Skocz do zawartości

Izolacyjność akustyczna ścian działowych


Recommended Posts

Gość Dr. Murek
Szkoda że w powyższym zestawieniu zabrakło nowości: Silki E18 i Porothermu Aku. Producenci obu materiałów przekonują, że są rozwiązaniem najlepszym na rynku. Mnie natomiast interesuje, czy rzeczywiście ich efektywność akustyczna jest jakoś porównywalna. Czy jednak kierować należy się zasadą, im materiał ciężśzy, tym lepiej chroni przed hałasem... Wyszłoby wówczas chyba na korzyść Silki? Co wy na to?
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Gość Jerzy Róg Doradca Techniczny Wie
Podaję parametry dla Porothermu AKU: PTH AKU 25 z wypełnieniem wewnątrz - RA1R - 56 dB PTH AKU 25/30 bez wypełnienia - RA1R - 52 dB PTH AKU 25/37,5 bez wypełnienia - RA1R - 52 dB
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Lesław
Czy ktoś orientuje się ile dB ma cegła szamotowa? wymiar standardowej cegły 12cm. Muszę zwężyć drzwi wejściowe do mieszkania z klatki schodowej i myślałem nad silką bo jest bardzo cicha ale mam sporo starej ciężkiej cegły szamotowej..
Link do komentarza
Cytat

Czy ktoś orientuje się ile dB ma cegła szamotowa? wymiar standardowej cegły 12cm. Muszę zwężyć drzwi wejściowe do mieszkania z klatki schodowej i myślałem nad silką bo jest bardzo cicha ale mam sporo starej ciężkiej cegły szamotowej..


Cegła szamotowa nie nadaje się do murowania ścianek - w razie zawilgocenia po prostu rozsypie się jak niewypalana cegła.
Link do komentarza
  • 6 lata temu...

Ścianki działowe są świetną sprawą, jeśli masz duże pomieszczenie. Ich największą wadą jest natomiast brak mobilności. Raz postawiona ścianka już nie zostanie przesunięta. U siebie w restauracji zamontowałem ściaki  mobilne. Oddzieliłem i wygłuszyłem dzięki temu miejsca vip, tak aby specjalni goście byli odpowiednio oddzieleni od reszty sali. Klientom się to spodobało, więc prawdopodobnie pójdziemy dalej.

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość polaczek
Panie Tadeuszu czy dobrze zebrał Pan informacje ? Bo na stronie Rigips-a pisze że system 3.40.06 2x biała płyta /profigl 100 ma 52dB a system AKU 3.40.06 AKU cw100 ma 62dB.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Renatka

A myśleliście może o ściankach akustycznych szklanych? Mi osobiście bardzo się podobają, choć pewnie kojarzą się bardzo z biurami, ale z odpowiednim wystrojem wyglądają super! :D

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

A co ma być? Izolacyjność akustyczna to efekt wynikający np. z masywności przegrody. Im bardziej masywna przegroda tym lepiej izoluje nas od dźwięków powietrznych po drugiej stronie ściany. Z technologii murowanych - mamy do dyspozycji dowolną cegłę, pustak etc. Ceramika, wspomniane silikaty, beton komórkowy).

 

Są to jednak prace mokre i nie pozwalają na taką swobodę jak zabudowa G-K.

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...