Skocz do zawartości

Jaki Kalor ganku i przedpkoju


dezerter

Recommended Posts

Witam
Mam następujące pytanie - Właśnie zabieram się za wykończanie domu niestety nie potrafię się zdecydować co do koloru w ganku i przedpokoju, gdyż są to pomieszczenia do których światło ledwo dociera. Jak mam pomalować ściany żeby pokój nie był ponury?
Jakie kolory najlepiej się sprawdzają w takich pomieszczeniach
Strasznie mi się podoba tynk japoński ale nie wiem czy w takich pomieszczeniach będzie dobrze wyglądał…..

Pozdrawiam
Link do komentarza
W sprawie koloru ciemnego ponurego pomieszczenia, to radziłabym bardzo, bardzo jasny żółty (słomkowy), taki kolor ociepli lekko i rozświetli. Może być też odcień nieco zimniejszy czyli cytrynowy, ale też uczulam co do nasycenia koloru. Dosłownie "kropla" żółci.

Tynk japoński jest pracochłonny, drogi, trudny w pielęgnacji (odkurzanie ścian ), ale przede wszystkim jest w bardzo złym guście ( według mnie). Nagromadzenie drobinek "sieczki", a często nawet drobinek metalopodobnych daje nadmiar ozdób. PROSTOTA JEST ELEGANCKA
Link do komentarza
ja pomalowałam wiatrołap na kolor łososiowy z decorala, to taki niebyt mocny ale przyjemny pomarańczowy, nie ostry, taki raczej łagodny kolor. Do tego świetnie mi się skomponowała podłoga- strasznie mi się podoba efekt- mam płytki z Paradyża woodentic brown, http://www.eglazura.pl/index.php?s=produkt...CFQoUzAodeEhRBg są super- kolor o wiele cieplejszy niż na tym zdjęciu, taki bardzo ciepły brąz. Szafa do zabudowy w przedpokoju tez bedzie kolorystycznie jakoś do tego ciepłego brązu dopasowana, będzie tam duże lustro które powiększy optycznie malutkie pomieszczenie.
Link do komentarza
Dzęki za odpowiedzi, też tak myślalam.
W tym przedpokoju (klatka schodowa) będą podwieszane schody z merbau więc mysle że kolor łososiowy powinien ładnie się prezentować. Tylko nie wiem jakie farby wybrać ...Dekoral ? czy może śnieżka albo ostatnio znajomy polecił mi farbe Para - którą wybrać ? chciałabym aby malowanie było na kilka lat
Link do komentarza
ja kupiłam dekoral i kryją bardzo dobrze, jesteśmy zadowoleni.Malowaliśmy dwie warstwy. Mam akrylit w. Ale nie kierowaliśmy się tak az bardzo firmą tylko kolorami które nam się podobały i tym że kupowalismy farby tam gdzie wszystko do łazienek i dostalismy bardzo dobrą cenę na nie- a tam mieli akurat tylko dekorala. Ale z tego co wiem od moich malarzy wszystkie sa chyba porównywalne, choć mój kolega kupił na salon duluxa i trzeba było malować 3 czy 4 warstwy, krył wyraźnie słabiej i nie polecał mi.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...