Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Dzięki wykorzystaniu zjawiska kondensacji, nowoczesne urządzenia grzewcze odzyskują energię cieplną z pary wodnej, która znajduje się w spalinach. W kotłach tradycyjnych tego odzysku nie ma, a duża część ciepła ucieka kominem.

Co to oznacza dla p. Kowalskiego? Przede wszystkim oszczędności w codziennym użytkowaniu. Gazowe kotły kondensacyjne odznaczają się przede wszystkim mniejszym zużyciem gazu w porównaniu do kotłów tradycyjnych. Oszczędności te mogą wynieść nawet do 40% w porównaniu ze starszymi tradycyjnymi jednostkami. I to jest właśnie największą zaletą kotła kondensacyjnego.

Dzisiaj takie urządzenia ma w swojej ofercie każdy liczący się producent. Dostępne na naszym rynku kotły różnią się wyposażeniem, na co warto zwracać uwagę. Można wybierać między jednostkami klasycznymi ? z palnikiem i ciągłym płomieniem lub z pulsacyjnym systemem spalania gazu. Podsumowując: jeżeli ogrzewamy dom gazem to zakup kotła kondensacyjnego rozpatrujmy w kategorii inwestycji, która będzie nam się zwracała w czasie codziennego użytkowania.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowaliśmy się wstępnie na kocioł kondensacyjny vaillant eco-tech 19 kw (bardzo polecany przez wielu sprzedających) . Jakie są wady i zalety tego modelu? Czy polecałby go Pan? Czy nie jest problemem kupienie do niego zasobnika innej firmy (są wyraźnie tańsze)?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...