Skocz do zawartości

Centralne odkurzanie - dylematy


Recommended Posts

Cytat

ifra, odnoszę takie niejasne, ale bardzo silne wrażenie, że chodziło mi o szufelkę automatyczną icon_mrgreen.gif



a no to nie zrozumiałam. Ale to nic - odpowiem i na to pytanie icon_wink.gif
Otóż szufelkę automatyczną włącza się za pomocą włącznika nożnego. Czyli pewnie ten włącznik powoduje włączenie się jednostki centralnej (podobnie jak włożenie węża do gniazdka). icon_wink.gif
Link do komentarza
Witam, zajmuję się montażem systemu centralnego odkurzania. Pierwsza zasada dobrania dobrej jednostki ilości gniazdek oraz skalkulowania kosztów jest przeanalizowanie projektu oraz bezpośrednia wizyta na obiekcie i rozmowwa z klientem i jego potrzebach i oczekiwaniach jakie ma spełnić odkurzacz. Czy ma to być tylkojednostka służąca do sprzątania w domu czy także taras, odkurzanie popiłu z kominka , lub nawet sprzątanie piachu z kostki brukowej, to też trzeba wybrać odpowiedni odkurzacz. Jeśli macie Państwo pytania proszę o kontakt , chętnie udzielę infomacji, pomogę dobrać jednostkę oraz ilość gniazd wraz z montażem wszystkeigo na obiekcie. radek2080@tlen.pl
Link do komentarza
Cytat

Witam, zajmuję się montażem systemu centralnego odkurzania. Pierwsza zasada dobrania dobrej jednostki ilości gniazdek oraz skalkulowania kosztów jest przeanalizowanie projektu oraz bezpośrednia wizyta na obiekcie i rozmowwa z klientem i jego potrzebach i oczekiwaniach jakie ma spełnić odkurzacz. Czy ma to być tylkojednostka służąca do sprzątania w domu czy także taras, odkurzanie popiłu z kominka , lub nawet sprzątanie piachu z kostki brukowej, to też trzeba wybrać odpowiedni odkurzacz. Jeśli macie Państwo pytania proszę o kontakt , chętnie udzielę infomacji, pomogę dobrać jednostkę oraz ilość gniazd wraz z montażem wszystkeigo na obiekcie. radek2080@tlen.pl


Myślę, że warto skorzystać! Fachowiec czeka na pytania!
Link do komentarza
Witam
Mam wykonaną instalację w domu. 11 gniazdek + 4 szufelki. ok 105 mb rur.
Próbuję dobrać jednostkę. Wymagana jest nadwyżka mocy, chcę aby ten odkurzacz działał lepiej niż mobilny który obecnie użytkuję. Wybór pomiędzy Beam SC3500 a Cyclovac DL5011
Beam niestety nie ma regulacji siły ssącej w rączce
Cyclovac jest dużo głośniejszy, choć to może nie przeszkadzać, ponieważ będzie zainstalowany w piwnicy. Podobno rura wylotowa w nim się bardzo grzeje, musi być metalowa - czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym modelem?
Jaka może być maksymalna długość rury wylotowej - podobno jej wydłużenie wpływa na spadek sprawności
Obecnie mam jej 10 mb. Czy można ją podpiąć do przewodu wentylacyjnego w kominie? Skrócę ją wtedy do 3mb
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mam wykonaną instalację w domu. 11 gniazdek + 4 szufelki. ok 105 mb rur.
Próbuję dobrać jednostkę. Wymagana jest nadwyżka mocy, chcę aby ten odkurzacz działał lepiej niż mobilny który obecnie użytkuję. Wybór pomiędzy Beam SC3500 a Cyclovac DL5011
Beam niestety nie ma regulacji siły ssącej w rączce
Cyclovac jest dużo głośniejszy, choć to może nie przeszkadzać, ponieważ będzie zainstalowany w piwnicy. Podobno rura wylotowa w nim się bardzo grzeje, musi być metalowa - czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym modelem?
Jaka może być maksymalna długość rury wylotowej - podobno jej wydłużenie wpływa na spadek sprawności
Obecnie mam jej 10 mb. Czy można ją podpiąć do przewodu wentylacyjnego w kominie? Skrócę ją wtedy do 3mb
Pozdrawiam


Żeby tylko eksperci nie zawiedli icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
jesli chodzi o wylot brudnego powietrza to moj ocjiec zrobil tak: odkurzacz vacu maid, dlugosc wylotu = grubosc sciany ok 40-50zm , za sciana szla rura z deszczowki wiec po prostu wylot powietrza z odkurzacza poprzez kolanka jest wpiety do deszczowki - oporow nie ma zadnych, prawi e go nie slychac na zewnatrz (w porownaniu do tego jak wylot byl tradycyjnie) i ostatnia zaleta - żaby raczej sie wynoszą z rur deszczowych icon_smile.gif za bardzo wieje - system działa od 9 lat i to bez żadnego problemu (choc vacu maid jest wg mnei kiepsko bykonany, niemneij dednak niezawodny), nawet szczotki nie były wymieniane - odkurzane jest ok 1-2 razy w tygodniu, dom ok 300m2

sam teraz w swoim owym domu zastanawiam sie nad jednostka centralna cyclovac 105e poleconym przez p. Tomasz Gibki - www.beam.sklep.pl - polecam tego milego pana , kupilem od niego na allegro caly zestaw instalacji i sam z ojcem montowalem - bylo bardzo latwo ale dodaktkowo udoskonalilismy detale (jak to moj ocjeic potrafi )polecam dla zmiejszenia oporow przy montazu kolanek gradowac wystajace plastiki - tylko nie pamietam w jakich kolankach tak sie wlasnie zdarza ze plastik jednego kolanka lekko przeslania swiatlo drugiego co minimalnie zmienjsza srednice rury i wywoluje dodatkowe zawirowania powietrza - po zgradowaniu czy tez wycieciu tego nadmiarowego plastiku musi byc pelne swiatlo przekroju - byc moze jest to zupelnie nie potrzebne ale zawsze zmiejsza ryzyko ze smieci beda sie ta z biegiem lat nawastwialy zmienaszajac srednice - aha i wybierajac jednostke centralna zalecam wziasc nieco nadmiarowy w stosunku do instalacji i liczy sie nie tyle moc silnika co sila ssania - air watt chyba sie to nazywa - do tego uwazam ze budwa dzisiaj domu bez instalacji centr. odkurzania to jakies nieporozumienie - odk. centralny to same zalety - najlepszym jest chyba komfort odkurzania - jak meiszkalem u ojca to odkurzalismy jak nasze malutkie dzieci spaly bezposrednio przy ich łóżeczkach - nie bylo nic slychac - teraz niestety mieszkam w nowym domu juz 4 m-ce i dopiero zbieram na jednoste centralna bo jak to bywa zawsze sa inne wydatki - niemniej jednak instalacja jest przygotowana i juz nie moge sie doczekac kiedy przestane walczyc z moim recznym odkurzaczem ktory tylko powoduje to ze po sprzataniu jest jeszcze wiecej kurzu jak opadnie

pozdrawiam
arek
jesli ktos ma jakies pytania to prosze pisac na email bo z braku czasu bardzo rzadko zagladam na forum - moj email oarek@wp.pl
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Ja po swojemu - chociaż nie wiem czy miarodajnie - ale opowiem.
Miałem nawet kupiony dobrze, schowany w garażu, pewny że zainstaluję amerykańskiego Smarta.
I odwiedziłem w tym czasie pana i panią Prezes znajomych, co to sprzatają połowę europy.
Hotele, szpitale polskie i niemieckie.

I w ich nowej rezydencji nie znalazłem centralnego odkurzacza - bardzo zdziwiony.

Przy drinku zapamietałem poradę Klausa - fachowca od lat w branży sprzatania.

"Co się sprawdza w hotelu - niekoniecznie musi się sprawdzić w domu."

Spusty centralnego odkurzacza są podobne do zsypów na śmieci w 15-pietrowych blokach.
Siedlisko zarazy i bakterii.
Ciągnące się rury które kaleczą narożniki ścian.
Syf wylatujący na zewnątrz w jednym miejscu obok budynku.

Opowiadał tak konkretnie - że sprzedałem na Allegro, kupiłem okazyjnie Raibowa - i jest wystarczający bez mnożenia kosztów .
Budowania kanałów, inwestycji zbędnych i całej reszty.
To moje zdanie - bobiczka.
Nie próbuję nikogo do czegokolwiek namawiać i przekonywać.
Ja zrezygnowałem i nie czuję po 4 latach mieszkania dyskomfortu z powodu braku centralnego odkurzacz.
Link do komentarza
Cytat

Spusty centralnego odkurzacza są podobne do zsypów na śmieci w 15-pietrowych blokach.
Siedlisko zarazy i bakterii.
Ciągnące się rury które kaleczą narożniki ścian.
Syf wylatujący na zewnątrz w jednym miejscu obok budynku.


Ja odkurzacz centralny mam i chwalę go sobie bardzo.
Nie wiem jak wyglądają zsypy na śmieci w 15 piętrowych blokach, ale u nas cała instalacja to wąskie rury, więc to skojarzenie mi niezbyt pasuje.
Narożniki ścian obijałam zwykłym odkurzaczem, rura od OC jest mniej szkodliwa icon_smile.gif
Dużo łatwiej odkurza się schody, no i chwalę sobie automatyczne szufelki w kuchni i wiatrołapie.
Link do komentarza
Cytat

Ja odkurzacz centralny mam i chwalę go sobie bardzo.
Nie wiem jak wyglądają zsypy na śmieci w 15 piętrowych blokach, ale u nas cała instalacja to wąskie rury, więc to skojarzenie mi niezbyt pasuje.
Narożniki ścian obijałam zwykłym odkurzaczem, rura od OC jest mniej szkodliwa icon_smile.gif
Dużo łatwiej odkurza się schody, no i chwalę sobie automatyczne szufelki w kuchni i wiatrołapie.


Zadowolony klient, który potrafi uzasadnić swoje zdanie! Super!
Link do komentarza
nie bylo nic slychac - teraz niestety mieszkam w nowym domu juz 4 m-ce i dopiero zbieram na jednoste centralna bo jak to bywa zawsze sa inne wydatki - niemniej jednak instalacja jest przygotowana i juz nie moge sie doczekac kiedy przestane walczyc z moim recznym odkurzaczem ktory tylko powoduje to ze po sprzataniu jest jeszcze wiecej kurzu jak opadnie

pozdrawiam
arek
jesli ktos ma jakies pytania to prosze pisac na email bo z braku czasu bardzo rzadko zagladam na forum - moj email oarek@wp.pl
[/quote]


Witam,

miło mi podpowiedzieć, że przez 9 lat Vacu-Maid mocno rozwinął swoje jednostki centralne, dalej ich obudowy są wykonane z metalu, dalej są niezawodne. W międzyczasie wprowadzono sprawdzone rozwiązania Split. W modelach Vacu-Maid są dostępne silniki z 7 letnią gwarancją. Zapraszam icon_smile.gif www.vacu-maid.pl

PS. Dzisiaj Vacu-Maid jest sprzedawany jako linia modelowa aeroVac

Pozdrawiam
aeroVac
Link do komentarza
Od pięciu lat używam centralnego odkurzacza i uważam, że jest to jeden z najlepszych inwestycji w moim domu. Po pierwsze rury to nie zsyp, przecież odkurzamy nim raczej tylko suche, dla potwierdzenia przytykałam nos do gniazdek od CO w ścianach i nic tam nie śmierdzi! Po drugie jak słusznie zauważyła Aniahubi ściany obijałam zwykłym odkurzaczem a nie rurą od centralnego- zwłaszcza, że można wąż "ubrać" w pokrowiec, po trzecie odkurzanie schodów zajmuje chwilę i jest naprawdę bardzo wygodne w porównaniu ze zwykłym nawet najlżejszym odkurzaczem, po czwarte naprawdę kurz wychodzi na zewnątrz i po piąte dla mnie najważniejsze-nie ma potrzeby stosowania worków tylko raz na trzy-cztery miesiące opróżniam plastikowy pojemnik i po kłopocie. Szufelka w kuchni czy w wiatrołapie też się sprawdza.
ps. Odkurzacz nie jest zupełnie bezgłośny-to mit-szumi sama łapka od odkurzacza i ją słychać tzn zasysane powietrze słychać icon_wink.gif .
Link do komentarza
Cytat

A ile planujesz wydać?


Koszt CO zależy od ilości gniazdek, szufelek i mocy jednostki-zakup można rozłożyć na raty: najpierw rurki (to w trakcie budowy czyli przed tynkami i wylewkami) a potem sam odkurzacz. Ja tak zrobiłam-poczekałam na promocję i wyprzedaż.
ps. warto zrobić sobie gniazdko w garażu jeśli lubicie odkurzać swój ukochany samochód icon_wink.gif ale z drugiej strony nie przesadzajcie z ilością, bo im więcej gniazdek tym większa moc odkurzacza a tym samym drożej.
Link do komentarza
Cytat

Koszt CO zależy od ilości gniazdek, szufelek i mocy jednostki-zakup można rozłożyć na raty: najpierw rurki (to w trakcie budowy czyli przed tynkami i wylewkami) a potem sam odkurzacz. Ja tak zrobiłam-poczekałam na promocję i wyprzedaż.
ps. warto zrobić sobie gniazdko w garażu jeśli lubicie odkurzać swój ukochany samochód icon_wink.gif ale z drugiej strony nie przesadzajcie z ilością, bo im więcej gniazdek tym więkrza moc odkurzacza a tym samym drożej.


Ciekawe wskazówki. Dzięki icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Tak sobie napisał! Mnie najbardziej nieprzekonuje cena icon_sad.gif


Nie tak sobie. Nie tak sobie. Ostatecznie są na tym forum głosy mówiące o głośnej pracy jednostki, smrodku z rur itp. Wprawdzie te głosy są dementowane przez dystrybutorów, ale... W każdej plotce jest ziarno prawdy!
Link do komentarza
Cytat

Ja nic nie sądzę, bo się nie znam, ale napisz co zadecydowało o twoim wyborze?



No przejrzałem, poczytałem i dużo pozytywnych uwag i pochwał było na temat odkurzaczy Beam. Wiem że na pewno będzie to ta firma ale zastanawiam się nad modelem czy kupić jeszcze te z 2009 roku czy już nowszy model z 2010. Jeszcze mam troszkę czasu więc podpytam jeszcze specjalistów w tej dziedzinie jak mi się uda kogoś na zlocie dorwać icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
[quote name='coolibeer' date='7.06.2010, 07:24 ' post='106398']
No przejrzałem, poczytałem i dużo pozytywnych uwag i pochwał było na temat odkurzaczy Beam. Wiem że na pewno będzie to ta firma ale zastanawiam się nad modelem czy kupić jeszcze te z 2009 roku czy już nowszy model z 2010. Jeszcze mam troszkę czasu więc podpytam jeszcze specjalistów w tej dziedzinie jak mi się uda kogoś na zlocie dorwać icon_smile.gif
[/quot]

A ja ostatnio zakupiłem, jednostkę centralną kanadyjskiej firmy Drainvac. Jak wiadomo, Kanada i Stany to ojczyzny centralnych odkurzaczy. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ oprócz ciał stałych mogę również odkurzać wszelkiego
rodzaju płyny bez użycia separatora. Nie jest to możliwe w innych odkurzaczach dostępnych na naszym rynku. Ranking popularności odkurzaczy centralnych DRAINVAC: Ranking popoluarności
Link do komentarza
Zapraszam do zadawania pytań i skorzystania z naszej oferty. Wykonujemy instalacje w budynkach jednorodzinnych, blokach, budynkach przemysłowych. Sprzedajemy materiały, akcesoria, odkurzacze oraz wykonujemy usługi instalacyjne.

Pracujemy także w już wykończonych obiektach.

Sprzedajemy wiele marek urządzeń, w tym BEAM, VacuMaid i inne.

www.mawig.pl
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Skoro wszyscy tak sie tu reklamują to prosze zwrócić uwagę na markę Vacuflo , a w szczególności na modele serii TC.
Ich zalety to:
Cicha praca jednostek, brak filtrów (możliwość zasysania wilgotnych elementów bez ryzyka zapchania filtra), stała moc ssąca przez cały okres użytkowania niezależnie od stopnia zapełnienia, całkowicie Amerykańska produkcja, 7 lat gwarancji.

Proponuję także zainteresować się systemem Hide-a-Hose.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Zapraszam do zadawania pytań i skorzystania z naszej oferty. Wykonujemy instalacje w budynkach jednorodzinnych, blokach, budynkach przemysłowych. Sprzedajemy materiały, akcesoria, odkurzacze oraz wykonujemy usługi instalacyjne.

Pracujemy także w już wykończonych obiektach.

Sprzedajemy wiele marek urządzeń, w tym BEAM, VacuMaid i inne.

www.mawig.pl




Pytania już padły, może na początek proponuję udzielić kilku odpowiedzi.
Link do komentarza
Meganik - kryptoreklama? nieładnie icon_smile.gif.

Drainvac to system odkurzaczy połączony kanalizacją i spłukiwany wodą. System niewątpliwie wygodny tylko nikt nie chce podać ile wody zużywa, a dla właścicieli szamb to nader istotny szczegół.icon_smile.gif

Ja mam inne pytanie ile razy ktoś z nas wyciągnie 9-metrowa rurę żeby zebrać niewielką ilość wody?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...