Skocz do zawartości

Malowanie w praktyce


Recommended Posts

Malowanie pomieszczeń nie jest trudne, nie wymaga specjalnego przygotowania zawodowego. Wszystkie prace można wykonywać samodzielnie, nie martwiąc się, że coś się nie uda. Ułatwiają to także nowoczesne farby, które są łatwe w stosowaniu oraz stwarzają duże możliwości trwałego, dekoracyjnego pokrycia ścian i sufitów.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/794-malowanie-w-praktyce

Link do komentarza
Gość Malarz
Trochę prawdy tu jest ale pominięto trochę rzeczy i nie wiem na podstawie jakiej farby napisana jest ta "instrukcja" ....Rozpuszczalnik można dodać przygotowując farbę do gruntowania... P jak jest dobra farba i nie ma dostępu powietrza to może nawet 20 lat leżeć, osobiście sprawdzałem. Jeszcze jedno co mogę dodać to to że malarz to zawód i naprawdę wymaga to praktyki i przede wszystkim wiedzy. Nie wierzcie reklamą że można przemalować pokój jak żona wyjdzie z psem ani farby jednowarstwowe itp. Najbardziej mnie śmieszą napisy na farbach że odporna na szorowanie, na zachodzie nie muszą się tym chwalić bo u nich to od dawna standard :) A i jeszcze taka rada z doświadczenia wszystkie zagraniczne farby co są robione w polsce to już nie to samo ich jakość strasznie spadła a cena albo została albo wzrosła. Nie dajcie się robić na supermarketowe farby.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
witam!!! poprzedni wlasciciele mieszkania w ktorym mieszkam pomalowali pokoj farba olejna( zolta i zielona).... efekt ich pracy jest straszny.... pokoj okroponie wyglada.... w jaki sposob moglabym zmienic wyglad scian... czy aby przemalowac pokoj musze koniecznie zdrapywac farbe olejna? czy jezeli zdecydowalabym sie na polozenie tapety na sciane nie odklejalaby sie ona...( pokoj nie jest zawilgocony)... bardzo zalezy mi na odpowiedzi.... chcialabym rowniez aby byl to prosty i nie kosztowny sposob odnowienia pokoju... dziekuje i prosze o odpowiedz na adres e-mail chudzinka913@wp.pl z gory dziekuje...
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 lata temu...
Gość stach
Malowanie pomieszczeń nie jest trudne, nie wymaga specjalnego przygotowania zawodowego. Wszystkie prace można wykonywać samodzielnie, nie martwiąc się, że coś się nie uda

No pewnie icon_rolleyes.gif

Cytuję jeden z fragmentów porady:

"Ze względu na nieuniknione podczas takiej operacji uszkodzenia tynku, oczyszczone powierzchnie najczęściej gruntuje się i zaciera gładzią gipsową, co gwarantuje ładny wygląd odnawianej powierzchni"
A cóż to za problem icon_confused.gif bierzemy i zacieramy gładzią, jak ktoś patrzył, jak to robi wprawiony fachowiec, to cóż to za problem, kielenka w jedną rękę, paca w drugą, gładź rozrobiona i jazda icon_confused.gif

"Jeżeli natomiast farba olejna się łuszczy, trzeba będzie ją w całości usunąć, co najczęściej wymaga skucia wierzchniej warstwy tynku i nałożenia nowej zaprawy wyrównującej."
A cóż to za problem icon_confused.gif , bierzemy i nakładamy nową zaprawę wyrównującą icon_confused.gif

I tak dalej, jeszcze parę oczywistości...

A potem pojawiają się posty:
"Pomóżcie, malowałem tak, jak pisali, a farba nierówno pokryła i się łuszczy i powychodziły "strupki" i inne nierówności - co mam teraz zrobić" icon_cry.gif Edytowano przez stach (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
witam ,ostatnio malowałam ściany DULUKSEM i musiałam malować aż 3 razy jeszcze nigdy nie musiałam tymi farbami malować 3 razy ,czy to podróbki ?czy firmy które te farby produkują wiedzą jaką one mają jakość kto ma pokryć koszty malowania dodatkowego i koszty farb. Jeszcze dwa lata temu malowałam dwa razy oczywiście przy wszystkich procedurach przygotowawczych i było super teraz nie ma tego efektu przy podwójnym malowaniu trzeba niestety malować 3 razy gdzie tu złożyć reklamację?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...