Skocz do zawartości

Zadanie dla elektryka


Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
To jeszcze ja z pytaniem. Mam w domu starą instalację i licznik prądu z kontrolką sygnalizującą awarię. Od pewnego czasu zaczęła się świecić. Przyszedł elektryk z uprawnieniami. Zbadał wszystko co mógł: licznik, podłączenia, bezpieczniki (wszystkie), przyłącze... Rozplombował i zaplombował nawet bezpiecznik główny. Stwierdził, że wszystko jest OK. To dlaczego, ta cholerna lampka sie świeci i stresuje mnie raz po raz?
Link do komentarza
Cytat

To jeszcze ja z pytaniem. Mam w domu starą instalację i licznik prądu z kontrolką sygnalizującą awarię. Od pewnego czasu zaczęła się świecić. Przyszedł elektryk z uprawnieniami. Zbadał wszystko co mógł: licznik, podłączenia, bezpieczniki (wszystkie), przyłącze... Rozplombował i zaplombował nawet bezpiecznik główny. Stwierdził, że wszystko jest OK. To dlaczego, ta cholerna lampka sie świeci i stresuje mnie raz po raz?


Być może uszkodzony jest licznik, który jest własnością zakładu energetycznego i tam należy zgłosić problem.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Być może uszkodzony jest licznik, który jest własnością zakładu energetycznego i tam należy zgłosić problem.


albo uszkodzony licznik albo zamieniona kolejnosc faz przyjsciowych... wszystko co ma plombe i jest przed licznikiem (w sensie instalacyjnym) jak rowniez licznik konserwowane jest przez ZE. takie przypadki nalezy zglaszac do ZE. dziwne ze inkasent nic nie zrobil...

druga taryfa oplaca sie wtedy gdy bedziemy surowo pilnowac czasu taryf, w ukladzie dwutaryfowym pierwsza taryfa jest dwukrotnie drozsza niz w przypadku rozliczen jednotaryfowych.

pytanie o rozmieszczenie sprzetu jest glebokie jak studnia. moze jakies konkrety? przedewszystkim wygoda i bezpieczenstwo.

moj mail karolgrzyb@gmail.com
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Planując rozmieszczenie osprzętu elektrycznego w poszczególnych pomieszczeniach domu należy uwzględnić ich przeznaczenie oraz potrzeby mieszkańców.

Ilość zamontowanych gniazd wtykowych powinna odpowiadać wyposażeniu danego pomieszczenia w urządzenia elektryczne. Mniej gniazd potrzebnych jest w sypialni gdzie ilość stosowanych urządzeń nie jest duża a więcej np. w kuchni, gdzie typowo znajduje się lodówka, robot kuchenny, czajnik elektryczny, toster, mikser itp. Właściwy dobór ilości gniazd wtykowych wpływa nie tylko na wygodę i estetykę pomieszczenia (nie ma potrzeby stosowania przedłużaczy oraz rozgałęziaczy), ale także na bezpieczeństwo instalacji. Zbyt duża ilość urządzeń zasilanych z jednego gniazda może powodować znaczne obciążenie instalacji elektrycznej i zadziałanie zabezpieczeń w skrzynce bezpiecznikowej.

Wyposażenie pomieszczeń w gniazda telefoniczne, antenowe czy głośnikowe powinno być dopasowane do potrzeb mieszkańców oraz uwzględniać zmiany, które mogą pojawić się w przyszłości (większa ilość wykorzystywanych urządzeń, zmiana charakteru pomieszczeń itp.)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...