Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Alek55

Gdzie stosuje się farby silikatowe?

Recommended Posts

Cytat

Gdzie stosuje się farby silikatowe?Witam,

Np, na tynki mineralne, czy silikatowe białe jeżeli chcesz uzyskać inny kolor. Lepsze rozwizanie jest, gdy zastosujesz tynk silikatowy barwiony w masie, bo jeżeli coś się wykruszy to nie masz znaku na ścianie.

pozdrawiam:

Darek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farby silikatowe powinny być stosowane na wszystkie podłoża które wymagają dużej paro-przepuszczalności a więc elewacje ocieplone wełną mineralną, obiekty zabytkowe w których przegrody wymagają wypuszczania wilgoci na zewnątrz, obiekty których elewacje są wykonane świeżym tynkiem cementowo-wapiennym (np. mineralnym).

Farby silikatowe posiadają właściwości hydrofobowe co w uproszczeniu oznacza, że wypuszczją wilgoć ze środka przegrody a nie wpuszczają do wewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim na elewacje.Jednak można również zastosować we wnętrzu.
WAŻNE!!! Stosować również podkład silikatowy(nie mieszać systemów).
Powodem tych ograniczeń jest wysoka reaktywność(agresywność chemiczna)silikatów.
Zasadniczym podłożem do stosowania zestawów silikatowych(farba+podkład)są niepomalowane wcześniej materiały mineralne z wyjątkiem gipsowych.
UWAGA.
Należy zabezpieczyć powierzchnie sąsiadujące z malowanymi,zwłaszcza posadzki i płytki ceramiczne.
Silikaty mogą przereagować i zostawić trwałe plamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • A kto i w jaki sposób zdefiniował pojęcie  FRONT DZIAŁKI? Czy to aby na pewno jest bok działki równoległy do drogi??? A może to jest ten krótszy z równoległych boków trapezu...     Eeee... Znalazłem:   Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego   "Stosownie do  § 2 pkt 5 Rozporządzenia, front działki to część działki budowlanej, która przylega do drogi, z której odbywa się główny wjazd lub wejście na działkę"
  • Budynki stojące naprzeciwko były budowane 35 lat temu i naprawdę niewiele zgadza się z tym co było w planach, a co zostało wybudowane, nie wspominając już o kierunku kalenicy. Papiery związane z budową w tamtych latach to była tylko formalność, więc nie możemy się tym sugerować. Jeżeli chodzi o linie jest to linia nieprzekraczalna. Natomiast jeżeli chodzi o projektanta ten powiedział nam, że on wpisałby " kierunek kalenicy o kącie nachylenia około 27°". Kontaktowaliśmy się również z Panem, który pracuje w wydziale Gospodarki Przestrzennej i Architektury (którego poleciła nam pani w gminie), on twierdzi, że zapis 27° będzie nieprawidłowy, bo prawidłowy zapis brzmi "prostopadły" lub "równoległy". Doradził nam, żeby wpisać "równolegle do frontu działki" bo kąt nachylenia nie przekracza 45°, gdy powiedzieliśmy o tym projektantowi, to stwierdził, żebyśmy zrobili jak uważamy, ale on nie określiłby tego jako równolegle, bo kiedyś mogą być z tego powodu problemy. I co teraz zrobić, żeby było dobrze? Każdy mówi nam co innego.
  • Czytam, czytam... i nie czaję gdzie ta trzecia strona ściany zewnętrznej łazienki....
  • Przyczyn powstawania błędów na budowie może być wiele. Mogą wynikać z wad w dokumentacji projektowej oraz z niedoróbek i pomyłek wykonawczych. Te drugie przeważnie są efektem niewłaściwego dobrania materiałów lub niestosowania się do dotyczących ich montażu zaleceń producentów. Błędów należy unikać na każdym etapie budowy, bo ich naprawa na ogół będzie bardzo kosztowna, a czasem wręcz niemożliwa.
   Pełna treść artykułu pod adresem:
   https://www.budujemydom.pl/budowa-krok-po-kroku/23920-top-20-najczesciej-popelnianych-bledow-na-budowie
 • Popularne tematy

×