Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

ocieplenie częśći ściany podczas robienia dachu


Recommended Posts

Witam!

Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat i dlatego bardzo prosiłabym o opinie w tej sprawie. W tej chwili jesteśmy na etapie zakładania pokrycia dachowego (blachodachówka). Budynek zamierzamy ocieplić w przyszłym roku bądź za 2 lata. Chcielibyśmy zrobić dach "na gotowo" teraz, ale mamy pewne wątpliwości. Otóż, oprócz części ścian, które muszą być teraz ocieplone (boki facjatki, i uskok między częścią mieszkalną a garażem) chcielibyśmy ocieplić górną część ścian aby zrobić podbitkę. Byłby to tylko taki pas styropianu przy dachu. Murarze nam to odradzają twierdząc, że dekarze proponując takie rozwiązanie idą na łatwiznę (nie muszą przychodzić drugi raz do podbitki). Bardzo proszę o opinię na ten temat, bo nie wiemy co robić. Z góry dziękuję.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam!

Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat i dlatego bardzo prosiłabym o opinie w tej sprawie. W tej chwili jesteśmy na etapie zakładania pokrycia dachowego (blachodachówka). Budynek zamierzamy ocieplić w przyszłym roku bądź za 2 lata. Chcielibyśmy zrobić dach "na gotowo" teraz, ale mamy pewne wątpliwości. Otóż, oprócz części ścian, które muszą być teraz ocieplone (boki facjatki, i uskok między częścią mieszkalną a garażem) chcielibyśmy ocieplić górną część ścian aby zrobić podbitkę. Byłby to tylko taki pas styropianu przy dachu. Murarze nam to odradzają twierdząc, że dekarze proponując takie rozwiązanie idą na łatwiznę (nie muszą przychodzić drugi raz do podbitki). Bardzo proszę o opinię na ten temat, bo nie wiemy co robić. Z góry dziękuję.Styropian nie lubi UV. Więc musiałby być w całości zasłonięty, bo jak zostanie choć kawałek wystawiony na słońce do przyszłego roku to zżółknie i do niczego nie będzie się nadawał. Ale jeśli byś zasłonił jakoś cały ten styropian, to chyba nie ma przeciwwskazań...
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam!

Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat i dlatego bardzo prosiłabym o opinie w tej sprawie. W tej chwili jesteśmy na etapie zakładania pokrycia dachowego (blachodachówka). Budynek zamierzamy ocieplić w przyszłym roku bądź za 2 lata. Chcielibyśmy zrobić dach "na gotowo" teraz, ale mamy pewne wątpliwości. Otóż, oprócz części ścian, które muszą być teraz ocieplone (boki facjatki, i uskok między częścią mieszkalną a garażem) chcielibyśmy ocieplić górną część ścian aby zrobić podbitkę. Byłby to tylko taki pas styropianu przy dachu. Murarze nam to odradzają twierdząc, że dekarze proponując takie rozwiązanie idą na łatwiznę (nie muszą przychodzić drugi raz do podbitki). Bardzo proszę o opinię na ten temat, bo nie wiemy co robić. Z góry dziękuję.Robiąc dach radzę ocieplić styropianem (i zaciągnąć styropian siatką i klejem) tylko tam gdzie musisz.

Potem ocieplisz cały dom i bedzie to można zrobić dokładniej (połączenia styriopianu) niż przy rozwiązaniu proponowanym przez dekarzy, ponieważ większa część ścian bedzie nie osłonieta styropianem (tj. miej miejsc łączenia starego styropianu z nowym)

Poza tym lepiej Ci będzie sechł budynek (zwłąszcza, jak położysz wylewki i tynk), gdy będzie mniej ocieplony styropianem.

Nie wiem, czy ekipa robiaca Ci potem elewację nie zabrudzi podbitki (u mnie ekipa robiąca elewację robiła również podbitkę, grunt zaciągnęli pod podbitkę na całym styropianie, kolor trochę pod podbitkę = nie ma żadnego "odcięcia" kolorów pomiędzy podbitką a elewacją pod nią).

Powodzenia,

Jarek
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej wykonać całe ocieplenie w tym samym czasie. Trzeba przecież zapewnić jego ciągłość. Styropian musiałby i tak być zabezpieczony tynkiem, resztę ocieplenia na kolejnym etapie byłoby bardzo trudno z nim dobrze połączyć. Podbitka może też zostać ubrudzona lub uszkodzona na dalszym etapie robót, dlatego lepiej wykonać ją później, bo jej estetyka jest ważna.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...