Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze kotła


Escape

Recommended Posts

Na początek witam serdecznie wszystkich forumowiczów !

Czytam od miesięcy to i inne fora o ogrzewaniu. Interesuje mnie najlepszy piec centralnego ogrzewania. Koniecznie automatyczny, nie zależy mi na awaryjnych rusztach i komorach. Ma być maksymalnie bezobsługowy. Juz byłem zdecydowany, że najlepszy będzie Klimosz Ling.

Ślimakowy

Ma dobre opinie na forach i wygląda na to, że jest ekonomiczny. Cena w zasięgu, serwis blisko. Jednak ostatnio coraz więcej czytam o paleniu miałem, który jest o połowe tańszy od eko-groszku. Kolejne setki wpisów na forach doprowadziły mnie do innego kotła:

Tłokowy

Wiem, że na tym forum są użytkownicy obu tych kotłów. Bardzo proszę o opinie w takiej kwestii:

1. Spalanie na sezon
2. Jak często trzeba czyścić
3. Na ile wystarcza zasyp pojemnika
4. Co ile wysypuje się popiół
5. Bezawaryjność

Tak sobie myślę, że jeżeli koszty sezonowe będą mniejsze o połowę (cena zakupu opału) jednak lepszy będzie Gaur. Jeżeli różnica jednak będzie tylko o około 30% wtedy chyba lepiej palić groszkiem i mieć więcej wygody. Jeżeli zaobnik Gaura jest połowę mniejszy od zasobnika w Lingu to obsługa jest co 3 dni Gaura a 6 dni Linga ?

Dodam jeszcze, że instalacja jest z rurek miedzianych i grzejniki aluminiowe żeberka. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Groszek czy miał Panowie.

Nie interesują mnie kotły to wszystkiego, albo - albo. Dziękuję.

P.S. Proszę nie pisać o innych kotłach bo już je odrzuciłem.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Ble ble ble ble...
Nie ma Ci trak fuj wszędzie wklejać to samo?
A jak ktoś nie ma dostępu do gazu ziemnego?
I nie szuka bezobsługowego ogrzewania tylko taniego?
Proszę czytajmy całe posty, a potem doradzajmy!
Aha na koniec trochę tolerancji to, że akurat komuś się wydaje, że tylko gaz lub tylko PCU, albo Bóg wie co jeszcze nie znaczy wcale, że takie rozwiązanie jest najlepsze dla każdego (bo różna przypadki chodzą po ludziach).
Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...