Skocz do zawartości

Jaka okleina?


Recommended Posts

Nie jestem pewien czy wybrałem dobry dział, jeśli nie to z góry przepraszam.
Ostatnio jak byłem na składzie budowlanym niestety sprzedawca nijak był wstanie mi pomóc ( i dziękować mu za to, że nie zgrywał wszechwiedzącego nie będąc zaorientowanym w temacie) z doborem okleiny, chodzi mi o to czy lepsza jest naturalna czy jednak modyfikowana? Bo prawdę powiedziawszy poszperałem w internecie i stosunkowo niewiele jest informacji na ten temat....
Link do komentarza
więc tak okleina modyfikowana to jest także okleina naturalna z tym że jej modyfikacja polega na cięciu w dwie strony a wygląda to tak:
bierzemy drzewo wsadzamy na maszynę i skórujemy wzdłuż słoja tak jakby ko jabłko obierał tak pozostałe płaty forniru klei się ze sobą w sześcian czy prostokąt i tnie w drugą stronę dzięki temu uzyskuje się równomierny słój drewna i nie ma przebarwień jest powtarzalność koloru dodatkowo taki fornir lakieruje się lakierem utwardzanym UV dzięki czemu drzwi z czasem nie zmieniają koloru. Jeśli chcesz porównać na żywo polecam zwiedzić kilka punktów diealerskich Porty dlaczego bo produkuje drzwi w okleinach naturalnych zwykłych i modyfikowanych więc będzie okazja porównać jedno z drugim. Lista takich punktów jest na stronie Porty i najważniejsze żeby pracować u Diealera trzeba mieć szerokie pojęcie o fdrzwiach więc tam trafisz na fachowców.

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
odbarwić się nie odbarwiają chodzi o kwestię przebarwień czyli różnic w odcieniach forniru po lakierowaniu ponieważ drzewo naturalne różnie wchłania lakier i przez to wpada w najprzeróżniejsze odcienie. Okleina modyfikowana wchłania równo ponieważ ma wyprostowane słoje natomiast wszystko kwestią gustu jedni lubią różnorodność inni wolą rzeczy bardziej jednolite kolorystycznie.
Diealerzy oraz autoryzowane grupy montażowe są w spisie na stronie i na końcu katalogu.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

cichy13 dzięki za cierpliwość teraz przynajmniej już wiem w czym dokładnie rzecz, wychodzi na to, że lepsza będzie u mnie modyfikowana, zdecydowanie wolę jednolitość jeśli chodzi o kolory.


spoko nie ma za co teraz do oferty doszły dwa nowe kolorki dąb bielony i orzech amerykański od siebie polecam bardziej ten drugi lubię ciemne kolory a ten jest taki dla każdego nie za ciemny nie za jasny.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...