Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ocieplanie domu metodą lekką-mokrą


Recommended Posts

Tzw. „trudne miejsca” w BSO to obszary gdzie najczęściej, po wykonaniu robót pojawiają się usterki. Jedną z często występujących przyczyn jest nieprawidłowe kołkowanie płyt termoizolacyjnych. Nagminnie popełnianym błędem jest zbyt głębokie osadzanie kołków, a następnie szpachlowanie talerzyków przed wykonaniem warstwy zbrojonej. W efekcie, w wilgotne dni widoczne jest odwzorowanie łączników na powierzchni tynku.
Łatwo można temu zapobiec stosując tzw. termodyble: łączniki osadza się w ok. 2 centymetrowych zagłębieniach a następnie zakrywa deklem ze styropianu lub wełny mineralnej. Dostępne są narzędzia, które umożliwiają wykonanie takiego kołkowania bardzo szybko, bez dodatkowych nakładów pracy. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu z klejem o dobrej przyczepności, który przy nośnych podłożach, do 8 m wysokości nie wymaga kołkowania. O opisane wyżej rozwiązania należy pytać systemodawców lub profesjonalne firmy wykonawcze.
Link to postu
  • 1 rok temu...
  • 4 miesiące temu...
Cytat

... Innym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu z klejem o dobrej przyczepności, który przy nośnych podłożach, do 8 m wysokości nie wymaga kołkowania. O opisane wyżej rozwiązania należy pytać systemodawców lub profesjonalne firmy wykonawcze.Sami będziemy wykonywać ocieplenie. Domek ma ściany 3,5m wysokości, a w najwyższy punkt w szczytowych to ok 5-5,20m.
Chcielibyśmy ograniczyć kołkowanie, a najchętniej nie kołkować wcale. Jaki klej byłby do tego najlepszy?
Czy lepiej spisze się klej tradycyjny, czy może piankowy?

Link to postu
tere fere
a murowanie ścian fundamentowych to nie to samo co murowanie całej chałupy!!!!!!!!!!!!!!!
wszelkie działania murarskie muszą być kompleksowe i zaczynać się od zakupu materiałów i zorganizowania ekipy!!!!!!!!!

q..., prawdy objawione dry.gif
Link to postu
Cytat

Ocieplenie ścian to nie to samo co ocieplenie domu!!! Wszelkie działania termo modernizacyjne muszą być kompleksowe i zaczynać się od skutecznej wentylacji.Mówi Pan o działaniach zblizonych do ideału. Prawda jest jednak taka, że najpierw wymieniamy okna bo nasłuchamy się o ograniczeniu strat ciepła i "magicznie niskim" U. Potem, Ci patrzący w przyszłość ocieplają "stare mury", a mało kto z tej gromadki zastanawia się - co z wentylacją. Czekamy do zimy i zacieramy ręce na myśl, że do ogrzania domu zużyjemy 2 tony węgla mniej.

Cała reszta wychodzi później na ścianach. Odbiegam znacznie od tematu, ale tylko po to, by zwrócić uwagę na wtrącenia o wentylacji. Jest na nie miejsce w tematach o wentylacji. Skupmy się tu na prawidłowo wykonanym ociepleniu.

Wracając do pytania ZAŁOŻYCIELA TEMATU. Tutaj proszę poczytać.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...