Skocz do zawartości

Jak ukryć kanały


Aneta_

Recommended Posts

Cytat

Witam!
Właśnie kończą mi instalować wentylację mechaniczną z rekuperatorem. Poradźcie jak ukryć te srebrne rury w salonie!!!!! Nie chcę obniżać sufitu w całym pomieszczeniu, chcę połączyć zabudowę z oświetleniem. Pochwalcie się swoimi rozwiązaniami, proszę! icon_biggrin.gif



a czy możesz podać koszt takiej instalacji i dla jakiego domku ?? - oczywiście jeśli to nie tajemnica icon_smile.gif
ja mam 130m2 parterowy z poddaszem użytkowym - czy jest szansa zmieścić się w 10 tys zł za kompletną instalację ???

co do zabudowy to indywidualna sprawa - trzebaby zobaczyć to na żywo i jakoś indywidualnie zaprojektować efektowny sposób zabudowy kanałów i połączenia tego z oswietleniem - ograniczeniem jest tylko fantazja i zasobność portwela icon_smile.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
ok 17 tys dla powierzchni ok 170m2pow użytkowej, główna cena to rekuperator-i jest zależna od wydajności ipoziomu hałasu.
Oczywiście, że aranżacja zabudowy zależy od wyobrażni i możliwosci, ale chodzi mi o jakąś początkową bazę, te rury nie sa małe- średnice do 25 cm, a nie chce obniżać całego pomieszczenia- obecnie wyjściowo mam ok 280 cm.
Link do komentarza

My mamy wstępną ofertę na 14 tysiecy za 140 metrów (parter i poddasze).
A jeśli chodzi o ukrycie rur w salonie mam ten sam problem, ale znalazłam rozwiązanie: w salonie mamy reprezentacyjne schody z wejściem na poddasze i w miejscu klatki schodowej mamy obniżony sufit o jakieś 25 cm na 20 szerokości. Po prostu poszerzymy go o kolejne kilkanaście centymentrów, zakończymy jakoś fantazyjnie z ciekawym oświetleniem halogenowym. Na początku jak dowiedziałam się, że muszę obniżyć sufit żeby ukryć przewody byłam przerażona bo byliśmy już po zalaniu stropu a tez mamy wysokość tylko 286 cm.
Link do komentarza
Dlatego o instalacjach trzeba myśleć na etapie projektu icon_sad.gif Może rury da się też umieścić na styku ściany i sufitu i osłonić obudową. Na tym można już robić co się chce. na pewno te twoje kanały mają aż 25 cm średnicy?
Ewentualnie można też zamiast kanałów okrągłych zastosować prostokątne, obudowa będzie niska.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ta wysokość pomieszczeń 2,86 to jest bardzo dużo, nie macie na co narzekać nawet jeśli trzeba będzie obniżyć sufit.
Nie wiem jak bardzo duże pomieszczenia macie, ale czasmi jak jest mniejsze warto mieć mniejszą wysokość sufitu bo wtedy się robi przytulniejsze pomieszczenie i nie ma się wrażenia studni.
Zabudowa kanałów to nie jest taki miód nawet jak na etapie projektowania się przewidzi pewne sprawy, to jest ten właśnie minus wentylacji mechanicznej:((
Najlepiej kanały prowadzić przy samej ścianie, nie środkiem i w miarę robić prostokątne zabudowy chyba że ktoś ma pomieszczenia zaokrąglone to wtedy pasują łuki. Inaczej wprowadza się wizualny chaos, tak przynajmniej twierdzi moja koleżanka projektantka wnętrz. Acha, twierdzi jeszcze że w takiej zabudowie można zrobić jakieś fajne dyskretne oświetlenie i pozbyć się steorotypowach rozwiązań czyli żyrandolu na środku pokoju.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Ależ kochani... jakie obniżanie sufitu? Skąd wy instalatorów bierzecie! Nie opuszcza sie sufitów ani na milimetr! Na parę tysięcy instalacji nie było takiej potrzeby!



W zwiazku z tym ze parę tysiecy zdowolonych klientów milczy to ja mam takie zdjęcie:
0f3f989ab15a37dfmed.jpg

Kanały biegną w warstwie ocieplenia na stropie. Potem zostaną przykryte wylewką.
Link do komentarza
Cytat

Jak napisze, to straci paruset klientów z ewentualnych paru tysięcy przyszłych instalacji icon_biggrin.gif


Cytat

W zwiazku z tym ze parę tysiecy zdowolonych klientów milczy to ja mam takie zdjęcie

No i pareset zleceń odleciało icon_wink.gif
Ale za to jako jeden z niewielu dałeś się namówić na "niecentralne" ogrzewanie icon_lol.gif .
Link do komentarza
Cytat

A czy na ścianie ocieplałeś kanały? Czy tylko tynkowałeś?



Przypuszczam, że ocieplenie jest od zewnątrz, a od wewnątrz wszystko zostanie przykryte stelażem i płytą KG. Ew. w pustkę pójdzie 5cm styropianu albo wełna.

Stąd też moje pytanie o mniejszy wymiar, bo mam podobną ściankę kolankową i planuję od środka dołożyć 5cm styropianu kryjąc kable i kanały - albo wełnę, co teraz przyszło mi do głowy. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

styropian i kanały (górna płaszczyzna) tworzą płaską powierzchnię. jedyne zmartwienie to ze podłogówka będzie grzać kanały.


ale podłogówka też ma swój systemowy styropian (jedna z opcji) więc bezpośrednio nie grzeje tych kanałów. Poza tym czy rzeczywiście 35 stopni czynnika w podłogówce może zaszkodzić takim kanałom? wydaj mi się że nie bardzo
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...