Skocz do zawartości

nadproża w przypadku silki


kingaj

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Nadproża nad otworami w ścianach z bloczków Silka wykonuje się jako belki żelbetowe w szalunku traconym z kształtek YTONG U. Można wykonać je na placu budowy jako prefabrykowane, a następnie zamontować w budynku. Możliwe jest również wykonanie bezpośrednio w budynku. Wystarczy wykonać podporę montażową odpowiednio zamocowaną i podpartą. Następnie wymurować kształtki YTONG U na styk, a przed ułożeniem zbrojenia i zabetonowaniem oczyścić z pyłu i zwilżyć wodą. Ksztaltki YTONG U są wygodne w stosowaniu z uwagi na mniejszą masę i łatwość docięcia.

Otwory w ścianach z Silki można przekrywać nadprożami prefabrykowanymi YTONG. Zastosowanie nadproży YTONG w ścianach z SILKI przyspiesza czas budowy i zmniejsza ryzyko błędów wykonawczych. Należy jednak sprawdzić , czy nadproże prefabrykowane ma wystarczającą nośność.

Nadproża prefabrykowane YTONG z uwagi na zbliżone parametry cieplne oraz jedorodość materiałową na pewno warto stosować w ścianach z bloczków YTONG zarówno jednowarstwowych jak i ścian z dociepleniem. W ścianach z SILKI zastosowanie ciepłych nadproży YTONG które i tak będą dodatkowo docieplone poprawi parametr cieplny tego elementu. Zysk cieplny i opłacalność zastosowania tego rozwiązania jest możliwa do obliczenia dla danego budynku.

Pozdrawiam
Rafał Jeremiejew
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Witam
Ja ostatnio zakupiłem komplet nadproży ytong na cały domek - starzy budowlańcy odradzaja mi to rozwiązanie twierdząc że sa to pieniądze niepotrzebnie wydane - że lepiej dac zwykłe "L-ki" skoro i tak ściane bedę ocieplał 15-20 cm styropianu - buduje z ytong 24 cm 600 i na taka szerokość muru kupiłem nadproża - do otworu garażowego i okna tarasowego ( światło otowry 255 cm ) zakupiłem po 2 belki grubości 11.5 cm i długości 3 metry. Proszę o info jak właściwie powinny być wmurowane w/w nadproża aby uzyskać wystarczająca nośność - domek parterowy z poddaszem użytkowym - projekt Koralgol

BLOG BUDOWLANY KORALGOL
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...