Skocz do zawartości

Łóżeczko dla dzieci - problem - co sądzicie?


Vanilla

Recommended Posts

Mam dwoje dzieci, chłopca i dziewczynkę, mają wspólny pokój, który jest malutki. Jedynym wyjściem jest łóżko piętrowe. Maciek chce takie w kształcie samochodu lub autobusu, Oli też się podoba, ale nie wiem czy za jakiś czas córka nie zmieni zdania, jest dziewczynką przecież... (teraz ma 4 lata). Takie łóżko jest ładne i pomysłowe, ale kupilibyście na moim miejscu? Wstepnie wybraliśmy takie:

http://housik.pl/meble/lozeczka_samochody
Link do komentarza
Cytat

spodobało mi się to granatowe łozko podwójne- ciekawe czy ma jakieś pojemniki na pościel? Ja mam dwóch chłopaków byliby pewnie zachwyceni:)


"Kropeczko" jeśli łóżko jest wysuwane jedne z pod drugiego to na pewno nie ma pojemnika na pościel. Łóżka tego typu mają opcjonalnie albo drugi materac w szufladzie albo pojemnik na pościel.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Może warto kupić łózko piętrowe dla dwójki osób. Na esmebel.pl maja bardzo fajne łóżko sosnowe, surowe, więc swobodnie da się dopasować do każdego wnętrza. Dzieci lubią takie rozwiązania i na pewno im się taki mebel spodoba. Łózko nie jest drogie, więc zaoszczędzicie.
Link do komentarza
Ja osobiście nie zdecydowałabym się na taki zakup. Jest teraz bardzo modne urządzanie pokoju dla najmłodszych w typowo dziecinny sposób. Te meble są bardzo ładne ale z reguły po 2 latach od zakupu nudzą się dziecku lub dziecko z nich wyrasta. Moja znajoma wydała mnóstwo pieniędzy i urządziła synowi pokój ala kraina smerfów. Teraz chłopiec ma 8 lat i to co było dobre jeszcze 2 lata temu dziś jest trochę śmieszne. Szkoda pieniędzy
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Hmm moim zdaniem jeśli masz mało miejsca w pokoju dzieci. To myślę, że faktycznie byłoby dobrze kupić łóżko piętowe, ale chyba nie zdecydowałabym się na zakup łóżka w takich kształtach, jak samochód czy autobus. dzieci szybko rosną i chyba byłoby lepiej gdybyś kupiła zwykłe łóżko.
Link do komentarza
Też uważam że takie typowo dziecięce łóżka Zwykłe czy piętrowe) nie są praktyczne - dzieciom takie łózko może sie szybko znudzić albo zwyczajnie wyrosną z takiego autobusu czy zamku. Myślę jednak,że piętrusy sa świetne jesśli dzieci maja wspólny pokój. Oszczędzają przestrzeń i są po prostu fajne icon_smile.gif Dodatkowo teraz jest ogromny wybór wzorów i kolorów icon_smile.gif Znalazłam nawet łózko piętrowe trzyosobowe!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Ja też proponuje neutralne mebelki, chyba że za chwilę chcecie znów wymieniać łóżko. A charakteru i koloru może przecież dodać pościel lampka nocna z kolorowym kloszem itp. wybór jest ogromny i można częściej zmieniać motyw pokoju bez zbędnych wydatków bo przecież pościel wymienia się częściej niż meble. Chociaż przy większej zasobności portfela...łóżko samochód super...
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witam,

Moim zdaniem inwestowanie w łóżka w kształcie samochodów czy domków, to trochę wyrzucony pieniądz. Dzieci szybko rosną i szybko znudzą im się takie rozwiązania, a łóżeczku można przecież nadać trochę bajkowego klimatu poprzez kolorową pościel. Mieliśmy podobny problem, ale mimo wszystko skończyło się na dwóch łóżkach, klasycznych, drewnianych.

Łóżka piętrowe też są dobrym rozwiązaniem, jak dzieci mają wspólny pokój, ale u nas byłyby ciągłe kłótnie, które śpi na górze, a które na dole:) dlatego kupiliśmy dwa łóżeczka i ustawiliśmy je wzdłuż jednej ściany, z racji tego, że pokój jest dość długi, to nie było z tym problemów.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Też jestem zwolennikiem bardziej uniwersalnych rozwiązań. Znacznie bardziej podobają mi się takie modele, jak ze sklepu wyżej: (swoją drogą bardzo ciekawe rozwiązanie dla 3 osób)

Brak obrazka

niż bajkowe modele, który prędzej czy później skazane są na bycie obciachem icon_smile.gif pomysł na wykorzystanie pościeli z różnymi "modnymi" wzorami jest świetny i znacznie tańszy niż wymienianie łóżka...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Łóżka piętrowe są sympatyczne - mogą rzeczywiście się szybko znudzić jak tu było już wspomniane. Ale jak ktoś ma trochę fantazji to czemu nie icon_smile.gif I oczywiście trochę pieniędzy na takie zmiany bez szkody na portfelu ;)

Tutaj są też ciekawe łóżka piętrowe :
http://www.lozkapietrowe.com/



Bardzo ciekawe modele. Pokażę żonie. A w ogóle to interesujący temat. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to warto zobaczyć czy odległość między szczebelkami w barierce nie jest duża, by tam główki dziecko nie włożyło.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Jednak na takie duże łóżko ze schodami to nie ma szans w malutkim pokoju, ale już przeglądałem trochę stronę majsterbiedy i bardzo mi się model KUBUŚ spodobał.



Dzieci uwielbiają wchodzenie po drabince. Moi synowie niemal do dorosłości wspinali się po niej.
Oczywiście drabinka była w komplecie z łóżkiem.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Mam dwoje dzieci, chłopca i dziewczynkę, mają wspólny pokój, który jest malutki. Jedynym wyjściem jest łóżko piętrowe. Maciek chce takie w kształcie samochodu lub autobusu, Oli też się podoba, ale nie wiem czy za jakiś czas córka nie zmieni zdania, jest dziewczynką przecież... (teraz ma 4 lata). Takie łóżko jest ładne i pomysłowe, ale kupilibyście na moim miejscu? Wstepnie wybraliśmy takie:

http://housik.pl/meble/lozeczka_samochody




Lepiej zdecyduj się na bardziej uniwersalne, ponieważ Twoja córka faktycznie może za jakiś czas zacznie się buntować. Są pomysłowe zestawy ze zjeżdżalniami, bujawkami czy ścianami wspinaczkowymi, które zadowolą i chłopców i dziewczynki:)
Link do komentarza
Cytat

Lepiej zdecyduj się na bardziej uniwersalne, ponieważ Twoja córka faktycznie może za jakiś czas zacznie się buntować. Są pomysłowe zestawy ze zjeżdżalniami, bujawkami czy ścianami wspinaczkowymi, które zadowolą i chłopców i dziewczynki:)




Tak, uniwersalne łóżka są dużo fajniejsze niż przekombinowane, spełniające swoją role tylko przez rok czy dwa. Łóżka piętrowe potrafią być bardzo uniwersalne, np to o którym wspominał majsterbieda - można je rozłożyć na dwie osobne jedynki.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Moim zdaniem bardzo zły pomysł z tym łóżkiem. No chyba, że kupujecie je na jakieś 3-4 lata, a potem znowu następne. Jeśli ma posłużyć dłużej to naprawdę zastanówcie się po prostu nad ładnym, delikatnym, klasycznym jednak łóżkiem piętrowym dla dwójki, a jeżeli dzieci chcą samochody (a propos - wcale samochód nie musi znudzić się dziewczynce, równie dobrze szybciej może znudzić się chłopakowi i będzie wolał np. kosmiczne akcesoria) to dorzućcie im jakąś ogromną fototapetę na ścianie, samochodowy dywan, lampę czy np. zasłony, cokolwiek, ale nie mebel, który ma posłużyć (jak mniemam) dłużej. Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
A ja z klasycznego łóżka piętrowego zrobiłam łóżko pirackie ... a jak się znudzi to po prostu zdemontuję elementy .... To ile radości ma mój synek z tego łózka nie da się opisać ... A koszt to tylko własny czas poświęcony na "ozdobienie" łóżka ....

Więcej zdjęć na moim blogu, zapraszam ... http://domwlesie.blogspot.com/2013/01/ozko-pirata.html


Pozdrawiam
Neti




DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Czasami trzeba myśleć nieco przyszłościowo. Łóżka tematyczne - szczególnie te z wyższej półki to trochę wyrzucenie pieniędzy w błoto. Warto dobrze przemyśleć taką inwestycję. Za kilka lat dziecko wyrośnie z takiego łóżka.

Moim zdaniem warto kupić łóżko z litego drewna - dla dziecka w wieku 5 lat w wymiarach 180 cm długości tak aby służyło jak najdłużej. Do 14-15 roku życia wystarczy tylko wymienić materac jak się zużyje.
Link do komentarza
Cytat

W tym wypadku tak-neutralne szkolne meble będa dobrym rozwiązaniem. Pamiętajmy także o biurko które może służyć zarówno do odrabiania lekcji jak i w przyszłości pod komputer.


Mi się wydaje ze łózka piętrowe są szepczące...bardzo

Cytat

A ja ze wzgledu na bezpieczeństwo polece takie łóżko

http://www.sofa.sklep.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1535&category_id=11&keyword=tomek&option=com_virtuemart&Itemid=2



To co pokazujesz to tak naprawdę łóżko z szufladami tylko z podwójne
Ale w sumie lepsze takie niż żadne (ale tylko wtedy). JA z kolie jak mam wybierać łózka z szufladami to wybieram cuś takiego http://baby-design.com.pl/Meble/Lozka-i-lozeczka/ 3 łózka z szufladami. tu wy pozycjonowane to moje typy.

Cytat

A ja z klasycznego łóżka piętrowego zrobiłam łóżko pirackie ... a jak się znudzi to po prostu zdemontuję elementy .... To ile radości ma mój synek z tego łózka nie da się opisać ... A koszt to tylko własny czas poświęcony na "ozdobienie" łóżka ....

Więcej zdjęć na moim blogu, zapraszam ... http://domwlesie.blogspot.com/2013/01/ozko-pirata.html


Pozdrawiam
Neti


FUJ!
Link do komentarza
Owszem, łózko powinno podobać się dziecku, jemu się ma tam dobrze spać i ma być szcześliwe. Ja jednak obstawiam klasykę - po prostu nie miałabym siły za rok, czy dwa zmieniać całego wystroju. Jestem przeciwna takim łóżkom, tapetom na ścianie i ogólnie wszytskiemu z czym będą już za niedługo problemy. ściany, łóżko i meble normalne, za to dużo zabawek, fantastyczne dodatki wybierane przez dzieci, zasłonki, koce, pościele - wszystko co się podoba, bo to łatwo wymienić
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...