?id=205

kiedyś próbowały wejść do polski ale nie przyjeły sie z kilku powodów:
1) nie bylo za bardzo farb na te narzędzia
2) nie było równych powierzchni do malowania (lakierowania były ale tamte pady nie byly przystosowane do ostrych rozpuszczalników)
3) jak już były to kiepskiej jakości bardziej porównywalne do zabawek a nie do narzędzi

Takim urządzeniem jak mamy gładź to możemy tak ładnie rozprowadzić farbę i zrobić tak gładką powierzchnię że HEJ icon_smile.gif
Nie mówie juz o lakierowaniu , dobrać dobry lakier i naprawde efekt jest jak natrysk.

Pozdrawiam
Adam

Przejdzmy na malowanie XXI wieku!!!

Tak sobie myślę, skoro pojawił się już i natrysk - czy dałoby się malować pistoletem poziomą powierzchnię i czy są przystosowane do tego pistolety. Sam nigdy nie próbowałem i typowy pistolet nadaje się tylko do powierzczni pionowych lub lekko nachylonych. Może jednak ktoś robi pistolety do powierzchni poziomych? W sumie wystarczyłoby i w zwykłym tylko zakrzywić dyszę ku dołowi, by zbiornik pozostał w tej samej pozycji.

Profesjonaliści chyba i tak wybiorą swoje pędzle.
Natrysk raczej odpada, ze względu na możliwość zapaprania ścian.

natrysk na małe powierzchnie to porażka. Więcej czyszczenia sprzętu niż roboty ...
Wałek po malowaniu można wyrzucić icon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Wanda
      Gaz płynny z AmeriGas. Cena za metr 3 8,40 netto. Ogrzewanie 67 m 2 + używanie gazu w łazience i kuchni. Zużycie w okresie grzewczym 100 m 3 miesięcznie , w okresie letnim około 2 m 3 miesięcznie. Dodatkowe opłaty to raz w roku 30 za obsługę. Piec łazienkowy , dwufunkcyjny , kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania. Dom otynkowany nie ocieplony. Taka jest prawda. Niech nikt nie pisze, że ogrzewa dom 150 m2 i raz na 2 lata uzupełnia gaz nawet wtedy jak ma dom ocieplony Tak już jest od 4 lat. Zbiornik 2700 1 raz w roku po okresie grzewczym uzupełniany
    • Nikt normalny w kominku nie pali mokrym drewnem.   Dąb, grab sezonuje 1 rok pod przykryciem w suchym pomieszczeniu (a część w piwnicy - w zimę jest super sucho u nas) i jest super, kora odpada, po rozłupaniu w środku wszystko suche. Pali się bez dymu (oczywiście zapalane od góry). Miałem część 2 letnią i różnicy nie zauważyłem.   Brzozę teraz mam od lutego i myślę, że w grudniu już będzie dobra do palenia.   Wracając do wierzby: myślę tylko o grubszym materiale, może związany sznurkiem papierowym albo nawet cienką gałązką. wrzucana na start lub/i jako dodatek, palenie 100% wierzbą raczej odpada.
    • Gość Sławek
      Dziwne, dwie marki i ten sam produkt. Dziwne ,bo ta sama cena. Wybiorę zatem klej biały montażowy innej firmy i też mocny.
    • Innowacyjny i niezwykle wytrzymały klej montażowy Mamut Glue już od wielu sezonów zdobywa zaufanie użytkowników. Od niedawna dostępny jest on w nowym opakowaniu, którego etykietę zdobi charakterystyczne logo z zielonym gekonem. Zmienia się jedynie marka i warstwa wizualna, w środku znajduje się nadal ten sam produkt o niezwykłej sile. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wykanczanie/chemia-budowlana/aktualnosci/30323-klej-mamut-glue-firmy-den-braven-teraz-takze-w-ofercie-marki-bostik
    • Kończę obecnie strop domu. Niebawem będę montował pręty od słupów ściany kolankowej w stropie. W planie jest dach kopertowy bez lukarny a ja chciałbym sobie zrobić możliwość przyszłościowej rozbudowy o lukarnę. Z tego co wiem dobrze jest jeśli w narożach/bokach lukarny są słupy żelbetowe. Chciałbym więc poznać technikę dobudowy takiej lukarny. Jeśli teraz wstawię w tych miejscach słupki ściany kolankowej to żeby zrobić kiedyś lukarnę wystarczyło by je tylko przedłużyć (wkleić do góry słupka pręty na klej chemiczny). Pytanie tylko czy taki łączony/dolewany po czasie słup nie jest słabszy od wylanego za jednym razem? Czy w takim razie jeśli będę robił lukarnę kiedyś to:   1. Rozkuć beton w słupku do widocznego zbrojenia i wylać go ponownie jako całość  2. Wylać obok słupka nowy cały słup lukarny, wcześniej oczywiście wwiercić się w wieniec o wkleić pręty na kotwę chemiczną  3. I pewnie wyciąć też część wieńca w miejscu lukarny? 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...