Skocz do zawartości

remont domu po zawaleniu


Recommended Posts

Witam

Posiadam stary wiejski domek drewniany, od 15 lat stoi pusty, niezamieszkały. Chcę go remontować za około 2 lata, istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że dom może nie przetrwać do tego czasu w całości. Czy jeśli np. tej zimy dom częściowo się zawali, np. dach i powiedzmy jedna ściana - muszę to zgłosić, wyrejestrować dom i starać się o nowe pozwolenie na budowę, czy też mogę jeszcze podjąć się wtedy remontu.
Będę wdzięczna za podpowiedź gdzie mogę szukać odpowiedzi.
Link do komentarza
To czy potrzebny będzie nowy projekt budowlany i pozwolenie na budowę, czy też wystarczy zgłoszenie remontu, zależy od zakresu prac.

Jeśli nie zmieniamy elementów konstrukcyjnych, nie zmienia się bryła budynku ani powierzchnia zabudowy to wystarczy zgłoszenie prac remontowych. W przeciwnym wypadku wymagany jest projekt budowlany, choć w praktyce niewielkie zmiany zwykle udaje się zgłosić jako remont, ale zależy to od dobrej woli urzędnika.

Jeśli Pański dom jest drewniany to czekanie aż się częściowo zawali jest poważnym błędem - konstrukcje drewniane są wrażliwe na działanie deszczu. Bez dachu po kilku sezonach konstrukcja będzie nadawała się już tylko do rozbiórki. Dlatego warto, choćby prowizorycznie, naprawić dach.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...