Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Hania

Przepływowe ogrzewacze wody

Recommended Posts

W ogrzewaczach przepływowych woda użytkowa podgrzewana jest na bieżąco bezpośrednio przed użyciem i z tego powodu mają one szereg zalet w porównaniu z ogrzewaczami akumulacyjnymi, w których woda zgromadzona w specjalnych zbiornikach podgrzewana jest do określonej temperatury i przechowywana do chwili pobrania.

Zalety te to przede wszystkim możliwość ciągłego poboru podgrzanej wody, praktycznie w nieograniczonych ilościach, z wydajnością zależną od mocy zainstalowanych w ogrzewaczu grzałek elektrycznych lub wymienników ciepła. Jak również brak strat ciepła związanych z przechowywaniem gorącej wody, które dla współczesnych ogrzewaczy akumulacyjnych o pojemności 100 l wynoszą ok. 2 kWh/dobę. W ogrzewaczach tych praktycznie jest wykluczona możliwość rozwoju bakterii typu Legionella (brak długotrwałego zalegania letniej wody) i konieczności przeprowadzania dezynfekcji termicznej.

Istotną zaletą ogrzewaczy przepływowych są również ich stosunkowo niewielkie wymiary gabarytowe (nie mają zbiornika do przechowywania ciepłej wody).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...