Skocz do zawartości

System alarmowy zamiast agencji ochrony mienia


Recommended Posts

Skuteczny system alarmowy to taki, który nie tylko wykryje intruza, ale także powiadomi o tym fakcie osoby zainteresowane czy mogące zainterweniować. Podstawowym sposobem powiadomienia jest sygnalizacja akustyczna. Jednak ze względu na to, że w tym przypadku o skuteczności interwencji stanowi zaangażowanie przypadkowych osób ? takie rozwiązanie jest najmniej skuteczne.

Brak możliwości skorzystania z oferty firm ochrony wynikać może z dwóch powodów: braku odpowiedniej firmy działającej na danym obszarze, oraz technicznego braku możliwości przekazania informacji alarmowej za pomocą typowych środków. W pierwszym przypadku możemy skorzystać z oferty firmy czy organizacji zajmującej się odbieraniem sygnałów alarmowych i przekazywaniem ich odpowiednim służbom ? np. policji. Alternatywą dla tego rozwiązania jest powiadamianie osobiste do właściciela lub osób bezpośrednio z nim związanych ? następnie samodzielne powiadamianie służb mogących dokonać interwencji.

Problem braku możliwości przekazania informacji wynika najczęściej z braku linii telefonicznej często stosowanej w tym celu. W takiej sytuacji skorzystać można z wielu rozwiązań alternatywnych: bezprzewodowej transmisji GSM/GPRS, dedykowanego łącza radiowego czy transmisji TCP/IP.

Michał Konarski
Kierownik Działu Laboratorium
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Zalazłem w necie:

Centrale alarmowe mają jeszcze jedną możliwość zwaną funkcją antynapadową. Gdy jesteśmy w domu i mamy rozbrojony alarm, zawsze ktoś może na nas napaść. Gdy mamy funkcję antynapadową, wystarczy, że naciśniemy guzik pilota (który niestety trzeba nosić przy sobie) i alarm się natychmiast uruchamia.
Link do komentarza
Funkcja napadowa to jest bardzo fajna sprawa a pilota powinno się zazwyczaj mieć przy łóżku w sypialnie a nie na noc zostawiać w salonie na dole. Gro włamań do domów odbywa się w nocy gdzie wszyscy śpią na górze. Więc jak jest taka sytuacja że słyszymy że coś się dzieje na dole to po prostu bierzemy takiego pilota i naciskamy guzik. Drugie wyjście aby nie dostać w łeb jest cicho siedzieć i dać się spokojnie okraść, ale tylko przy opcji gdy nie mamy funkcji napadowej.
Szarpanie się na własną rękę ze złodziejem jest chyba za ryzykowne, zwłaszcza takiej kobietce:)
Link do komentarza
zgadzam się-nie ma co ryzykować. najwyżej cichutko zadzwonić na policje. choć trauma po takim wydarzeniu to chyba do końca życia! mnie okradziono ostatnio ale kiedy mnie nie było. zaraz dowiedziałam się jaki dobry sklep mógłby mi polecić zabezpieczenia. Delta opti poradziło co najlepiej kupić w takiej sytuacji, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo powtórki(choć wiadomo dla dobrego złodzieja nie ma przeszkód). na razie sprzęt działa świetnie i nikt póki co nie zakłócał mi spokoju ducha;]
Link do komentarza
Cytat

Jaki system alarmowy wybrać dla budynku usytuowanego poza obszarem działania agencji monitoringu?


Witam,

Jak nie ma możliwości monitoringu przez firmę , to pozostaje system z powiadamianiem telefonicznym, ewentualnie sąsiedzi, i tych polecam bo nawet jeśli będziesz miał powiadamianie to przecież czas jaki poświęcisz na dojechanie wystarczy złodziejowi by się ulotnić.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Jaki system alarmowy wybrać dla budynku usytuowanego poza obszarem działania agencji monitoringu?


Najlepszym rozwiązaniem będzie kamera ip gsm. Ja zamontowałem u siebie na wsi mimo, że jestem w zasięgu działań firm ochroniarskich. Wychodzi taniej (wcześniej płaciłem firmie ochroniarskiej 120zł/m-c) i ma wiele zalet. Np.gdy intruz wejdzie mi do domu to kamera od razu rozpoczyna nagrywanie i informuje mnie smsem lub dzwoni na mój telefon, że w domu wykryła ruch ponadto wysyła nagarnie na mojego maila więc widzę kto kręci się po domu - miałem już sytuację gdy do domu włamał się miejscowy menel i nie narobił dużo szkód bo w momencie jak wlazł w pole widzenia kamery dostałem smsa i sprawdziłem na komputerze co się dzieje od razu powiadomiłem sąsiada, który złapał gościa na gorącym uczynku. Kamera ta ma tę zaletę, że można ją zastosować wszędzie tam gdzie jest sygnał sieci komórkowych (nie trzeba kabla i internetu stacjonarnego). I jeszcze jedno - można obserwować przez nią obraz na żywo na komputerze lub telefonie - dzięki temu zwolniłem już trzy niańki do dziecka;-)
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

I jeszcze jedno - można obserwować przez nią obraz na żywo na komputerze lub telefonie - dzięki temu zwolniłem już trzy niańki do dziecka;-)
pozdrawiam


No niezły temat. Nigdy nie myślałem, że system alarmowy można wykorzystać do celów inwigilacji wewnątrz domu. Aż boję się pomyśleć co robiła niania. O matko, a jak żona zdradza to przez system alarmowy można się rozwieść icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Najlepszym rozwiązaniem będzie kamera ip gsm. Ja zamontowałem u siebie na wsi mimo, że jestem w zasięgu działań firm ochroniarskich. Wychodzi taniej (wcześniej płaciłem firmie ochroniarskiej 120zł/m-c) i ma wiele zalet. Np.gdy intruz wejdzie mi do domu to kamera od razu rozpoczyna nagrywanie i informuje mnie smsem lub dzwoni na mój telefon, że w domu wykryła ruch ponadto wysyła nagarnie na mojego maila więc widzę kto kręci się po domu - miałem już sytuację gdy do domu włamał się miejscowy menel i nie narobił dużo szkód bo w momencie jak wlazł w pole widzenia kamery dostałem smsa i sprawdziłem na komputerze co się dzieje od razu powiadomiłem sąsiada, który złapał gościa na gorącym uczynku. Kamera ta ma tę zaletę, że można ją zastosować wszędzie tam gdzie jest sygnał sieci komórkowych (nie trzeba kabla i internetu stacjonarnego). I jeszcze jedno - można obserwować przez nią obraz na żywo na komputerze lub telefonie - dzięki temu zwolniłem już trzy niańki do dziecka;-)
pozdrawiam


Fajne! Też poproszę o cenę icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

ILE TAKA KAMERKA KOSZTUJE? WIELKI BRACIE icon_biggrin.gif ?


Ja zapłaciłem ok 1700zł pół roku temu ale ostatnio widziałem taką samą na allegro za niecałe 1400zł - może i nie mało ale jestem zadowolony (tylko w sypialni lepiej nie montować icon_biggrin.gif )Mój znajomy kupił taką jak stawiał dom(stan surowy) i ukrył ją w budce dla ptaków (nakierował kamerę na dom) i szybko doszedł dlaczego mu tak dużo materiałów na budowie "zużywają" icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Pomysł rewelacyjny, Tajfun czu mógłbyś polecić jakis konkretny model i powiedzieć co jeszcze jest potrzebne , żeby taki system zainstalować ?


Ja kupiłem model MVC 100 Teltonika, do tego czujka ruchu za kilkanaście złotych i gotowe. Firma która mi to sprzedała skonfigurowała mi tak kamerę, że można od razu było z niej korzystać. Gdybyś chciał mieć kamerę na zewnątrz posesji potrzebna jest jeszcze obudowa do niej (z ogrzewaniem)
Link do komentarza
Cytat

No właśnie. Najlepiej skontaktować się z firmą, która kompleksowo dobierze nam cały sprzęt. Obliczy jaki zasięg potrzebujemy itp. Spróbujcie zobaczyć propozycje http://sklep.delta.poznan.pl/alarmy_c76_cc76.html Można znaleźć sporo ciekawych rozwiązań w dobrej cenie. Polecam:)


Ciekawa stronka. Troszkę sobie pobuszowałem, ale nie jestem rodziną Georga W. Busha icon_smile.gif
Link do komentarza
To bardzo dobry sklep. Wiele osób mi go polecało i w końcu się skusiłam. Ceny w porządku, obsługa kompetentna. A poza tym... dużo większy wybór niż w normalnych sklepach. A dla kogoś takiego jak ja, kto nie ma zbyt wiele czasu żeby jeździć po sklepach- idealne! No, a poza tym nie znam się na ty kompletnie i potrzebuję porad fachowców, którzy pracują w takich sklepach.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
Antynapad nie koniecznie mozemy wykorzystywać dla naszego bezpieczeństwa, możemy tzw ciche powiadomienie wykorzystać dla ochrony naszych bliskich nie koniecznie chroniąc ich przed złodziejami. Np.starsza osoba w razie problemów przyciska przycisk pilota czy przycisk stacjonarny i jest nam wysyłany komunikat że osoba potrzebuje pomocy. Przy takich powiadomieniach ważna sprawa żeby urządzenie powiadamiające miało możliwość ustawienie komunikatów pod dany przypadek. Tzn że jak dzieci potrzebują pomocy to nie dzwoni nam tel. z komunikatem o włamaniu.
Jeżeli firma ochroniarska nie obsługuje naszego terenu lub nas po prostu na to nie stać to: moja sugestia jest taka żeby oprócz sygnalizacji w sygnalizatorach minimum 2 szt wew. i zew. była jeszcze inna sygnalizacja np. fajnym rozwiązaniem jest zewnętrzne
oświetlenie podłączone pod ów system alarmowy i wrazie jakiejkolwiek próby włamania.Równocześnie z sygnalizatorami włączone jest oświetlenie zew. jeżeli pozwolą nam sprawy tech. oświetlenia fajnie jest jak oświetlenie pulsuje.Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

A to pulsowanie w jakim celu? Efekt psychologiczny?


Nie do końca. Wyobraź sobie sytuacje gdy wzbudzony został system alarmowy i nasze oświetlenie nocne np. wzdłuż drogi czy wokół domu zamiast światła stałego przy wzbudzonym alarmie pulsuje. Jest to informacja dla sąsiadów że jest coś nie tak kiedy nie słyszą sygnalizatorów ale widzą nasze oświetlenie które załącza się i wyłącza się. Oprócz tego zacząłem stosować jeszcze czujniki satela luny które rozświetlają\ wnętrze domu... Klientom bardzo sie to podoba i daje też poczucie bezpieczeństwa.Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Nie do końca. Wyobraź sobie sytuacje gdy wzbudzony został system alarmowy i nasze oświetlenie nocne np. wzdłuż drogi czy wokół domu zamiast światła stałego przy wzbudzonym alarmie pulsuje. Jest to informacja dla sąsiadów że jest coś nie tak kiedy nie słyszą sygnalizatorów ale widzą nasze oświetlenie które załącza się i wyłącza się. Oprócz tego zacząłem stosować jeszcze czujniki satela luny które rozświetlają\ wnętrze domu... Klientom bardzo sie to podoba i daje też poczucie bezpieczeństwa.Pozdrawiam


Ciekawe i pomysłowe z tym pulsowaniem światła.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...