Skocz do zawartości

Centralne odkurzanie - dylematy


Recommended Posts

Cytat

Czyli na zadane pytanie nie można uzyskać odpowiedzi? To przecież totalna antyreklama!




TU jest filmik - zasada działania. Orientacyjnie zbiornik wypełniany jest w 0,5-3/4 objętości.
Tu jest natomiast cennik - wynika z niego, że pojemności zbiorników to 18, 29 lub 46 litrów.

Jeżeli podczas sprzątania odkurzacz co 15 minut jest spłukiwany wodą - taka informacja była zawarta w jednej z instrukcji - to można założyć, że spłukiwanie nastąpi raz lub dwa razy.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

TU jest filmik - zasada działania. Orientacyjnie zbiornik wypełniany jest w 0,5-3/4 objętości.
Tu jest natomiast cennik - wynika z niego, że pojemności zbiorników to 18, 29 lub 46 litrów.

Jeżeli podczas sprzątania odkurzacz co 15 minut jest spłukiwany wodą - taka informacja była zawarta w jednej z instrukcji - to można założyć, że spłukiwanie nastąpi raz lub dwa razy.


To się nazywa wyczerpująca odpowiedź! Dzięki!
Link do komentarza
Cytat

To się nazywa wyczerpująca odpowiedź! Dzięki!




Pozostała mi tylko dedukcja icon_smile.gif Mam nadzieję, że w końcu jeden z dystrybutorów odważy się podać dane "z autopsji".

Z moich szacunków wynika, ze ilość wody zużyta na cykl 30 minutowego sprzątania (2 x płukanie) nie jest oszałamiająco duża.

Przypomina mi to ilość zuzywaną przez przeciętną pralkę podczas orientacyjnego programu prania.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Jako również Jolka... muszę stwierdzić, że odważne masz zdjęcie :mrgren: A z garażowym gniazdkiem... świetny pomysł!

Cytat

Koszt CO zależy od ilości gniazdek, szufelek i mocy jednostki-zakup można rozłożyć na raty: najpierw rurki (to w trakcie budowy czyli przed tynkami i wylewkami) a potem sam odkurzacz. Ja tak zrobiłam-poczekałam na promocję i wyprzedaż.
ps. warto zrobić sobie gniazdko w garażu jeśli lubicie odkurzać swój ukochany samochód :wink: ale z drugiej strony nie przesadzajcie z ilością, bo im więcej gniazdek tym większa moc odkurzacza a tym samym drożej.


O ten post chodziło w poprzednim wpisie icon_smile.gif Tylko mi się nie podłączył :(
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Projekt kupiony. Niedługo ruszamy z budową naszego wymorzonego miejsca na ziemi. Rozważamy opcje zamontowania odkurzacza centralnego. Przyznam jednak, że mam nie mała zagwozdkę. Czytam, pytam i porównuje. Tradycyjne odkurzacze nie są drogie i zajmują mało miejsca. Centralny nieco szokuje ceną i zastanawia mnie ta długa rura. Czy to praktyczne rozwiązanie? Nie przeszkadza? Nie plącze się podczas odkurzania?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
rura 9m - kwestia przyzwyczajenia, ciągnie się ją za sobą lżej niż jeździdełko
hałas - słychać to co zwykle na końcu ssawki, odpada hałas silnika, choć te nowe jeździdełka podobno ciche
wydmuch na zewnątrz - to dla mnie zawsze był główny argument

dom budowałem prawie sam, więc jak kładłem instalację to nie myślałem jeszcze o jednostce centralnej, jednostkę wpiąłem zaraz po wprowadzeniu się na swoje.

czym kierowałem się przy zakupie (jednostki) - ceną, parametrami - jak na razie uważam że wybrałem dobrze, ale czas niekiedy weryfikuje sądy...
Link do komentarza
Cytat

rura 9m - kwestia przyzwyczajenia, ciągnie się ją za sobą lżej niż jeździdełko
hałas - słychać to co zwykle na końcu ssawki, odpada hałas silnika, choć te nowe jeździdełka podobno ciche
wydmuch na zewnątrz - to dla mnie zawsze był główny argument

dom budowałem prawie sam, więc jak kładłem instalację to nie myślałem jeszcze o jednostce centralnej, jednostkę wpiąłem zaraz po wprowadzeniu się na swoje.

czym kierowałem się przy zakupie (jednostki) - ceną, parametrami - jak na razie uważam że wybrałem dobrze, ale czas niekiedy weryfikuje sądy...



Cena to teraz chyba główny argument - na jednostkę przecież nie zerkniesz do momentu wymiany worka czy opróżnienia pojemnika, hałasu w zasadzie nie doznasz (chyba, ze szum w rurze), o instalacji zapomnisz po miesiącu bo ukryta. No ewentualnie zaczniesz się zastanawiać nad raczką, bo to na nią najczęściej będziesz patrzył no i może na gniazdka.
Link do komentarza
mam dobrych znajomych - Niemców - którzy produkują środki czystości.
W Polsce też mają 2 zakłady.
Obsługują głównie tymi środkami i sprzętem szpitale, hotele.....
I kiedyś będąc w odwiedzinach - nie znalazłem gniazdek centralnego w ich rezydencji (bo to naprawdę rezydencja z basenem w piwnicy)
No i mi Klaus szczegółowo poopowiadał o zagrożeniach dotyczących jednostki centralnej i o jej minusach.
Na koniec rozmowy stwierdził - "wiesz , to co dobre w hotelu - niekoniecznie sprawdza się w domu"
Uwierzyłem mu
Sprzedałem swojego Smarta.........
Stał w garażu do rozpakowania i montażu
Sprzedałem
Link do komentarza
Cytat

mam dobrych znajomych - Niemców - którzy produkują środki czystości.
W Polsce też mają 2 zakłady.
Obsługują głównie tymi środkami i sprzętem szpitale, hotele.....
I kiedyś będąc w odwiedzinach - nie znalazłem gniazdek centralnego w ich rezydencji (bo to naprawdę rezydencja z basenem w piwnicy)
No i mi Klaus szczegółowo poopowiadał o zagrożeniach dotyczących jednostki centralnej i o jej minusach.
Na koniec rozmowy stwierdził - "wiesz , to co dobre w hotelu - niekoniecznie sprawdza się w domu"
Uwierzyłem mu
Sprzedałem swojego Smarta.........
Stał w garażu do rozpakowania i montażu
Sprzedałem


No i o czym to świadczy?
Link do komentarza
To świadczy o tym - że skoro centralne odkurzacze zna z racji wykonywanego zawodu - o wiele,wiele,wiele lat wcześniej niż stały się popularne w naszych domach - i odradzał mi jego montaż - to ja mu wierzę.
Tak jak odradzał mi drewniane okna z racji konserwacji częstszej niż PCV i kilka innych spraw dotyczących budowania domu.
A ja najbardziej wierzę praktykom.
Bardziej niż teoretykom
Link do komentarza
Cytat

To świadczy o tym - że skoro centralne odkurzacze zna z racji wykonywanego zawodu - o wiele,wiele,wiele lat wcześniej niż stały się popularne w naszych domach - i odradzał mi jego montaż - to ja mu wierzę.
Tak jak odradzał mi drewniane okna z racji konserwacji częstszej niż PCV i kilka innych spraw dotyczących budowania domu.
A ja najbardziej wierzę praktykom.
Bardziej niż teoretykom



No tak, ale to jest tylko jakieś subiektywna spojrzenie na ten temat. Ja ma odkurzacz i jestem bardzo zadowolony - nie widze wad tego rozwiązania... Nie mozna uogólniać.
Link do komentarza
Cytat

No tak, ale to jest tylko jakieś subiektywna spojrzenie na ten temat. Ja ma odkurzacz i jestem bardzo zadowolony - nie widze wad tego rozwiązania... Nie mozna uogólniać.



skoro nie widzisz wad - to traktuję to jako uogólnienie.
Spytam tak.
Czyścisz kanały ?
Masz jednostkę z workiem czy bez ?
Jaką długą rurą operujesz ?
Ile masz gniazdek w domu ?
Serwisujesz sprzęt ? jeśli tak to jak często jest to wymagane i ile kosztuje ?

Na razie tyle - odpowiesz będziemy kontynuować o minusach.
Później weźmiemy się za plusy
Link do komentarza
Cytat

skoro nie widzisz wad - to traktuję to jako uogólnienie.
Spytam tak.
Czyścisz kanały ?
Masz jednostkę z workiem czy bez ?
Jaką długą rurą operujesz ?
Ile masz gniazdek w domu ?
Serwisujesz sprzęt ? jeśli tak to jak często jest to wymagane i ile kosztuje ?

Na razie tyle - odpowiesz będziemy kontynuować o minusach.
Później weźmiemy się za plusy



- nie mam powodu czyścić - jak na razie
- bez worka
- 9mb
- 4
- sam
Link do komentarza
Cytat

teoretycznie tak.
Ale o zsypach w bloku też się nie pamięta.
A śmierdzą czasami latem okropnie.
Myślę że i te kanały centralnego po jakimś czasie - to za fajne nie są.....




Zsyp w bloku to już całkiem inna rozmowa - w centralnym raczej karalucha nie uświadczysz do momentu, aż ktoś Ci w pudełku po zapałkach nie podrzuci i nie zostawi za wersalką icon_smile.gif

A tak serio - więcej ludzi, więcej zanieczyszczeń itp. Tak samo można by się zastanawiać czy odkurzacz AGD to nie "puszka pandory".
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Wczoraj specjalnie na potrzeby tego tematu otworzyłem klapkę od gniazda mojego odkurzacza centralnego wsadziłem tam nos i stwierdziłem, że nic nie śmierdzi po półtora roku pracy icon_smile.gif


Naprawdę zupełnie nic? Ani odrobiny capienia? Czy może jednak delikatny, subtelny, ale jednak smrodek?
Link do komentarza
Cytat

Wczoraj specjalnie na potrzeby tego tematu otworzyłem klapkę od gniazda mojego odkurzacza centralnego wsadziłem tam nos i stwierdziłem, że nic nie śmierdzi po półtora roku pracy icon_smile.gif



Tyś teraz najbardziej wiarygodny! Widziałem ostatni numer, a w nim twój domek! Świetnie wygląda!!!
Link do komentarza
Długo mnie nie było, za co przepraszam, ale miałem poważny wypadek samochodowy.
Tam nie ma co śmierdzieć. Średnia prędkość przepływu powietrza to ok 120km/h. Klapki gniazd sa na sprężynach dociskowych, więc nic nam się do domu nie przedostaje.
Co do karaluchów i innych stworzeń, to raz jeden znalazłem w odkurzaczu szpaka. Spowodował on uszkodzenie turbiny. Powodem jego tam bytności był brak samo zamykającego sie gniazda wylotowego. Ale nawet w takiej sytacji w dmu nic nie było czuć choc ptaszek walił padliną.
Link do komentarza
Cytat

Naprawdę zupełnie nic? Ani odrobiny capienia? Czy może jednak delikatny, subtelny, ale jednak smrodek?



Zapomniałem zupełnie o tym temacie. Już odpowiadam

Zupełnie nic nie czuć zapraszam na drugi test ;)

Tak jak wyżej napisane "nie ma co smierdzieć"



Cytat

Tyś teraz najbardziej wiarygodny! Widziałem ostatni numer, a w nim twój domek! Świetnie wygląda!!!



Ciesze się, że się podoba. Polecam
Link do komentarza
Gość adiqq
instalacja czeka już od dłuższego czasu...czas by było wreszcie zabudować odkurzacz....jaki może być koszt takiego odkurzacza? jaką moc wybrać? gniazda:garaż,piwnica(tam będzie OC),parter+szufelka,poddasze, długość instalacji:maks 15mb

aha i czy wyrzutnia z OC może być w pobliżu czerpni z WM ?
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Wyrzut minimum 2 m od czerpni. 15 m piszesz, a policzyles kolanka? Na samym gnieździe masz ok 2 m straty. U mnie koszt 2 etapu zaczynalby Sie od około 2800. Wyslij mi mail to prześle ofertę.



z tą wyrzutnią to mam mały zgryz - bo rury z WM idą jedna pod drugą w piwnicy w stronę ściany..trzeba by takie specjalne obejście zrobić...lub zabudować odkurzacz bez wyrzutni(jeśli takie są)

maila wysłałem.....
mogę zrobić fotkę jak to w piwnicy wygląda....dodatkowo mogę na projekcie naszkicować przebieg rur z OC
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

instalacja czeka już od dłuższego czasu...czas by było wreszcie zabudować odkurzacz....jaki może być koszt takiego odkurzacza? jaką moc wybrać? gniazda:garaż,piwnica(tam będzie OC),parter+szufelka,poddasze, długość instalacji:maks 15mb

aha i czy wyrzutnia z OC może być w pobliżu czerpni z WM ?




Mam Vacuflo Filtered Cyclonic FC 670 BEZ wyrzutu na zewnątrz . Jednostka centralna w kotłowni, na wylocie tłumik - wszystko jest OK
Link do komentarza
Cytat

Jesteś pierwsza osoba która potwierdza to co pisze producent na temat serii FC, nigdy się nie odważyłem zakładać Whispera bez wylotu na zewnątrz. (może po prostu nie byłem do tego zmuszony?)



Raz już czyściłem filtr po odkurzaniu pyłu budowlanego (nazbierało się 1/3 pojemnika) - filtr czyści się bez problemów, a filtrowanie podczas odkurzania jest tak dokładne że w kotłowni (gdzie jest odkurzacz) pyłu nie zauważyłem . Po co więc miałbym robić wylot na zewnątrz?
Link do komentarza
Tak jak napisałem powyżej.
1. Producent podaje że Whispery (FC) nie wymagają wykonania wyrzutu na zewnątrz.
2. Ja napisałem jedynie że odważyłem sie nigdy robić instalacji bez wyrzutu takiego odprowadzenia. Jesteś pierwsza osoba która tak zrobiła przez co twoja instalacja staje sie dowodem na prawdomówność producenta icon_smile.gif Co nie zmienia faktu że jedna z podstawowych zalet odkurzaczy centralnych jest brak recyrkulacji "przefiltrowanego" powietrza w domu.

P.S.1.
Alergikom takie rozwiązanie chyba nie przypadłoby do gustu. icon_smile.gif

P.S.2.
Nie musiałeś robić tego wyrzutu. icon_smile.gif

P.S.3.
A ja dalej będę robił wyrzutu na zewnątrz. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...