Skocz do zawartości

Strop drewniany pod taras


Recommended Posts

Chcę dobudować do istniejącej części powierzchnię o przybliżonych wymiarach 4/8m. Jednak dobudówka byłaby tylko na dole. Ściany i strop oczywiście o konstrukcji drewnianej. Nad dobudówką chciałbym zrobić taras na który wchodziłoby się z piętra części istniejącej. I tu pojawia się problem. Mianowicie jakie warstwy należy zastosować w stropodachu drewnianym o jak najmniejszym spadku aby zewnętrzną warstw byy np pytki pcv. Taras nie byby zadaszony dlatego trzeba go dobrze zaizolować od wilgoci. Nie wiem poprostu jak to zrobić. Czy konstrukcja drewniana wytrzyma ciężar płytek?

Kolega mi podpowiedział że dach mozna pokryć papą i zamiast płytek położyć drewniany taras. Podobno co roku należy taras konserwować ale za to jest tańszy i lżejszy więc nie obciąża konstrukcji.

Nie wiem co lepsze płytki czy drewniany taras?

Bardzo proszę o fachowe porady i z góry dziękuję serdecznie za wszelkie podpowiedzi mam nadziej wyjaśniające wszelkie wątpliwości.


Pozdrawiam
pawel
Link do komentarza
Konstrukcja wytrzyma każdy ciężar icon_smile.gif O ile będzie dobrze policzona przez konstruktora. Jak sobie zażyczysz, to konstruktor policzy to tak, że będziesz sobie mógł tam lądować helikopterem. Także, o obciążenia się nie martw, tylko o to jakie grube belki przyjąć, jakie słupki i jakie deski na tych belkach.

Jeśli chodzi o warstwy to ja zrobiłbym deski, wylewka, folia, klej, plytki. Między belkami wełna mineralna, a pod spodem sufit podwieszany.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Kolega mi podpowiedział że dach mozna pokryć papą i zamiast płytek położyć drewniany taras. Podobno co roku należy taras konserwować ale za to jest tańszy i lżejszy więc nie obciąża konstrukcji.




Właśnie kombinuję nad tarasem i chyba kupię pomysł twojego kolegi.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...