Skocz do zawartości

Jaka kabina prysznicowa?


Recommended Posts

Cytat

Jeśli pizga zimnem po nogach - to dobrze, bo to znaczy, ze jest sprawna wentylacja.



Tak, ale komfort brania prysznica spada. Dlatego proponowałbym aby tak ustawić kratkę aby główny "ciąg" wentylacyjny nie przechodził bezpośrednio przez kabinę (w tym przypadku tak chyba będzie).
Link do komentarza
Cytat

Jeśli pizga zimnem po nogach - to dobrze, bo to znaczy, ze jest sprawna wentylacja.
Jeśli nie pizga i w łazience "paruje" lustro - to źle, bo brak wentylacji.
Jeśli pizga z kratki wyciągowej - to bardzo źle, bo to znaczy, że brak wentylacji powoduje cofkę.




@bajbaga, krótko, zwięźle i na temat. Gratuluję doskonałego i jakże sprytnego skompresowania, podpisuję się rękami i nogami!
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Może właśnie brak kabiny , tylko tafla szkła i brodzik wymurowany z płytek ?




Cytat

Ładne do czasu. Im dłużej użytkowane, tym więcej problemów. Nieuniknionych!




Choćby to, ze nie da się uniknąć niszczenia fugi między tymi płytkami. Nie będziesz chyba po każdym użyciu prysznica wycierała każdej fugi

Są eleganckie kabiny, które wyglądają świetnie.
Link do komentarza
Cytat

Może właśnie brak kabiny , tylko tafla szkła i brodzik wymurowany z płytek ?



Cytat

Ładne do czasu. Im dłużej użytkowane, tym więcej problemów. Nieuniknionych!



Co złego stało się z Twoją kabiną retrofood, że straszysz teraz pozostałych forumowiczów?
Ile masz problemów? Jakich? Dłużej użytkowane, to znaczy ile czasu?
Może miałeś pecha i kupiłeś felerną kabinę? A może wystarczyło się tylko wcześniej nieco przyłożyć i poprawnie ją zabudować?

Ewentualne problemy (grzyby lub pleśnie) najczęściej są spowodowane nieprawidłową izolacją przeciwwodną, lub jej brakiem na ścianach i podłodze łazienki w pobliżu miejsca zabudowy kabiny. Mogą być też wynikiem złej wentylacji w łazience.

Użytkuję kabinę bez brodzika ze ścianami ze szkła już 4 rok i jak dotąd nie spotkałem się z żadnym, najmniejszym problemem.




Link do komentarza
Cytat

Ostatnio moja znajoma kupiła kabinę prysznicową z radiem co o tym myślicie?



To się słucha, a nie myśli.


Cytat

Co złego stało się z Twoją kabiną retrofood, że straszysz teraz pozostałych forumowiczów?
Ile masz problemów? Jakich? Dłużej użytkowane, to znaczy ile czasu?
Może miałeś pecha i kupiłeś felerną kabinę? A może wystarczyło się tylko wcześniej nieco przyłożyć i poprawnie ją zabudować?

Ewentualne problemy (grzyby lub pleśnie) najczęściej są spowodowane nieprawidłową izolacją przeciwwodną, lub jej brakiem na ścianach i podłodze łazienki w pobliżu miejsca zabudowy kabiny. Mogą być też wynikiem złej wentylacji w łazience.

Użytkuję kabinę bez brodzika ze ścianami ze szkła już 4 rok i jak dotąd nie spotkałem się z żadnym, najmniejszym problemem.



Zatem wszystko przed Tobą. To są rozwiązania dla tych, którzy i tak co 5 lat zmieniają m.in. układ ścianek działowych.
Już mi tu ktoś pisał, bardzo zadowolony, że codziennie kąpie się w jacuzzi i nie ma żadnych problemów z czystością i aromatami.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Retrofood - te "nieuniknione problemy" to twoja własna obserwacja czy słyszałeś to od różnych osób, które miały takie kabiny..?

Zastanawiam się nad podobnym rozwiązaniem do łazienki, na razie opinie słyszałam raczej pozytywne, więc trochę mnie to zaskoczyło



O wiele lepsza jest jednak standardowa kabina prysznicowa. Przewinęło się przez ten wątek kilka modeli z opisem dlaczego są warte uwagi, przejrzyj sobie. Taka walk-in to praktycznie nie kabina, tyle co parawan.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość mhtyl
Cytat

Ja nic nie myślę,
ale sądzę, że to głupota


Ja widziałem kabinę z nie tylko z radiem ale również z telefonem, a kto wie co jeszcze wymyślą, może doczekamy się z telewizorem kabiny icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja widziałem kabinę z nie tylko z radiem ale również z telefonem, a kto wie co jeszcze wymyślą, może doczekamy się z telewizorem kabiny icon_biggrin.gif




Tylko po co?

Mnie takie wygody nie "rajcują"

Ale pewnie są snoby którym będzie to niezbędne do życia

Cytat

Ja widziałem kabinę z nie tylko z radiem ale również z telefonem, a kto wie co jeszcze wymyślą, może doczekamy się z telewizorem kabiny icon_biggrin.gif




Tylko po co?

Mnie takie wygody nie "rajcują"

Ale pewnie są snoby którym będzie to niezbędne do życia
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Wiem.

Ale dla mnie kąpiel to tylko czynność której się poddaję, a nie okazja by posłuchać muzyki czy pooglądać TV


Ja tez do takich należę icon_biggrin.gif Telewizor to lubię pooglądać leżąc wygodnie na kanapie czy w fotelu a nie w wannie.
Link do komentarza
Cytat

To tak jak ja icon_biggrin.gif



no właśnie tak jak mówicie kabina jest po to, żeby się wykąpać i już. a w mooim przypadku ( niezbyt duża łazienka z wymuszonym układem wyposażenia) fajnie by jeszcze było jakby drzwi kabiny składały się na ścianę jeśli jej akurat nie używamy co to nie będę się ciągle obijać o narożnik i uchwyty - używam jest , nie używam jest złożona.


Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

no właśnie tak jak mówicie kabina jest po to, żeby się wykąpać i już. a w mooim przypadku ( niezbyt duża łazienka z wymuszonym układem wyposażenia) fajnie by jeszcze było jakby drzwi kabiny składały się na ścianę jeśli jej akurat nie używamy co to nie będę się ciągle obijać o narożnik i uchwyty - używam jest , nie używam jest złożona.



Też nie byłby fanem kabiny z radiem. icon_smile.gif

A jak Ci się podoba kabina, którą wstawiłem na poprzedniej stronie. Można niezbyt dużym kosztem tak przebudować łazienkę, by kabina znalazła się we wnęce, jak posiadasz odpowiednie miejsce to taka opcja staje się interesującym rozwiązaniem.
Link do komentarza
Cytat

Też nie byłby fanem kabiny z radiem. icon_smile.gif

A jak Ci się podoba kabina, którą wstawiłem na poprzedniej stronie. Można niezbyt dużym kosztem tak przebudować łazienkę, by kabina znalazła się we wnęce, jak posiadasz odpowiednie miejsce to taka opcja staje się interesującym rozwiązaniem.


a po co ci radio pod prysznicem?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

A mnie absolutnie po nic. Nigdy nie miałem takiego oczekiwania wobec kabiny. icon_biggrin.gif

W tym poście napisałem, że podoba mi się kabina Roca Town do wnęki. icon_smile.gif

A sens pomysłu radia do kabiny też poddaję w wątpliwość. icon_smile.gif


tak, mi tez podoba się ta kabina....jest ładna, klasyczna. widziałam taką na lazienkaplus, w ogole spory wybór tam, nawet się zastanawiałam nad nią...i nadal myślę icon_smile.gif remont łazienki czeka
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Szybkie pytanie: kabina z hydromasażem czy bez?


Zadaj sobie pytanie ile będziesz używać i po drugie chcesz dla bajeru czy z potrzeby kupić kabinę z hydromasażem.
I najważniejsze, ile pieniążków chcesz wydać na taką kabinę, bo taniochę to z góry odradzam.
Link do komentarza
do autora wątku : ja mam taką małą łazienke na 1 piętrze w domu i właśnie mam narożną kabinę , taką gotową , w obi daliśmy z mężem chyba z 800 zł czy jakoś tak , natomiast jeśli chodzi o płytki to tak , na ścianie sa białe takie jakby lekko zacieniowane popielatym kolorem ( tanie nie były ) a na dole jest czarny polerowany gres , więc tak o mniej więcej wygląda ;)
Link do komentarza
Cytat

nie mam prysznica, tylko wannę



Kup i zamontuj parawan na wannę (są tańsze i są droższe - na różne możliwości finansowe), zamontuj na ścianie uchwyt na słuchawkę - bo zapewne przy baterii wannowej masz wąż ze słuchawką - i będziesz mieć prysznic
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
W własnego doświadczenia wszystkim posiadaczom małych łazienek przypadku łazienek zamiast typowych kabin prysznicowych polecam zabudowę prysznica. Rozwiązanie to pozwala nie tylko zaoszczędzić powierzchnie w pomieszczeniu, ale ponadto umożliwia zabudowanie często niewymiarowych wnęk, w których nie zmieszczą się kabiny prysznicowe sprzedawane w sklepach. W przypadku szklanych ścianek zaleca się zastosowanie szkła hartowanego 10 lub 12 mm. Tafle szkła są produkowane na indywidualne wymiary klienta.
Link do komentarza
Cytat

W własnego doświadczenia wszystkim posiadaczom małych łazienek przypadku łazienek zamiast typowych kabin prysznicowych polecam zabudowę prysznica. Rozwiązanie to pozwala nie tylko zaoszczędzić powierzchnie w pomieszczeniu, ale ponadto umożliwia zabudowanie często niewymiarowych wnęk, w których nie zmieszczą się kabiny prysznicowe sprzedawane w sklepach. W przypadku szklanych ścianek zaleca się zastosowanie szkła hartowanego 10 lub 12 mm. Tafle szkła są produkowane na indywidualne wymiary klienta.



Tak, masz rację. Kabiny do wnęk mogą być świetnym rozwiązaniem, tak naprawdę wystarczy montaż natrysku czy deszczownicy. U Roca kabiny do wnęk są chyba na określony wymiar, ale często spotykam się z chęcią budowy takiej wnęki, aby oddzielić pewne części łazienki od siebie.
Link do komentarza
Ja mam taką kabine w łazience własnie narożną z całym kompletem czyli z hydromasażem , słuchawką prysznicową , głębokim brodzikiem ,również mam małą łazienke i mam 90-tke , 80 -tka jakoś była troche za mała . Ogólnie i się ta kabina sprawdza , nie ma jakichś problemów z nią , poza tym wychodzi ona taniej anizeli jakbyć miał osobno kupować kabine i osobno prysznic . Bardzo fajne kabiny prysznicowe masz na łazienka plus oraz wszelkiego rodzaju porady .
Link do komentarza
Cytat

Ja mam taką kabine w łazience własnie narożną z całym kompletem czyli z hydromasażem , słuchawką prysznicową , głębokim brodzikiem ,również mam małą łazienke i mam 90-tke , 80 -tka jakoś była troche za mała . Ogólnie i się ta kabina sprawdza , nie ma jakichś problemów z nią , poza tym wychodzi ona taniej anizeli jakbyć miał osobno kupować kabine i osobno prysznic . Bardzo fajne kabiny prysznicowe masz na łazienka plus oraz wszelkiego rodzaju porady .



Kabiny jednak nie można kupować w oderwaniu od przestrzeni łazienkowej, dobrze mieć takie rzeczy dokładnie wymierzone i zaplanowane. Do małych łazienek zdecydowanie 80 cm, choć jak ktoś posiada większą wnękę to kabina o wymiarach, która się idealnie wpisze w ten wymiar.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Czy możecie polecić kabiny kwadratowe do zamontowania bez brodzika o wymiarach 90X90 ich rozpiętość jest tak wielka, że mam niezły mętlik w głowie. Część z Was nabyła już kabiny kilka lat wcześniej, więc ma już pewne doświadczenie. Czy faktycznie te marketowe są tak niskiej jakości?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...