Skocz do zawartości

dachówka ceramiczna a betonowa


Recommended Posts

Człowiek który ma się podjąć budowy (znajomy mający firmę) mówi że ma wejścia do Brassa i dadzą mu tanio dachówkę betonową więc namawia na takie (dużo tańcze ) jak twierdzi rozwiązanie. Oprócz ceny (bo chyba ceramiczna dużo droższa) i wagi, czym się one różnią?
pozdraiwam
pap
Link do komentarza
My Polacy wybieramy ceramiczną z przyzwyczajenia i przeświadczenia, że ceramika lepsza niż beton i koniec. Przyznam się, że też dałam się temu przeświadczeniu, ale gdy zrewidowałam swoje finanse to triumfalnie powrócił wariant cementowy i tak już zostanie. Na początku miałam na dachu mieć brass, ale potem nasłuchałam się różnych opinii i dostałam ofertę na creatona tylko 7 tys droższą od cementowej (mówię o koszcie całego dachu)... Na koniec stanęło na tym, że dostaliśmy ofertę 3 tys niższą niż brass od pro - dachu'u, a to już daje 10 tys w stosunku do creatona, akurat tyle ile wyniosą nas wszystkie okna. Więc nie będę dłużej szukać będzie pro - dach bo i kolor i kształt no a przede wszystkim CENA mi odpowiada.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Człowiek który ma się podjąć budowy (znajomy mający firmę) mówi że ma wejścia do Brassa i dadzą mu tanio dachówkę betonową więc namawia na takie (dużo tańcze ) jak twierdzi rozwiązanie. Oprócz ceny (bo chyba ceramiczna dużo droższa) i wagi, czym się one różnią?
pozdraiwam
pap





Witam,
myślę, że przy porównywaniu tych dwóch rodzajów pokryć dahowych, warto wziąć pod uwagę wytyczne co do możliwości ich ułożenia - może w ten sposób problem rozwiąże się sam. Otóż:
dachówki ceramiczne mogą być układane na dachach o kącie nachylenia połaci 30-60 stopni (można oczywiście eksperymentować na dahach o innym kącie, ale wówczas konieczne będa dodatkowe zabepieczenia: przy kącie mniejszym niż 30 stopni - nalezy przygotowac podłoze z pełnego deskowania z papą, pzy kącie większym niż 60 stopni - pojedyncze dachówki trzeba mocować drutem lub gwoździami).
dachówki cementowe najlepiej układać na połaciach o nachyleniu 35-45 stopni. Przy innych nachyleniach konieczne są metody opisane powyżej.


Pozdrawiam
z24
Link do komentarza
Cytat

Witam,
myślę, że przy porównywaniu tych dwóch rodzajów pokryć dahowych, warto wziąć pod uwagę wytyczne co do możliwości ich ułożenia - może w ten sposób problem rozwiąże się sam. Otóż:
dachówki ceramiczne mogą być układane na dachach o kącie nachylenia połaci 30-60 stopni (można oczywiście eksperymentować na dahach o innym kącie, ale wówczas konieczne będa dodatkowe zabepieczenia: przy kącie mniejszym niż 30 stopni - nalezy przygotowac podłoze z pełnego deskowania z papą, pzy kącie większym niż 60 stopni - pojedyncze dachówki trzeba mocować drutem lub gwoździami).
dachówki cementowe najlepiej układać na połaciach o nachyleniu 35-45 stopni. Przy innych nachyleniach konieczne są metody opisane powyżej.



Twoja wypowiedź jest co najmniej nieprecyzyjna. Są dachówki ceramiczne, które można układać już od 16 stopni bez deskowania (np. Creaton Premion) i dachówki cementowe, które bez deskowania można układać od 22 stopni (Braas).

Mi właśnie układają na dachu Braasa w powłoce Lumino. Wygląda bardzo ładnie, zewnętrzna powłoka jest śliska, więc nie powinno być problemu z osadzaniem się zabrudzeń (przynajmniej dopuki ta zewnętrzna powłoka się nie zetrze, ale nie wiem ile to potrwa). Dekarz też chwalił, że proste i równe, bardzo dobrze się składają na dachu, wszystko do siebie pasuje. Na razie widzę same zalety. Wadą w porównaniu do ceramicznej być może jest trwałość, ale o tym będę mógł coś powiedzieć za 20-30 lat.

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...